حتما تا به حال دچار اين وضع شده ايد که بعد از يک روز کاري خسته کننده وقتي به خانه مي رسيد تازه بايد با شتاب لباس بپوشيد و به ديدن دوستي برويد که خيلي هم با او رو در بايستي داريد. يا مثلا ناگهان با صداي زنگ تلفن مطلع مي شويد که بايد براي يک ديدار کوتاه به منزل کسي برويد؛ يا در روز تعطيلي که دلتان مي خواسته به همه کارهاي عقب مانده رسيدگي کنيد لازم است در بحبوحه کار زود حاضر شويد و سري هم به منزل همسايه تان که سفره نذري انداخته، بزنيد….

    در چنين مواقعي همه دلشان مي خواهد پاکيزه، مرتب و شيک به نظر برسند. اما گاهي اوقات نتيجه آن طور که شما مي خواهيد از آب در نمي آيد. لباس مورد علاقه شما هنوز روي بند رخت است و خشک نشده؛ يادتان نيست گوشواره هايتان را کجا گذاشته ايد؛ وقت نداريد مختصر آرايشي کنيد يا موهايتان رامرتب کنيد…

اما نگران نباشيد؛ طراحان لباس و مديست ها چند راه حل سريع و مناسب به شما پيشنهاد مي دهند تا بتوانيد در چنين مواقعي مرتب و خوش لباس به نظر بياييد:

 

پيراهن ژرسه جلو بسته:

    هر خانمي لااقل يک پيراهن درست و حسابي دارد. هيچ انتخابي ساده تر از اين نيست و هم واره لباسي است که شما را جذاب نشان مي دهد و همه جا مؤثر است! در واقع چنين لباسي سريع ترين راه ممکن براي حاضرشدن است و باعث مي شود منظم و مرتب به نظر برسيد.

 

يک کت خوش دوخت:

    هميشه سعي کنيد يک کت خوب و خوش دوخت در کمد لباستان داشته باشيد. « جوانا مارتينز » طراح لباس مي گويد: اگر کت شما کاملا اندازه تان باشد مي توانيد آن را روي هر چيزي بپوشيد و بلافاصله تيپتان عوض شود. توجه داشته باشيد که برش هاي سرشانه کت درست سر جاي خود قرار گرفته باشد. در واقع اگر سرشانه حتي فقط يک سانت پايين تر از جاي خودش باشد چنين کتي شما را قوزي نشان خواهد داد (هرگز چنين کتي نپوشيد).

 

يک پليور درجه يک :

    روي حداقل يک پيراهن يا يک پليور بسيار خوش بافت سرمايه گذاري کنيد چنين لباسي بيشتر از پليورهاي معمولي شما دوام خواهد داشت. ترکيباتي از جنس کشمير ديرتر رنگ مي بازد و کمتر نياز به اطو دارد.

 

کيف و کفش يک جور:

    « اگرکيف و کفش تان به هم بيايد مثل اين است که آن ها را با هم خريده باشيد » اين عقيده « وندي مولن » طراح لباس است. « البته لازم نيست کيف و کفشتان عينا با هم يکي باشند اما موقع خريد دقت کنيد که با هم جور باشند. مثلا اگر داريد کفش مشکي مي خريد دقت کنيد که کيف پولتان هم حتما کمي رنگ مشکي داشته باشد. »

 

يک بلوز يقه چين دار:

    يک بلوز يقه چين دار از جنس ابريشم يا ويسکوز به رنگ کِرم يا سفيد، هم راحت پوشيده مي شود و هم نماي قابل قبولي دارد. در صورتي که مايل باشيد مي توانيد از بلوزي استفاده کنيد که روي مچش کار شده باشد و آن را تکي يا زير کت بپوشيد.

 

روسري مناسب:

    « جِس کِلي » طراح مُد توصيه مي کند « به جاي استفاده از جواهرآلات، يک روسري سر کنيد. » او مي گويد « روسري، توجه بيننده را به قسمت بالاي لباس شما جذب مي کند و به چهره تان رنگ و روي ديگري مي بخشد. استفاده از جواهرات خوب است اما نمي تواند به خوبي يک روسري پوست شما را به جلوه درآورد. »

 

شلوار دست دوز:

    يک شلوار مشکي يا خاکستري طرح مردانه با دو جيب صاف، در تمام مواقع شيک به نظر مي رسد. وقتي خيلي عجله داريد همان را با يک بلوز ساده بپوشيد .

چند نکته ديگر هم هست که اگر آن ها را رعايت کنيد هيچ کس به ذهنش خطور نمي کند که شما در دو سوت حاضر شده ايد:

- اين کار به نظر غيرممکن مي رسد اما سعي کنيد شب قبل لباس هايتان را حاضر کنيد (فقط براي مبادا).

- يک متخصص ديگر توصيه مي کند که هميشه يک دست از لباس هاي اصلي خود را شسته و اتو کشيده در کمد داشته باشيد چون به اين ترتيب لااقل يک دست لباس راحت خواهيد داشت که مي دانيد با آن ها خوش لباس به نظر مي رسيد.

- بعضي از بلوزها طوري طراحي شده اند که نبايد آن ها را داخل دامن يا شلوار تو زد، بلکه طراحي شان طوري است که به زيبايي روي لباس مي افتند؛ وقتي عجله داريد تو دادن لباس در شلوار يا دامن گزينه جالبي نيست.

- وقتي با عجله حاضر مي شويد درصدد آزمايش لباس هاي تان برنياييد. هر زني زماني خوش لباس به نظر مي رسد که به شيوه اي طبيعي و راحت لباس پوشيده باشد. وقتي کسي سبکِ لباس پوشيدن ِ فردي خود را کشف مي کند، ديگر مهم نيست که چه مي پوشد چون در هر حال شيک و مرتب به نظر مي رسد.

- پارچه هاي مخلوط با کتان، پلي استر، ريون يا مواد مشابه، کمتر چروک مي شوند . بنابراين براي چنين مواقعي مناسب تراند.

 

منبع: iranbanou.com