اکسسوری ( accessory) واژه ای انگلیسی می باشد و معادل فارسی آن لوازم جانبی می باشد و در دنیای مد و فشن به تمام لوازم جانبی به جز لباس های اصلی اطلاق می شود که انواع اکسسوری در کنار لباس های اصلی برای افزایش جلوه و زیبایی و یا ایجاد هارمونی رنگ ها به کار می رود.انواع اکسسوری ها به دو دسته اکسسوری های پوشیدنی و اکسسوری های حمل کردنی تقسیم بندی می شوند که در زیر هر دسته را مورد بررسی قرار می دهیم:

 

 

اکسسوری های حمل کردنی

    اکسسوری هایی که حمل می شوند شامل کیف پول و کیف های دستی، عینک آفتابی، بادبزن‌های دستی، چتر‌های آفتابی و چتر‌های معمولی، کیف جیبی، چوب‌های دستی، کروات، جاکلیدی، آویز های مختلف و مواردی از این دست می باشد. بهتر است برای انواع اکسسوری های حمل کردنی از رنگ های شاخص و متفاوت استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی در استایل شما ایجاد تنوع کند.

 

اکسسوری های پوشیدنی

    اکسسوری هایی که پوشیده می شوند شامل دستمال سر، دستمال گردن، شال گردن، کت، چکمه و کفش، کراوات، کلاه، کلاه‌های بی لبه، کمربند و بند‌های شلوار یا ساس بند، جوراب، دستکش، جواهرات، ساعت، دستبند، شال، روسری، جوراب و جوراب‌های ساق بلند است.

 

اهمیت اکسسوری ها

    بیشتر افراد بر این باورند که انواع اکسسوری ها در کنار خرید لباس های زیبا در درجه دوم قرار دارند و نقش آن ها تزیینی می باشد. اما توجه کنید که اکسسوری ها اگر به درستی انتخاب شوند می توانند یک استایل تک رنگ و ساده را به استایلی بسیار چشم گیر با هارمونی رنگ دلنشین تبدیل کنند. یکی از خاصیت های اصلی اکسسوری تاثیر آن بر استایل و پوشش شماست و با انتخاب مناسب آن سبک و استایل شما تغییر چشم گیری خواهد داشت.گاهی استفاده از یک اکسسوری کوچک مانند یک گوشواره که به درستی انتخاب گردد، می تواند جلوه ای زیبا به لباس شما ببخشد. توجه کنید که استفاده از هر نوع اکسسوری باید متناسب با المان هایی همچون فصل، محیطی که در آن حضور داریم و نوع فرهنگ و علایق باشد.

 


آقایان

    در این قسمت انواع اکسسوری که برای آقایان ضروری است مورد بررسی قرار می دهیم:

 

کمربند

    کمربند یکی از وسیله های ضروری مردان از گذشته تا به امروز بوده است. شاید در گذشته نقش این اکسسوری بیشتر از جهت ضرورت بوده است ولی امروزه نقش مهم کمربند در شکل گیری استایلی زیبا و متناسب بر کسی پوشیده نیست. همیشه سعی کنید تا یک ست کمربند و کفش زیبای هم رنگ را در کمد لباس های خود داشته باشید و متناسب با کت و شلوار و لباس های خود از رنگ های هم رده استفاده کنید.

 

کراوات

    اگرکت و شلواری زیبا دارید مطمئن شوید که استفاده از یک کراوات در کنار کت شلوارتان می تواند استایلی بی نقص را رقم بزند. بنابراین برای کت و شلوارهای تان چند کراوات با طرح و رنگ های متفاوت خریداری کنید تا علاوه بر تکمیل استایل شما به پوشش شما تنوع نیز بدهد.

 

ساعت

    ساعت نیز یکی از انواع اکسسوری است. برای خیلی از افراد پیرامون ما ساعت وسیله ای است برای نمایش زمان؛ اما هنگامی که می خواهید لباس رسمی بپوشید این وسیله نقشی مهم تر بازی خواهد نمود. انتخاب ساعت مچی دارای اصولی است که حتما باید آن را رعایت کنید.

