در این مقاله از زیورآنلاین می خواهیم شما را چند نمونه از با ارزش ترین و گران ترین جواهرات در دنیا آشنا کنیم.

 

 الماس امید

    گران ترین و شاید معروف ترین جواهر در جهان کریستال آبی 45.52 قیراط است که با عنوان الماس امید شناخته شده است.کارشناسان تصور می کنند که رنگ آمیزی آبی غیر معمول آن ناشی از ناخالصی هایی است که به دلیل وجود مقدار کمی از اتم های بور به وجود آمده است. کارشناسان قیمت 250 میلیون دلار را برای این الماس بیان کرده اند.


 

    قبل از آن که این سنگ با الماس امید شناخته شود، اندازه ای بزرگ تر از آن چه که در حال حاضر است، داشت. گمان می رود که این سنگ از معادن Golkonda در جنوب هند آمده است.در سال 1666، توسط یک بازرگان سنگ قیمتی به نام جین باپتیس تاورنیر و به نام تاورنیر آبی خریداری شد. مدت کمی بعد، این سنگ برش داده شد و به آبی فرانسوی تغییر نام داد، و بعد در 1668 توسط تاورنیر به شاه لویی XIV فروخته شد.در سال 1792، آبی فرانسوی از خانواده سلطنتی به سرقت رفته و دوباره بریده شد. بزرگ ترین قسمت آن در سال 1839، در یک بانک خانوادگی جواهر در لندن نگه داری می شد. از آن زمان به بعد چندین نفر صاحب آن بودند، اما در نهایت در سال 1911 به یک میلیونر جوان از واشنگتن به نام ایولین والش مکلین فروخته شد. هنگامی که او درگذشت البته پس از انجام بسیاری از تراژدی هایی که گفته می شود از لعن الماس آمده است، به یک فروشنده جواهر دیگر به نام هری وینستون در سال 1949 فروخته شد. این سنگ، سال ها قبل از اهداء آن به موزه تاریخ طبیعی اسمیتسونیان در سال 1958 توسط او به جاهای مختلفی برده شد، هم اکنون این سنگ در این نمایشگاه باقی مانده است.

 

گل سینه طاووس

    گل سینه طاووس که از گراف الماس ساخته شده است، ممکن است به اندازه الماس امید قدمت نداشته باشد اما ارزش آن تقریبا 100 میلیون دلار است. این الماس برای اولین بار در سال 2013 در نمایشگاه هنر TEFAF در هلند منتشر شد


    این گل سینه که مانند طاووس با پرهای باز است، حاوی 120.81 قیراط و بیش از 1300 سنگ الماس در رنگ های سفید، زرد، آبی و نارنجی است.الماس بسیار کمیاب و گلابی شکل به رنگ آبی تیره که در مرکز آن قرار گرفته به تنهایی 20.02 قیراط دارد.الماس گراف در سال 1960 توسط لارنس گراف تاسیس شد. در حال حاضر این شرکت جواهرسازی چند ملیتی است که پایگاه اصلی آن در لندن استتمام طلا و جواهرهایی که از Graff می آید، از فرایند کیمبرلی پیروی می کند. این فرآیند یک الگوی اخلاقی است که اجازه ی خرید و استفاده از الماس هایی که باعث ادامه رنج و یا درگیری های انسانی می شود را نمی دهد.گراف دارای تعدادی دیگر از جواهرات گران قیمت در بازار، از جمله الماس Wittelsback-Graff با ارزش 80 میلیون دلار و Graff Pink با ارزش 46.2 میلیون دلار است.

 

ستاره صورتی

    الماس ستاره صورتی 59.6 قیراط است، هرچند که از الماس خرد شده 132.5 قیراط برش داده شده است. این الماس توسط شرکت معروف بین المللی معدن چیان الماس، De Beers، در سال 1999 از آفریقای جنوبی استخراج شد.


    پس از 20 ماه از برش، ستاره صورتی شکل فعلی اش را گرفت. موسسه گوهرشناسی آمریکا این سنگ را به عنوان بزرگ ترین الماس صورتی بی نقص، که تا به امروز شناخته شده است، طبقه بندی می کند.در سال 2017، این شرکت به مبلغ 71.2 میلیون دلار به شرکت Chow Tai Fook در هنگ کنگ اعطا شد.

