آبی کلاسیک (نفتی) رنگ سال ۲۰۲۰ انتخاب شد. حتما برای شما هم سوال است که رنگ سال ۲۰۲۰ چه رنگی است؟ رنگ منتخب ۲۰۲۰، رنگی نیست جز : آبی کلاسیک! رنگ آبی کلاسیک نمادی برای اعتماد به نفس و ارتباطی صحیح و موثر با محیط است! این رنگ زیبا و فریبنده، نماد آرزوهای ماست، آرزوهایی برای ساختن آینده ای مطمئن و قابل اعتماد در جهان. قطعا برای ما ایرانی ها آبی کلاسیک بهترین انتخاب برای رنگ سال ۲۰۲۰ و ۱۳۹۹ می باشد. با زیورآنلاین همراه باشید تا بیش تر با رنگ سال آشنا شوید.

 

آبی کلاسیک (آبی نقتی)

    این آبی ماندگار و باشکوه، در عین سادگی بسیار زیباست. این رنگ شبیه به آسمان آبی هنگام غروب است، و بدون شک چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.طبق بررسی هایی که از دیدگاه روانشناسی روی این رنگ انجام شده، آبی کلاسیک برای روح و ذهن انسان رنگی آرامش بخش است و در این روزهای پر آشوب جهان، می تواند همه ما را به آرامش دعوت کند.

    این رنگ آبی با همراه داشتن احساس صلح، آرامش روح ما را فراهم می کند؛ طوری که یک ذهن شلوغ با دیدن این رنگ به آرامش می شود و انگار این رنگ به عنوان پناهگاهی برای فرار از اضطراب و مشغله انتخاب شده است.این رنگ به تمرکز ذهن کمک می کند و درست مانند یک ذره بین زیر نور آفتاب، افکار پراکنده ذهن را در یک نقطه جمع می کند و این نقطه چیزی نیست جز آرامش!در عین حال با منعکس کردن درجه خاصی از رنگ آبی، احساس پشتکار را در شما تحریک می کند. ما امروزه در دوره ای زندگی می کنیم که که بیش تر از هر زمان داشتن حس اعتماد به آینده و وفاداری نیاز داریم.

    این رنگ آبی همان القا کننده همان حس اعتماد به آینده و آرامش است. یک آبی قابل اعتماد که همیشه می توانید روی آن حساب کنید.یک آبی بدون مرز و زیبا، نمادی از گستردگی آسمان پهناور و خوش رنگ غروب است و شاید این رنگ ما را تشویق می کند تا افق دیدمان را بازتر کنیم، عمیق تر فکر کنیم، سطح فکری مان را بالاتر ببریم و جریانی از روابط خوب و موثر را در زندگی خود ایجاد کنیم.

 

 

جملاتی از مدیر اجرایی موسسه پنتون (LeatriceEisemen)

 

چرا رنگ آبی کلاسیک به عنوان رنگ امسال (۲۰۲۰) انتخاب شد؟

    امروزه همه ما در دنیایی زندگی می کنیم که تکنولوژی با پیشرفت سرسام آور خود، هر لحظه در حال رقابت با انسان هاست و هوش مصنوعی تلاش می کند تا حد ممکن تمام جزییات روح و روان انسان ها را پیدا کند و آن ها را با دنیایی از پیچیدگی و ناامنی رو به رو کند. بنابراین به سادگی متوجه می شوید که چرا ما به سمت رنگ هایی جذب می شویم که صادق هستند و احساس امنیت را در ما به وجود می آورند. این آبی کلاسیک زیبا، هیچ نشانی از خشم و خشونت ندارد و هرگز از تماشای آن احساسی جز آرامش و راحتی نخواهید داشت.

    مطمئن هستیم که این رنگ صلح آمیز، در تمام دنیا مورد استقابل قرار خواهد گرفت و با حضور خود در سال جدید، موجی از صلح و آشتی را با خود به همراه خواهد داشت.سایر رنگ های ۲۰۲۰، چه رنگ هایی هستند؟حالا که اطلاعات کافی در مورد این رنگ زیبا پیدا کردیم، احتمالا دوست دارید بدانید که این رنگ از چه منبعی الهام گرفته شده است؟ همان طور که گفتیم، خانم « پرسمن » معاون این موسسه بزرگ است. ایشان در یک فشن شویی در لاس وگاس، به صورت مخفیانه راز انتخاب این رنگ را برای یکی از حاضرین برملا کرده است!پرسمن اعلام کرد که تمام رنگ های انتخابی برای سال ۲۰۲۰، برگرفته از دریا خواهند بود.

