کیف لوازم آرایش این عضو جدایی ناپذیر از خانوم ها چه چیزی درونش دارد و دقیقا شامل چه چیزهایی می‌شود؟ بهترین کیف آرایش چه کیفی است و چه چیزهایی باید در کیف آرایش حمل کرد؟یک کیف لوازم آرایش کامل چیزی فراتر از اسمش است و به نوعی تمام لوازم مورد نیاز یک خانوم را شامل می‌شود.

    از انواع کرم دست و صورت گرفته تا لوازم آرایش روزمره، گیره سر، پنبه و حتی گوش پاک کن و پد و خلاصه هر چیزی که یک خانوم ممکن است در طول روز به آن احتیاج داشته باشد را می توان در کیف آرایشی قرار داد.اما، خانم های زیبا و شیک امروزی دیگر تمام لوازم آرایش خود را با خود حمل نمی‌کنند چرا که هیچ خانمی دلش نمی‌خواهد در مهمانی و بیرون یک کیف بزرگ زیر بغلش داشته باشد.

    برای یک کیف آرایش سبک و ایده آل شما به یک ریمل خوب، رژ لبی که به لب دارید و یک رژ گونه‌ کوچک و یک کرم مرطوب کننده خیلی کوچک، احتیاج دارید.

 

ریمل

    اکثر خانم ها احتمالا موافقند که ریمل نقش بسیار پر رنگی در آرایش روزمره دارد. یا حداقل این چیزی است که کمپانی های آرایشی فکر می‌کنند. ما سعی کرده ایم با چند سوال از متخصصان و حرفه‌ای ها در این زمینه، کمک کنیم تا ریمل مناسب خود را بهتر بشناسید.

 

کدام مهم تر است، فرمول تهیه ریمل یا برس آن؟

    هر دو به یک اندازه مهم هستند. یکی از طراحان بزرگ برند Maybelline در پاسخ گفتند « ریمل روی مژه ما حاصل پیوند فرمولاسیون و برس آن است. این برس ریمل است که فرمولاسیون درون مایع ریمل را به روی مژه ها می‌رساند و حتی کوچک ترین مژه ها را بلند و یک دست می‌کند. »

    جدیدترین و بهترین ریمل‌ های موجود در بازار امروزی 2 نوع برس دارند؛ برس سنتی با موهای ساده و یک دست و مدل‌های مدرن‌تر که فرم متفاوتی دارند. یکی از آرایشگران معروف برند لورال (Loreal) اعتقاد دارد که شما باید حداقل یک بار، هر نوع برس ریمل را امتحان کنید تا متوجه شوید کدام مدل بهترین نتیجه را به شما می‌دهد.

 

انواع برس ریمل

    برس های مختلف برای نتیجه های مختلف طراحی شده اند. برای فرکردن مژه، اغلب برس هایی با سری گرد و منحنی مناسب هستند. برای مژه های بلندتر برس هایی با موهای صاف و با فاصله بهترین نتیجه را می‌دهند همان برس هایی که بیشتر شبیه شانه هستند تا برس.برای مژه های پر پشت به دنبال ریملی با برس ضخیم تر و موهای پرپشت‌تر باشید. اگر هم در ریمل زدن زیاد ماهر نیستید، یک ریمل با برس کوتاه تر بخرید چون کنتر آن ها ساده‌تر است و هنگام ریمل زدن دور چشم هایتان را سیاه نمی‌کنید.

 

رژ لب

    مات یا براق، تیره یا روشن، یک رژ لب به تنهایی می‌تواند ظاهر شما را در لحظه دگرگون کند. هرکسی نظر خودش را دارد که رژ لبش چه میزان پررنگ یا کم رنگ باشد، اما انتخاب رنگ نکته ای فراتر از نظر شخصی است. برای خرید و انتخاب رژ لب باید بدانید که رنگ پوست شما تن گرم دارد یا تن سرد.