 

اوپنهایمر آبی

    این الماس ۱۴٫۶۲ قیراط وزن داشته و توانسته رکورد بزرگ ترین الماس آبی را به دست آورد. اپنهایمر آبی به صورت برش زمردی تراشیده شده و نام آن از اسم اولین مالکش « سر فیلیپ اپنهایمر» گرفته شده است. اپنهایمر آبی رکوردی شبیه ستاره صورتی دارد: این الماس توسط موسسه گوهرشناسی آمریکا (GIA) بزرگ ترین الماس آبی شناخته شده است. در سال 2016، این الماس به قیمت 57.5 میلیون دلار در محفلی که برای عموم آزاد نبود، به فروش می رسد. اپنهایمر در اوایل قرن بیستم از آفریقای جنوبی استخراج شد. جزئیات بیش تر ناشناخته است و به نظر می رسد که از یکی از معادن De Beers آمده است.

 

    آن چه که شناخته شده است تاریخچه مردی است که نام این الماس از او گرفته شده است. خانواده اوپنهایمر بیش از یک قرن در تجارت الماس مشهور بودند. این الماس به طور خاص به نام سِر فیلیپ اوپنهایمر که سنگ را به عنوان یک هدیه برای همسرش به دست آورده بود، نام گذاری شد. اوپنهایمر در سال 1995 درگذشت و اولین معامله با این الماس در سال 1999 صورت گرفت. در این زمان، این وزن کمی بیش تر شد و به 14.71 قیراط رسید.

 

گردنبند الماس

    این گردنبند متشکل از طلای 18 عیار و الماس 407.48 قیراط است. در مرکز آن بزرگ ترین الماس زرد بی نقص که تاکنون شناخته شده است وجود دارد که ابعاد آن در حدود ابعاد یک تخم مرغ است. این گردنبند در حال حاضر با ارزش ترین گردنبند در جهان است و متعلق به Mouawad، یک شرکت کالاهای لوکس سوئیس و امارات است که در سال 2013 به مبلغ 55 میلیون دلار فروخته شد.


    الماس بزرگ در مرکز گردنبند تاریخچه عجیبی دارد. یک دختر جوان 30 سال پیش در جمهوری دموکراتیک کنگو آن را به طور تصادفی در یک کپه از سنگ های معدنی کشف کرد.

 

ماه آبی جوزفین

    این الماس در سال 2014 توسط یک مجرم بیلیونر فراری هنگ کنگی به نام Joseph Lau Luen-hung خریداری شد. او این الماس را برای دختر هفت ساله اش جوزفین خریداری کرد و سپس این نام را بر روی آن سنگ گذاشت. این الماس 12.03 قیراط است و 48.4 میلیون دلار ارزش دارد.


 

    الماس ماه آبی جوزفین که در سال 2014 کشف شد، یکی دیگر از سنگ های قیمتی است که در آفریقای جنوبی پیدا شد. صاحب فعلی این سنگ، لئو، در همان سال برای رشوه دادن به یک وزیر پیشین در ماکائو، مجرم شناخته شد؛ اما مدت زیادی را در زندان نماند و فراری شد.

 

گردنبند Hutton-Mdivani

    این گردنبند که از 27 مهره یشم و یک قلاب از طلای زرد 18 عیار، یاقوت و الماس، تشکیل شده است، امروزه به مجموعه کارتیه تعلق دارد. مالک این گردنبند Barbara Hutton وارث درپارتمان صنعت پشم ایالات متحده و یکی از میلیونرهای آن جا بود.


 

    این گردنبند به طور خاص برای Hutton طراحی شده بود و حدود پنج دهه در خانواده باقی ماند، تا زمانی که hutton در سال 1979 درگذشت.گردنبند Hutton-Mdivani در حراجی Sotheby در سال 2014 به قیمت باورنکردنی 27.4 میلیون دلار فروخته شد.

 

منبع: ایران ژس