دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

خواهشمندیم زمان انتخاب و خرید به توضیحات و خصوصیات محصولات دقت نمایید!!

انواع گوشواره زنانه

نمايش 1 تا 30 از 151 (6 صفحه)

ممکن است این سخن شما را شگفت زده کند که بدانید در زمان های قدیم گوشواره ها بیش تر توسط مردان استفاده می شد تا زنان. محبوبیت این زینت مردانه به بیش از ۷۰۰۰ سال در آسیای باستان باز می گردد. اعضای طبقه بالاتر از گوشواره ها به عنوان نمادی برای نشان دادن تعلق آن ها به ثروت استفاده می کردند. اما در حالی که داشتن طبقه اجتماعی بالاتر با استفاده از گوشواره در آسیای باستان، در روم باستان و سایر مناطق رواج داشت، در بسیاری از مناطق دیگر نیز از گوشواره ها تنها به هدف زینت دادن گوش استفاده می کردند.

تاریخچه گوشواره های مناسب جهت گوش های سوراخ دار، اولین بار در خاورمیانه از اوایل ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح ساخته و بیان شدند و هدف آن ها ارایه سرنخ سریع و آسان از جوامع اولیه و در مورد هویت مذهبی، سیاسی یا قبیله ای پوشنده های گوشواره بوده است. گوشواره ها هم چنین شاخصی از وضعیت اجتماعی افراد در جامعه بود و توسط افرادی که قدرت را در اختیار داشتند، در مقابل افرادی که به عنوان برچسب حقارت و شرم گوشواره را توسط کسانی که آن ها را به بردگی گرفته بودند به گوش می کردند، به عنوان وسیله تفاخر پوشیده می شدند.

گوشواره در اصل از فلزاتی ساخته می شد که می توانستند خم شوند، صاف شوند و به صورت طرح ها و حلقه های منحصر به فرد پیچیده شوند. در قرن دوم میلادی با معرفی انواع سنگ های قیمتی، گوشواره ها با ظرافت بیش تری ساخته شدند. در طی قرون وسطی در اروپا، هیجان گوش های شیک پوش با استفاده از گوشواره های زیبا، که با حضور نخبگان جامعه روبرو شده بود، استفاده از این سبک مد، به طور کامل هرگونه تزیینی را که از لاله گوش فرد آویزان شود یا باعث قرار گرفتن آن در زیر کلاه و گیر کردن به تارهای مو شود را رد می کرد.

گوشواره ها در دسته اکسسوری های طلا، جواهر و البته بدلیجات هستند که در طول تاریخ فراز و نشیب بسیاری از نظر نوع طراحی و استفاده از آن ها پشت سر گذاشته شده است. سوراخ کردن گوش مدت هاست که به عنوان یکی از قدیمی ترین اشکال اصلاح بدن شناخته شده است. از زمان های قدیم تا دوران مدرن، تغییرات زیادی در تاریخ گوشواره و سوراخ کردن گوش رخ داده است. در ابتدا، گوشواره ها تنها به عنوان نماد ثروت یا موقعیت اجتماعی شناخته می شدند، و از آن زمان به عنوان زینت بدن برای اکثر افراد، چه مرد و چه زن، پذیرفته شده است.