دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

خواهشمندیم زمان انتخاب و خرید به توضیحات و خصوصیات محصولات دقت نمایید!!

انواع پابندهای ظریف و مقام

نمايش 1 تا 30 از 46 (2 صفحه)

پابند یا خلخال یک نوع زیورآلات برای زینت پا می باشد که دور مچ پا بسته می شود. استفاده از پابند از 8000 سال پیش توسط زنان و دختران در جنوب شرق آسیا رواج داشت. در مصر باستان نیز زنان اشرافی به استفاده از پابندهای مختلف علاقه مند بودند. استفاده از پابندهای امروزی از شروع دهه 1930 میلادی به تدریج در میان زنان اروپایی و آمریکایی رواج پیدا کرد. این پابندها که عمدتا از جنس طلا، نقره و یا استیل می باشند، امروزه به طرز وسیعی در میان زنان مسلمان و عرب زبان و هم چنین زنان و دختران کشور ما به عنوان یک زینت برای مچ پا مورد استفاده قرار می گیرد. این زیور که جنبه ظاهری جذابی به پاها می بخشد، می تواند سبب آراستگی و جذابیت هر چه بیش تر شما در مجالس و مهمانی ها شود.

در فرهنگ اروپا و غرب امروزه تعابیر متعددی از نحوه بستن پابند و این که پابند به کدام پا بسته شود وجود دارد. برای مثال عده ای بر این باورند که اگر زنی پابند را به پای چپ خود ببندد نشانه این است که وی متاهل بوده و به همسر خود متعهد است. در بعضی دیگر از جوامع غربی اگر دختری پابند را بر روی مچ پای راست خود ببند به این معنی است که او مجرد است و تمایل به شروع یک رابطه جدید با جنس مخالف را دارد. در بعضی از جوامع نیز این طور تفسیر شده است اکه گر زنی پابند را روی هر دو مچ پا ببندد، نشان می دهد که او در یک رابطه است، اما متعهد نیست.

در مصر باستان، زنانی از طبقات بالاتر مانند ثروتمندان و اشراف زادگان از پابند طلا استفاده می کردند و زنانی از طبقات پایین تر از پابندهای نقره و یا آهنی استفاده می کردند. به طور کلی در مصر باستان زنان متاهل برای این که از دختران مجرد قابل تشخیص باشند از پابند استفاده می کردند و معمولا پابند را روی هر دو مچ پای خود می بستند.

در آخر باید بدانید که  قوانین یا اصولی مبنا بر این که پابند در کدام پا بسته شود در فرهنگ ما وجود ندارد و شما می توانید پابند را بر روی هریک از پاهای چپ یا راست و یا حتی هر دو پای خود ببندید.