 

چطور بفهمیم رنگ مایه پوست ما گرم است یا سرد؟

    با ‌نگاه کردن به دست‌ها. متخصص و طراح کمپانی آرایشی MAC در پاسخ با تاکید به شناختن رنگ مایه (Tone) اصلی پوست گفت: « شما می‌توانید با نگاه کردن به رگ‌ها داخل مچ دستتان متوجه شوید که پوست گرمی دارید یا سرد » اگر رنگ رگ های شما به سبز نزدیک است شما پوست گرم و اگر رگ های شما به آبی نزدیک بود شما پوست سردی دارید.

    کلید پیدا کردن بهترین رژ لب‌، دانستن رنگ زمینه پوست است. رژ لب ها نیز مانند پوست، رنگ مایه دارند. برای مثال برای انتخاب رژ لب قرمز، رنگ های قرمز نارنجی گرم و قرمزهایی که سایه ای از آبی و بنفش دارند مانند رنگ رز (Rose) قرمزهای سرد به شمار می روند.یکی از مواردی که در رابطه با لوازم آرایش بسیار اهمیت بالایی دارد، کیفیت آن است. لوازم آرایش تقلبی زیادی معمولا در سطح بازار ایران وجود دارد که مضرات بسیاری برای سلامت پوست دارد.

    در صورتی که به طور پیوسته به خرید لوازم آرایشی می پردازید بهتر است نحوه تشخیص لوازم آرایشی اصلی را از فرعی بدانید. از این رو می توانید نحوه تشخیص لوازم آرایش اصل از تقلبی را از اینجا فراگیرید.

 

کرم دست و صورت

    بعد از شستن دست ها یا بیرون رفتن در روزهای زمستان باعث خشکی سریع پوست دست، اطراف ناخن، گوشه لب ها یا هر نقطه‌ دیگری می‌شود.یک کرم مرطوب کننده کوچک می‌تواند ما را در آن لحظه نجات دهد. حتما برای شما هم پیش آمده که در وسط یک مهمانی پس از شستن دست‌ها متوجه شوید چقدر پوست تان زبر و خشک شده، یک کرم‌ مرطوب کننده کوچک به شما کمک می‌کند رطوبت از بین رفته دست را تامین کنید و دوباره احساس لطافت و تازگی را تجربه کنید.

 

انتخاب کیف لوازم آرایش

    کیف های لوازم آرایش انواع مختلف دارد که شامل سایزهای متنوع کوچک و بزرگ می‌شود که برای استفاده های گوناگون طراحی شده اند. کیف لوازم آرایش بزرگ برای استفاده در سفر عالی است. می توانید هرچیزی که در طول مدت سفر احتیاج‌ دارید در آن قرار دهید و آن را داخل چمدانتان بگذارید. این نوع کیف ها به کیف لوازم آرایش سفری نیز معروفند.

    کیف لوازم آرایش سایز متوسط برای کسانی است که دوست دارند اکثر لوازم آرایش همیشه همراه شان باشد. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، یک کیف لوازم آرایش با طول ۲۰ و عرض ۱۰ سانتی متر بسیار مناسب است.اما دسته‌ای از خانوم ها نیازی نمی بینند که کلی لوازم آرایش با خودشان حمل کنند و ترجیح می‌دهند فقط چیزهای ضروری یا شاید فقط یکی دو قلم لوازم آرایش مثل یک رژ لب یا یک ریمل در کیف آرایشی خود قرار دهند. برای این دسته از خانم های شیک، یک کیف آرایشی کوچک کافی است.

    در بهترین حالت شما می‌توانید چند کیف لوازم آرایش داشته باشید و در شرایط مختلف از هر کدام استفاده کنید. یا یک کیف آرایشی همه کاره داشته باشید که بتوانید همه جا از آن استفاده کنید. اما فراموش نکنید که هر چند وقت یک بار نگاهی به درون کیف بندازید و از خود بپرسید آیا به همه این لوازم احتیاج دارم؟

 

منبع: coca.ir