طلا رزگلد نوعی طلای رنگی است که رنگ صورتی متمایزی دارد. طلایی که اغلب به رنگ طلایی یا طلایی قرمز منسوب است و يك انتخاب محبوب برای جواهرات است.

 

زیورآنلاین، ارائه دهنده انواع زیوآلات و بدلیجات رزگلد با کیفیت و با دوام و ظریف

 

 

طلاي رزگلد از چه چیزی تشکیل شده است؟

    رزگلد در واقع ترکیبی از طلای خالص با مس خالص است. هیچ رهنمود مشخصی برای مقدار محتوای مسی که باید برای یک تکه از طلا مورد استفاده قرار گیرد وجود ندارد. به طور کلی، مقدار هر چه بیشتر مس موجود در آلیاژ، موجب افزايش رنگ آن خواهد بود.

 

طلای صورتی و قرمز رنگ

    طلای صورتی و سرخ، انواعي از طلا هستند. كه داراي تكه ‌های طلایی قرمز حاوی درصد بالایی از مس هستند و مقدار هرچه بیشتر این فلز در آلیاژ موجب قرمزتر شدن طلا است. از طرف دیگر، رنگ طلای صورتی، حاوی مس کم‌تر است و بنابراین رنگ روشن‌تر دارد.

زیورآنلاین، ارائه دهنده انواع زیوآلات و بدلیجات رزگلد، طلا روس با کیفیت و با دوام و ظریف

طلا روس

    طلای Russia نامی است که به مدال طلا داده شده ‌است و این عبارت نیز باید با محبوبیت این آلیاژ در روسیه در قرن ۱۹ مرتبط باشد.اما امروزه این نام به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. فقط به خاطر داشته باشید که اگر کسی به شما بگوید که قطعه‌ای از طلا، روسی است، به احتمال زیاد یک آلیاژ مس و طلایی معمولی است.

    طلای رزگلد هم مثل طلای معمولی در آن موجود است. هر فلز رنگی که آلیاژي از طلا باشد، عبارت «عیار» براي همه ي آن ها معنای یکسانی دارد: كه عيار به معناي مقدار طلاي موجود در فلز نسبت به فلزات دیگر است.برای مثال، طلای زرد ۱۴ عیار و طلای رزگلد ۱۴ عیار دارای خلوص یکسان هستند: هر دو دارای ۵۸ درصد طلا ( ۱۴ قسمت از ۲۴ قسمت ) هستند.به طور کلی عیار پايين تر طلای رزگلد به معني وجود مقدار بیشتر مس درون آن است. در نتیجه، تکه‌های طلایی که از خلوص کم تر برخودارند، معمولا سرخ تر به نظر می رسند مدال طلای رزگلد که دارای عیار بالاتر است به رنگ صورتی روشن خواهد بود.

 

طلای تاج

   گاهی اوقات از طلای رزگلد 22 عیار با عنوان طلای تاج یاد می شود. این نوع طلا شامل ۹۱.۷ درصد طلا و درگذشته برای ساخت سکه در انگلستان به کار می رفت. عیار 22 بالاترین میزان خلوص طلا است که می توانید به دست آورید. سطح بعدی خلوص ۲۴ عیار است، که طلای خالص می باشد، بدون هیچ نوع فلزات اضافی برای رنگ کردن آن.

 

طلای رزگلد خالص

    بعضی از مردم از عبارت « طلای رزگلد خالص » استفاده می‌کنند، اما در واقع، چیزی به نام طلای رزگلد خالص وجود ندارد، زیرا همیشه حاوی فلزاتی غیر از طلا است. در حقیقت، خالص ترین آلیاژ طلا از نظر محتوای طلا، کم‌ رنگ تر از رنگ طلای رزگلد است زیرا مقدار مس پایین تری در آن به کار رفته است.

 

خرید طلای رزگلد

    هنگامی که می خواهید طلای رزگلد بخرید به عیار آن توجه کنید: هرچه بیشتر باشد، مقدار طلای به کار رفته در آن بیشتر است و مسلما مقدار بیشتری پرداخت خواهید کرد.با این حال، طلاهای رزگلد خالص تر، نرم تر هستند. با این که طلاهای قرمزتر خلوص کمتری دارند ولی سختی و دوامشان بیشتر است. توصیه ما این است که طلای رزگلد با عیار پایین تر را انتخاب کنید که کمتر فرسوده شود.

