لباس کارمندان مرد از آن دسته پوشش هایی است که شاید حساسیت خاصی در جامعه روی آن نباشد اما قطعا انتخاب نوع پوشش روی پیش رفت و عملکرد افراد موثر است. لباس از جمله مباحثی است که در دنیای امروز تعاریف متعددی را به خود اختصاص داده است تا جایی که برای هر جای گاهی نوع خاصی از لباس تعریف می شود به همین خاطر انتخاب لباس مناسب برای فضای کاری از جمله ملاک های مهم برای پیش رفت کاری افراد و آرامش بصری محیط کار دارد.

 

لباس سبک انتخاب کنید

    یکی از مهم ترین نکاتی که تمام کارمندان از جمله مرد و زن باید به آن توجه کنند وزن لباس است. وزن لباس یکی از مباحثی است که شاید کمتر کسی هنگام خرید به آن توجه کند اما واقعیت این است که یک لباس سنگین آن هم در مدت زمانی بالغ بر 8 ساعت کاری می تواند باعث خستگی فرد و کلافگی او شود زیرا تحمل یک وزن ثابت طی این مدت باعث خستگی بدن و اندام می شود که مستقیما روی عملکرد فرد نیز اثر می گذارد.

    استفاده از پارچه های سبک و استفاده کمتر از دکمه و خرج کار از جمله مواردی است که به کاهش وزن لباس کمک می کند. البته توجه به فصل نیز در انتخاب لباس اهمیت دارد. قطعا پوشیدن یک پالتو در زمستان مفید است اما باید توجه داشته باشید که سرمای محیط کار به انداز بیرون نیست لذا پوشیدن یک لباس سبک و در عین حال گرم برای این فصل ضروری است.

 

زیباتر از رییس تان نپوشید

    لباس یکی از نشانه های درجه بندی کاری در هر محیطی است لذا کارمند نباید به نحوی لباس بپوشد که رده کاری او دیده نشود و مخاطب نتواند افراد بالا دست را تشخیص بدهد. انتخاب نوع پارچه خود روند مهم دیگری است که بسیاری از افراد به آن توجه نمی کنند لذا یک کارمند می تواند از یک کت خوش دوخت و زیبا بهره ببرد اما قطعا نوع ارزش و قیمت این لباس نباید به لحاظ سیستم اداری و ادب طوری باشد که رؤسا و افراد بلند پایه را پایین دست نشان بدهد.

 

به رنگ لباس تان توجه کنید

    رنگهای روشن و کرم برای افرادی که در یک فضای تجاری به سر می‎برند مناسب است اما برای فعالیت های پرجنب و جوش به خاطر حفظ انرژی بدن استفاده از رنگ های معقول تر نظیر نوک مدادی و سورمه ای توصیه می شود.

 

دکمه ملاک لباس رسمی یا روزمره نیست

    لباس رسمی یک قالب خاص دارد و چندان ارتباطی با دکمه و نوع استفاده از آن ندارد بلکه این مساله صرفا به سلیقه فرد مربوط است. هم چنین پارچه، نوع دوخت و الگویی که در نهایت آن لباس تولید می شود بیان گر رسمی یا عادی بودن لباس است زیرا نوع سبک پارچه در این تعیین نقش مهم و اساسی دارد.

 

منبع : هنر آنلاین