خانم های شیک پوش و خوش تیپ برای خرید کیف به نکاتی مانند اندام، قد و سن توجه می کنند و بر اساس این موارد بهترین و مناسب ترین را انتخاب می کنند. در این مقاله از زیورآنلاین مطالبی در این زمینه مورد بررسی قرار داده ایم؛ امیدواریم که باب میل بانوان عزیز قرار گیرد.کیف یکی از لوازم جانبی استایل خانم ها محسوب می شود که می تواند بر تمام ظاهر آن ها تاثیر بگذارد.

    شما به راحتی می توانید با انتخاب یک کیف مناسب ضعف های اندام خود را بپوشانید و در عوض بر جذابیت اندام های مناسبتان بیفزایید. بنابرین بهتر است مدل کیف تان را براساس فرم بدنتان، اندازه قدتان و سن و سالتان انتخاب نمایید. اگر قصد دارید یک کیف خریداری کنید نکاتی که در این بخش بیان می شود، می تواند کمک کننده باشد.

 

 

انتخاب و خرید کیف بر اساس قد

 

مدل کیف برای زنان قد بلند و لاغر

    خانم های قد بلند و لاغر اندام می توانند انواع مدل های کیف را از کوله پشتی های بزرگ گرفته تا کیف دوشی یا حتی کیف دستی (Clutch bag) و مدل های پستچی برای خود انتخاب کنند. تنها نکته ای که افراد قد بلند در انتخاب کیف باید دقت کنند این است که هر چقدر اندازه کیف کوچک تر باشد، قد آن ها بلندتر به نظر می رسد پس بهتر است سراغ کیف هایی با سایز متوسط و یا طرح های بزرگ بروید.

 

مدل کیف برای زنان قد کوتاه

    بهترین مدل های کیف برای خانم های ریز جثه و قد کوتاه کیف های کوچک و مدل های دوشی است. خانم های قد کوتاه بهتر است سراغ کیف های بزرگ نروند. برای خانم های قد کوتاه مدل های کیف کوچکی که روی آرنج دست قرار می گیرد نیز مناسب هستند اما نباید زنجیر یا بند کیف خیلی بلند باشد که کیف پایین تر از لگن قرار بگیرد زیرا این کار قدتان را کوتاه تر نشان می دهد.

 

انتخاب و خرید کیف بر اساس اندام

کیف مناسب برای اندام های گلابی شکل :

    اگر پایین تنه شما درشت تر از بالا تنه تان است و فرم بدنی تان گلابی شکل است باید کیف هایی را انتخاب نمایید تا حواس بیننده را به سمت بالاتنه تان جلب نماید. کیف هایی با سایز متوسط و رنگ های شاد و روشن استفاده کنید که بندهای کوتاه داشته باشد تا کیفتان زیر آرنج شما قرار بگیرد. هیچ گاه از کیف هایی که بند بلند دارند و بندشان آن ها را تا روی لگن شما می آورد، به دلیل این که پایین تنه شما بزرگ تر به نظر می رسد، استفاده نکنید. هم چنین سراغ کیف های خیلی بزرگ با جرئیات فراوان نروید.

 

کیف مناسب برای اندام های سیبی شکل :

    اگر بالا تنه تان بزرگ است و شانه های عریضی دارید و در کل اندامتان سیبی شکل است، بهتر است کیف های دوشی، مدل کیف پستچی یا هر کیفی با دسته یا بند بلند انتخاب کنید تا حواس بیننده از سرشانه بزرگ شما دور شود. کیف هایی که روی آرنج دست قرار می گیرند نیز برای شما مناسبند اما هیچ وقت کیف های کوچک با دسته های کوتاه را انتخاب نکنید.

 

 

کیف مناسب برای اندام های ورزشکاری

زنانی که تیپ بدنی زاویه دار و ورزشکارانه ای دارند باید مدل کیف های زاویه دار مانند کیف مربع، مستطیل و هر شکل هندسی دیگری با زاویه های تند را انتخاب نکنند زیرا این گونه کیف ها اندام را خشن تر نشان می دهد. بهتر است این افراد به سراغ کیف های گردتر و حجیم تر مانند کوله پشتی که طرح و نقش هایی مثل گلدوزی روی بند آن وجود دارد بروند.

 

کیف مناسب خانم های سایز بزرگ

زنان سایز بزرگ باید کیف های دستی کوچک انتخاب نکنند و کیف های خوش دوخت در اندازه متوسط استفاده کنند. هم چنین انتخاب کیف های بزرگ با طرح های درشت و رنگ روشن برای این افراد بهتر است .انتخاب رنگ مناسب کیف برای هر اندام:

        • برای خانم های قد بلند انتخاب کیف های بزرگ با طرح و رنگ روشن ایده آل است.

        • خانم های ریزه اندام بهتر است از کیف های تک رنگ استفاده کنند.

        • خانم های چاق بهتر است کیف های خوش ساخت با خطوط باریک در شکل های مجزا انتخاب کنند.

        • خانم های لاغر می توانند کیف هایی که طرح و تزئینات فراوانی دارد را انتخاب نمایند.

 

 

انتخاب و خرید کیف بر اساس سن

 

مناسب ترین کیف برای انواع گروه سنی:

        • دختران نوجوان به این خاطر که وسایل زیادی برای بردن به همراه خود دارند بهتر است از کیف های بزرگ با رنگ های شاد استفاده کنند.

        • خانم میان سال بهتر است از یک کیف متوسط یا کوچک که رنگ آن تند و زننده نیست، استفاده کنند.

        • خانم های سی یا چهل ساله که شاغل هستند و یا مسئولیت مادری دارند بهتر است از کیفی بزرگ تر استفاده کنند. کیف زنانه دستی، کیف زنانه دوشی، کیف دانشجویی و کیف کارمندی نیز برای این خانم ها مناسب است. بهترین کیف برای مهمانی رفتن نیز مدل های کیف مجلسی و کیف پاسپورتی شیک و زیبا است که نیازمند هر بانوی خوش پوش و با سلیقه ای می باشد.

 

 

کیف شیک و مناسب زنان شاغل

        • خانم هایی که به دهه پنجاه زندگی وارد شده اند و احتیاج ندارند وسایل زیادی را به همراه ببرند، بهتر است از کیف های ظریف تر و سبک تر مانند کیف های پاسپورتی در طرح های مختلف کیف اسپرت، کیف مجلسی و … استفاده نمایند.

        • خانم هایی که شصت سال سن دارند و دغدغه کم تری برای کار دارند و بیش تر وقت خود را در سفر می گذرانند بهتر است از ساک های بزرگ، اسپرت، شیک و مقاوم استفاده کنند.

        • خانم هایی که در دهه هفتاد زندگی شان هستند و مسافرت برای شان سخت تر شده بهتر است از کیف هایی سبک، سنتی در طرح های مختلف و مناسب استفاده کنند.

 

منبع : بخش دنیای مد نمناک