زیورآنلاین، ارائه دهنده انواع ساعت های مچی برند با رنگ رزگلد

 

نکاتی که باید درباره زیورآلات رزگلد بدانید

    اگر به دنبال رنگ رزگلد می گردید یا اسم آن را شنیده اید یا از جواهرات و زیورآلات رزگلد داشته اید پس بدون شک می دانید که این رنگ خاص از زیورآلات در دنیای مد و زیبایی و زیورآلات از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. رزگلد رنگی است که به سادگی می توان ادعا کرد که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند و تحسین او را بر می انگیزد. رنگ رزگلد بیشتر در دنیای زیورآلات مطرح است ولی با این حال در دنیای لباس و رنگ مو نیز از شهرت زیادی برخوردار است. در این مقاله قصد داریم برخی از ویژگی و نکات مربوط به این رنگ خاص را بررسی کنیم.

 

طلای سرخ شده

    آیا می دانید طلای رزگلد چگونه به این رنگ زیبا می رسد ؟ جواب ساده است. در ترکیب طلا مقداری آلیاژ مس استفاده می شود. حتی جواهرات از جنس طلا که استفاده می کنیم، طلای خالص نیست و مقداری آلیاژ از جمله مس و نقره به آن اضافه می شود تا قدرت و استحکام بیشتری داشته باشد. به منظور تغییر رنگ طلایی طلا به رنگ رزگلد مقدار آلیاژ مس را بیشتر و مقدار آلیاژ نقره را کمتر در طلا استفاده می کنند. البته باید دقت کنید که در این رنگ از طلاها مقدار فلز طلا ثابت است و فقط میزان آلیاژ مس و نقره تغییر می کند. پس این رنگ زیبا به دلیل افزودن فلز مس به وجود می آید.

 

وضعیت خواستگاه رنگ رزگلد

    رنگ رزگلد در دنیای مد رو به پیشرفت است و روز به روز طرفداران بسیاری را به خود جذب می کند و این امر فقط در دنیای زیورآلات نیست و می توان گفت رنگ رزگلد در دنیای رنگ مو و لباس نیز بسیار محبوب است ولی به هیچ عنوان زیبایی و درخشندگی و جذابیت این رنگ در دنیای زیورآلات را نمی توان نادیده گرفت. اگر به زیورآلات رزگلد حس خاصی ندارید پس بهتر است نگاهی به ساعت های رنگ رزگلد نیز بیاندازید.

 

سازگاری با رنگ پوست

    یکی از مهم ترین نکات در ست کردن زیورآلات توجه نقش رنگ پوست است. رنگ رزگلد را می توان رنگی دانست که با همه رنگ های پوست سازگار است و می توانید انواع نیم ست، گردنبند، دستبند، انگشتر، گوشواره و ... را با پوست خود ست کنید و از زیبایی هرچه بیشتر خود لدت ببرید.

زیورآنلاین، ارائه دهنده انواع زیوآلات و بدلیجات رزگلد، طلا روس با کیفیت و با دوام و ظریف

وضعیت ست کردن

    یکی از خاصیت های زیورآلات و بدلیجات رزگلد می توان به ست شدن و هماهنگی با دیگر رنگ ها مانند طلایی و نقره ای است. شما می توانید به راحتی زیورآلات رزگلد را به زیورآلات و بدلیجات رنگ طلایی و نقره ای ست کنید و هیچ گونه نگرانی راجع به زیبایی و ست بودن زیورآلات خود نداشته باشید. زیورآلات رنگ رزگلد می توانند با اکثر لباس ها و رنگ ها ترکیبی زیبا و چشم نواز را ایجاد کنند..

 

چگونه رزگلد را جایگزین کنیم

    اگر نگران این هستید که اگر زیورآلات رنگ رزگلد را خریداری کنید با پوست و لباس شما هم خوانی نخواهد داشت بهتر است بدانید که این نگرانی شما کاملا بی مورد است و می توانید از زیبایی این رنگ فوق العاده لذت ببرید و با لباس ها و رنگ مو و رنگ لاک خود ست کنید. اگر می خواهید طلای رزگلد خریداری کنید و دو دل هستید و از بابت خلوص طلای رزگلد نگران هستید این نگرانی شما نیز بی مورد است چرا که میزان فلز طلای به کار رفته در این رنگ از طلا دقیقا برای همسان خود در رنگ طلایی است و می توانید از میزان خلوص طلای خود مطمن باشید.

 

رزها رومانتیک هستند

    رزگلد مانند اسم خود رمانتیک است. رنگ رزگلد و زیورآلات رنگ رزگلد با خود عشق و محبت را به همراه دارند و یک رنگ کاملا گرم محسوب می شود. پس اگر عاشق کسی هستید و می خواهید یک هدیه خاص به دهید یکی از انتخاب های شما می تواند زیورآلات رنگ رزگلد باشد. طلای رزگلد می تواند انتخاب بسیار مناسب و رمانتیک برای تازه عروس ها و داماد ها باشد چرا که زیبایی و خاص بود را می تواند در طلای رزگلد به وضوح دید.

 

بهره گیری از مطالب مجله الکترونیکی پرسته