دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

خواهشمندیم زمان انتخاب و خرید به توضیحات و خصوصیات محصولات دقت نمایید!!

انواع دستبند زنانه و مردانه

نمايش 1 تا 30 از 208 (7 صفحه)

بشر از بدو پیدایش هستی تاکنون همواره به دنبال زیبایی بوده است و زیبایی را یکی از جذاب ترین و لذت بخش ترین احساسات درونی انسان می توان گفت. زیبایی با روح و فطرت بشر ارتباط مستقیم دارد. ساخت زیورآلات که یکی از قدیمی ترین هنرهای تزئینی است در نتیجه همین حس درونی به وجود آمده است.« دستبند » یکی از این زیورآلات می باشد که از گذشته بسیار مورد توجه بوده و نه تنها توسط بانوان، بلکه مردان نیز مورد استفاده قرار گرفته است. 

استفاده از دستبند، تاریخچه ای به درازای قدمت قدیمی ترین تمدن های بشر دارد. چرا که از دیرباز، این دستبندها در جنس های مختلف از قبیل استخوان و عاج فیل و چوب و چرم گرفته تا انواع فلزات و سنگ های قیمتی و با کاربردهای مختلف از جمله نشان مقام اجتماعی و سیاسی، نماد مذهبی و دینی، نشان شجاعت، همسویی با شانس و اقبال و… مورد استفاده قرار می گرفتند. پیروان ادیان مختلف از دستبندهای گوناگون در مراسم مذهبی و جشن های خود استفاده می نمودند.

در گذشته، دستبند در تمدن ها و کشورهای مختلف به منظور خاصی مورد استفاده قرار می گرفت؛ به عنوان مثال در برخی از مناطق کشور هندوستان، بانوان برای نشان دادن وضعیت اجتماعی خود از انواع دستبند و النگو در تعداد مشخص استفاده می کردند. هم چنین در یونان باستان از نوعی دستبند تهیه شده از ریسمان سفید و قرمز به صورت مارپیچ استفاده می کردند چرا که معتقد بودند این دستبند، آن ها را از اشعه سوزان خدای یونان محافظت می کند.

امروزه اما این اکسسوری پرکاربرد، با رنگ و بویی دیگر در بازار خرید و فروش می شود و حتی یکی از اجزای مهم سرویس و نیم ست را تشکیل می دهد. امروزه انواع مختلف دستبندها و بازوبندها، به عنوان یکی از مهم ترین زیورآلات زینتی، به آراستن و جلوه بیش تر استایل افراد و در اجتماع و مهمانی ها کمک می کند. این محصولات را می تواند با انواع انگشتر و گردنبند و... ست نمود و زیبایی آن ها را دو چندان کرد.

یکی از نکات مهم در انتخاب و خرید دستبند یا النگوی مناسب برای هر شخص، دانستن نکاتی همچون رنگ، مدل، اندازه و... آن می باشد که ما در زیورآنلاین مقالاتی با عناوین ذیل برای شما عزیزان آماده کرده ایم که می توانید با مطالعه آن ها انتخاب صحیح، به روز و خاص داشته باشید:

- چگونه سایز النگو را تشخیص دهیم؟

- دستبندهای فشن که همیشه مد هستند

- خرید دستبند چرم

- دستبند عشق کارتیه

- زیورآلات مردانه