پوشاک هم مثل غذا یا مکانی برای زندگی، از نیازهای اصلی افراد است. درست است که لباس ها ما را در برابر سرما، نور آفتاب و دیگر آسیب ها محافظت می کنند اما کم تر پیش می آید که افراد به لباس های شان تنها به چشم ابزار محافظت در برابر سرما و گرما نگاه کنند. معمولا اهمیت نوع لباس پوشیدن برای ما فراتر از این موضوع است؛ البته برخی کم تر و برخی بیش تر به لباس پوشیدن شان اهمیت می دهند اما اکثر افراد سعی می کنند تا حدی شخصیت خود را با سبک لباس پوشیدن شان به نمایش بگذارند.

    اغلب اوقات شما نمی توانید فردی را که سبک و استایل رسمی دارد و در محافل مختلف با کت و شلوار حضور پیدا می کند، متقاعد کنید که به عنوان مثال یک بار با پوشش اسپرت به محل کار برود؛ چرا که این تنها یک تعویض لباس محسوب نمی شود و افراد با استایل و نوع پوشش خود، تا حدی چارچوب ها و حدودشان را نیز مشخص می کنند.

    اکسسوری ها نیز در همین راستا عمل می کنند.وقتی از اکسسوری ها صحبت می کنیم منظور تنها دستبند یا سایر زیورآلات نیست. عینک آفتابی، کمربند، کلاه یا حتی کفش نیز می تواند جزء اکسسوری ها به حساب بیاید. در واقع می توان گفت استایل افراد بدون اکسسوری ناقص به نظر می رسد. اما چرا اکسسوری ها با این که به ظاهر، از لباس های اصلی نیستند، تا این اندازه اهمیت دارند؟

 

سرگرم کننده وجالب توجه هستند

    قبول کنید که اکسسوری ها دنیای متنوع و جالبی دارند. ما معمولا در سنین پایین تر به استفاده از اکسسوری های خاص و متفاوت علاقه بیش تری نشان می دهیم؛ اما باید پذیرفت که بسیار خوب است در هر سن و سال و موقعیتی که هستیم، بتوانیم استایل مناسب با موقعیت را با استفاده از اکسسوری های مختلف مانند کلاه، کمربند، دستبند و دیگر وسایل مان بسازیم.

    ست کردن اکسسوری ها با یک دیگر نیز می تواند یک استایل فوق العاده به وجود بیاورد. افرادی که به لباس پوشیدن شان اهمیت بسیار زیادی می دهند، از استایلیست ها کمک می گیرند اما شما می توانید خودتان استایلیست خودتان باشید چرا که بهتر از هر کسی علایق تان را می شناسید و تشخیص می دهید که در موقعیت های مختلف چه سبک پوششی داشته باشید.

    اما همین که مجموعه ای از اکسسوری های مختلف داشته باشید و آن ها را با هم ست کنید، بسیار جالب است و می تواند به آسانی استایل تان را متفاوت کند، تنها باید مراقب باشید بیش از اندازه از اکسسوری و زیورآلات استفاده نکنید. برخی افراد که بیش از اندازه به این سبک علاقه دارند، گاهی ظاهرشان شبیه یک درخت کریسمس به نظر می رسد که زیورآلات مختلف به آن آویخته شده است. بنابراین حد و حدود استفاده از آن ها را بشناسید.

 

ظاهر متفاوتی برای تان می سازد

    گاهی ممکن است به دلایل مختلف، مدت های طولانی نتوانیم لباس جدیدی بخریم و از همان لباس های قدیمی استفاده کنیم. افراد به طور طبیعی دوست دارند در لباس های شان تنوع ایجاد کنند اما زمانی که این مسئله امکان پذیر نباشد به راحتی می توان با اکسسوری ها این تنوع را ایجاد کرد. می توانید همان مانتو یا شال قدیمی را این بار با یک ست دست بند و گردن بند جدید کنار هم قرار دهید و یک ترکیب جذاب و نو بسازید.

 

شخصیت تان را پر رنگ تر و متمایز از دیگران نشان دهید

    هیچ گاه نمی توان گفت شخصیت شما در نوع عینک آفتابی، کمربند، یا دست بند و انگشتری که استفاده می کنید خلاصه می شود اما مجموعه این ها کنار یک دیگر نشانه هایی را می سازد که دیگران به طور ناخودآگاه این نشانه ها را دریافت می کنند. استفاده از اکسسوری های جذاب و خاص، ناخودآگاه این پیام را به دیگران منتقل می کند که شما فردی هستید که برای نوع لباس پوشیدن و استایل تان اهمیت قائل هستید. این مساله به طور ناخودآگاه تا حدی احترام و جذابیت برای تان به هم راه می آورد.

 

تحقیق و بررسی زهرا فتحی