همان طور که می دانید پوست صورت یکی از مهم ترین بخش زیبایی هر فرد می باشد و بهتر است بهترین روش پاک کردن صورت پس از آرایش را در این بخش آموزش ببینید تا همواره پوستی شاداب و جوان داشته باشید. امروزه آرایش ها در برابر گرما مقاوم می باشند و ساعت های زیادی روی صورت باقی می مانند که این جای نگرانی برای تجدید آرایش را کم کرده است و خیال افراد را از این بابت تقریبا راحت کرده است. اما در مقابل جنبه های منفی را نیز در بر دارد. استفاده از لوازم آرایش هایی با ماندگاری بالا باعث آسیب به مژه ها و سوزش های جدی و حساسیت در محدوده چشم و پوست خواهد شد و می تواند عوارض جبران ناپذیری ایجاد کند. به همین منظور ما در این مقاله از زیورآنلاین به چگونگی پاک کردن این مواد از روی صورت می پردازیم.

 

مراقب چشمان تان باشید

    پوست اطراف چشم نازک ترین و حساس ترین قسمت پوست صورت می باشد که نیاز به بیش ترین مراقبت را دارد به همین دلیل مستعد به سوزش، التهاب و تیره شدن است. بنابراین استفاده روزانه از یک پاک کننده آرایش معطر و خوب قدم اول برای سلامت و تنفس پوست می باشد. ۲ تا ۳ قطره از محلول پاک کننده را روی پنبه ریخته و برای چند ثانیه ضربه ای و آرام با پوست صورت در تماس قرار دهید. این کار باعث می شود آرایش شما پیش از آن که خودتان کامل آن را پاک کنید شروع به حل شدن کند. سپس راحت تر می توانید آرایش را از صورت پاک کنید .

 

در صورتی که آرایش شما ضدآب است از پاک کننده های قوی تر استفاده کنید

    به دلیل این که این پاک کننده های قوی به گونه ای ساخته شده اند که ایده آل برای آرایش های ضدآب هستند، ساختاری چرب و برپایه پاک کنندگی دارند. به یاد داشته باشید اگرچه این مواد می توانند آرایش را از بین ببرند اما می توانند مانعی بر پوست بوده و باعث نفوذ در لایه پوست شوند. برای جلوگیری از این امر بعد از استفاده از پاک کننده ها صورت خود را بشویید.

 

کمتر از دستمال مرطوب استفاده کنید

    دستمال های مرطوب پاک کننده آرایش مزایایی دارند ولی به طور کلی اشباع شده و مناسب نیستند و در دراز مدت باعث حساسیت و التهاب می شوند. بنابراین در شرایط خاص و کم تر از آن ها استفاده کنید.

 

یک پاک کننده دست ساز

    از ترکیب وازلین و مرطوب کننده می توانید یک پاک کننده دست ساز و عالی به دست آورید. مقداری از این ترکیب را روی پنبه گذاشته و آرایش تان را پاک کنید و نتیجه جالب توجه را مشاهده کنید. تنها به خاطر داشته باشید که بعد از هرکدام از این روش ها، صورت خود را بشویید و تمیز کنید.

 

بهترین پاک کننده ها

آلودگی های بسیاری صبح بر روی پوست ما نشسته است که به چشم دیده نمی شوند. برای پاک سازی پوست، صبح ها منافذ پوست تان را باز کنید. برای همه واضح و مبرهن است که پاک کردن شبانه آرایش ضروری است. اما تعداد اندکی از ما صبح ها هم پوست مان را قبل از آرایش کردن پاک می کنیم. اولین علت این آلودگی ها این است که پوست ما طی شب فعالیت شدیدی دارد. با پاک کردن پوست، رسوب ها و سلول های مرده که مانع تنفس پوست می شوند، کنار می روند.

    این همه ماجرا نیست؛ اسیدهای چرب که اجازه فعالیت سلولی را می دهند، روی هم جمع می شوند، بنابراین پوست چرب تر است؛ علاوه بر این بنابر دمای اتاق و شیوه خواب، بعضی ها در طول شب عرق می کنند.پس قبل از این که به رخت خواب بروید، باید کرم روزانه، آرایش و به طور کلی هر چیزی که روی پوست تان مالیده شده را پاک کنید.

 

بهترین پاک کنندۀ پوست، آب است

    شب ها، پاکسازی پوست قبل از هر چیز برای پاک کردن آرایش به کار می رود. از آن جایی که مواد چرب برای این منظور کارآیی بیش تری دارند، اغلب این پاک کننده ها روغنی هستند. اگر شما طرفدار رطوبت و تازگی هستید، صبح ها برای پاکسازی پوست محصولات مناسب هم راه با مقدار زیادی آب، مجاز هستند.به شرطی این کار را انجام دهید که بعدش فورا پوست تان را خشک کنید (خیس بودن طولانی مدت پوست را خشک می کند) و با یک حوله کاملا تمیز صورت تان را تر نمایید. این کار را انجام دهید، قطعا استفاده از یک مرطوب کننده و کرم تان در الویت قرار دارد.

 

آب: طراوت صبحگاهی

    اگر آب هم راه همیشگی صبح های تان است، بهترین روش را برای خواباندن ورم صورت و به ویژه ورم اطراف چشم انتخاب کرده اید. بله، به نظر می رسد که این ناحیه بیش تر از بقیه در رختخواب مچاله شده است. علت این امر مکانیسم سیالات است. این نواحی در طول شب رد بر می دارند و بافت های پوست را گشاد می کنند، بنابراین پوست صورت، خصوصا در اطراف چشم بسیار حساس است. در نتیجه صبح که از خواب بیدار می شوید احساس می کنید متورم هستید. برای تقویت کردن بافت ها، این ناحیه را با آب خنک بشویید. اگر جرات ندارید سرتان را زیر شیر آب ببرید، یک اسپری که در یک محل خنک نگه داشته اید، می تواند کمک تان کند.

 

منبع: پورتال جامع تفریحی ناز وب