دستبند عشق کارتیه، یکی از مهم ترین زیورآلاتی است که در دنیا طراحی شده است. هم چنین یکی از محبوب ترین جستجوهای دنیا در گوگل بوده است. در این مقاله از زیورآنلاین درباره واقعیت های جذاب این دستبند نمادین را برای شما عزیزان بیان می کنیم:

 

دستبند عشق کارتیه در شعبه اصلی کارتیه در پاریس طراحی نشده است؛ بلکه این دستبند در کارگاه نیویورک در سال ۱۹۶۹ ساخته شده است.

* دستبند به شکل بیضی طراحی شده است تا بتواند تا حد امکان به مچ دست نزدیک باشد. خانم و آقایی که نامزد کرده اند هر دو این دستبند را می پوشند. این دستبندها به « دستبندهای عاشقانه آهنین» معروف هستند زیرا آن ها با استفاده از پیچ گوشتی بسته می شوند.

* این اولین قطعه ای بود که طراحی به نام Aldo cipullo برای کارتیه ساخت.

* طراحی cipullo با انقلابی در زمینه پوشیدن طلا و جواهرات هم راه شد. در دورانی که در آن دستبند عشق ساخته شده بود؛ زیورآلات اغلب به طور ویژه برای یک لباس یا مناسبت خاص انتخاب می شدند. اما دستبند عشق برای یک مناسبت یا لباس خاص طراحی نشده بود. این دستبند برای شب، روز و به طور کلی برای روزمره قابل استفاده بود.

* شایعه شده است که کارتیه یک بار سیاست مداران را از خرید دستبند عشق برای خودشان منع کرده بود و اعلام کرده بودکه این دستبند فقط توسط زن و شوهرها می تواند خریده شود.

* دستبند در اصل از نقره ساخته شده است و روکشی از طلا روی آن قرار گرفته است. البته این شرکت تولید محصولات طلای دستبند عشق را نیز شروع کرده است. دستبند عشق ساخته شده با الماس اولین بار در سال ۱۹۷۹ معرفی شد.

* پیچ های جداگانه که دور دستبند عشق را تزیین می کنند از پیچ هایی که جای نگین در ساعت های سانتوز کارتیه بودند، الهام گرفته شده است.

* هنگامی که دستبند عشق کارتیه برای اولین بار ساخته شد، کارتیه آن ها را به برخی از معروف ترین زوج های قرن بیستم از جمله الیزابت تیلور و ریچارد برتون، الی مک گرو و استیو مک کویین و سوفیا لورن و کارلو پونتی تقدیم کرد.

 

 

دستبندهای عشق کاتیه در ابتدا شماره سریال نداشتند. اما با توجه به حجم بالای دستبندهای تقلبی که موجود شد؛ شرکت کارتیه تصمیم گرفت هرکدام از دستبندها را با یک شماره منحصر به فرد در پرونده های شان نگه داری کند.

* گفته می شود که در تعدادی از بیمارستان های شهر نیویورک، پیچ گوشتی مخصوص دستبندهای عشق را نگه داری می کنند. زیرا آن ها نیاز دارند به صورت فوری و اضطراری زیورآلات را از بیمار جدا کنند.

 

منبع: زیورسازان