 

انگشتر

    انگشتر یکی از انواع اکسسوری هایی است که بیشتر مورد توجه آقایان قرار دارد. با انتخاب انگشتری متناسب با استایل خود می توانید تغییرات چشم گیری ایجاد کنید. از خرید انگشترهای خیلی درشت با طراحی های عجیب و غریب اجتناب کنید.

 

دستبند

    استفاده از یک دستبند مردانه و خاص از جنس چرم در کنار لباس های اسپرت و یا دستبندهای لوکس تمام فلزی در کنار لباس رسمی می تواند استایل شما را چشم گیرتر و بی نقص جلوه دهد. در انتخاب دستبند ضروریست تا فاکتورهایی همچون رنگ و تناسب با نوع پوشش و فرهنگ را رعایت کنید.

.

.

خانم ها

حالا به انواع اکسسوری ضروری برای خانم ها می پردازیم:

 

سرویس و نیم ست زیورآلات

    سرویس زیورآلات لوکس و خاص را می توان در رده اکسسوری های لوکس قرار داد. شما می توانید از سرویس های طلا و سرویس های نقره و یا حتی سرویس های بدل استفاده کنید. توجه به این نکته ضروری است که سرویس های لوکس و چشم گیر را بهتر است با لباس های مجلسی استفاده کنید و در مجالس خودمانی از نیم ست های ظریف بهره ببرید.

 

عینک آفتابی

    عینک آفتابی در درجه اول برای حفظ سلامتی ضروری است و در درجه بعدی اگر به درستی انتخاب شود می تواند یک استایل ساده را به استایلی شیک و چشم گیر تبدیل نماید.

 

گوشواره

  بیشترین اهمیت استفاده از گوشواره های تکی و بدون گردنبند زمانی است که گوشواره ای مجلل و لوکس انتخاب می کنید. این نوع گوشواره ها جهت ست کردن با لباس های مجلسی بسیار مناسب می باشند و جلوه ای خاص به استایل شما می بخشند. امروزه استفاده از گوشواره به تنهایی و بدون زیورآلات دیگر مورد توجه بسیاری از طراحان مد قرار گرفته است. بهتر است برای استفاده روزانه از گوشواره های ساده و ظریف استفاده نمایید و نکات مربوط به انتخاب گوشواره متناسب با مدل مو را مد نظر قرار دهید.

 

گردنبند

    یکی دیگر از انواع اکسسوری ضروری گردنبند است. سعی کنید از گردنبندهای خاص با طراحی متفاوت استفاده نمایید و در کنار گردنبند به هیچ وجه گوشواره های درشت و شلوغ انتخاب نکنید.

 

انگشتر درشت

    انگشترهای درشت متناسب با رنگ لباستان می توانند نقش قابل توجهی در ارتقا استایل شما داشته باشند. استفاده از انگشتر را محدود با انگشت حلقه نکنید. استفاده از برخی انگشترهای درشت در انگشت اشاره می توانند جلوه گری بیشتری داشته باشند.

 

النگو یا دستبند

    این اکسسوری ها می توانند دستان شما را بسیار زیباتر نشان دهند و در صورتی که هم رنگ با اجزای کوچک استایل شما انتخاب گردند هارمونی زیبایی را ایجاد می کنند. دستبندهای مختلف را می توانید متناسب با استایل بدنی و سلیقه ی خود تهیه و استفاده کنید.

 

ساعت

    در صورت رعایت نکات ضروری در انتخاب ساعت، می توانید یک استایل زیبا و بدون نقص بسازید. از ساعت های نقره برای مجالس رسمی و از ساعت های اسپرت برای دورهمی ها و استفاده روزانه بهره ببرید.

 

شال و روسری

    اگر از لباس های تک رنگ و ساده استفاده می کنید می توانید با یک شال و روسری رنگی استایل ساده و شیک به خود بدهید. در انتخاب شال و روسری همواره به نوع الیاف متناسب با فصل و سایر اجزای استایل خود دقت نمایید و نکات مربوط به انتخاب شال و روسری را مد نظر قرار دهید.

.

بهره برداری از مطالب سایت لوکس گلامور