پرسمن در همایش رسمی، اعلام رنگ موسسه پنتون گفت: آبی رنگ اصلی است و قهوه ای هم امسال رنگ مهمی است، طیف های رنگ قهوه ای با توجه به جلبک های دریایی و تخته سنگ های ساحلی انتخاب شده است. علاوه بر این دو رنگ دریایی، طبق گفته او، رنگ های سفیدی که شبیه به دانه های ماسه هستند و رنگ سبز نزدیک به جلبک های دریایی هم نقش مهمی در ترکیب رنگ امسال ایفا می کند.

 

 

رنگ سال را چه کسی انتخاب می کند؟

    رنگ های برتر هر فصل و رنگ منتخب سال موسسه بزرگ پنتون انتخاب و اعلام کرده و ضمن پیش بینی رنگ های محبوب جهانی، به کمپانی ها و کارخانه های برند و بزرگ پیشنهاد می کند تا با انتخاب این رنگ های برتر محصولات خود را برای بازار تقاضای جهانی آماده کنند و تولیدات و طراحی های خود را با این رنگ ها هم سو کنند.

    این که رنگ سال ۲۰۲۰ چه رنگی است برای برای بسیاری از کمپانی ها برند از اهمیت بالایی برخوردار است، به همین خاطر شرکت پنتون با اعلام رنگ های مناسب برای هر فصل و بررسی آن ها از نظر روانشناسی، با نظر سایر کمپانی ها و برندهای مطرح جهان بهترین رنگ را انتخاب می کند، انتخاب این رنگ بتوانید بیش ترین تاثیرگذاری را داشته باشد. تا برند ها هم بتوانند با استفاده از احساسات پنهان شده در این رنگ ها برای تعیین سیاست های کلی محصولات خود بهره ببرند.

 

معرفی شرکت پنتون و روند انتخاب رنگ سال

    شاید بهتر باشد کمی در مورد رنگ های اعلام شده توسط موسسه پنتون بیش تر بدانیم. حدود بیست سال است که رنگ سال اعلام شده توسط موسسه پنتون، اکثر صنایع، محصولات و سیاست های تجارتی سراسر جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است. صنایعی مانند مد، لوازم منزل و حتی صنایع تولیدی بزرگ تر مانند بسته بندی محصولات و حتی طراحی های گرافیکی، اکسسوری ها، نگین ها و سنگ های به کار رفته در زیورآلات و جواهرات و...

    روند انتخاب رنگ سال توسط پنتون، پروسه ای دقیق و نیازمند مقایسه و بررسی های بازار روز جهانی است. هر سال با نزدیک شدن به سال جدید، متخصصین رنگ شناسی در این موسسه تمام اتفاقات، حوادث و محصولات دنیا را بررسی می کنند و به دنبال رنگی می گردند که بتواند تاثیری موثر و چشم گیر بر جهان بگذارد. این بررسی ها می تواند شامل صنعت سرگرمی های مختلف و تولیدات فیلم، هنر و هنرمندهای مختلف، صنعت مد و پوشاک، تمام شاخه های طراحی، حتی مقصدهای محبوب گردش گری و تحولات اقتصادی فرهنگی جهان باشد.

    تاثیری که رنگ ها بر جهان می گذارند را دست کم نگیرید! این تاثیر می تواند جرقه ای باشد برای پیدایش تکنولوژی های تازه و یا باعث ایجاد تحولی در مواد اولیه و بافت و ساختار محصولات تولیدی شود. قطعا این رنگ تاثیری مهم بر رنگ بندی شبکه های مجازی و حتی مسابقات ورزشی و کنفرانس های مهم و بین المللی خواهد داشت.

    رنگ انتخابی ۲۰۲۰، داستان جالبی هم دارد. حدود ۲۰ سال پیش، یعنی در آستانه سال ۲۰۰۰، رنگ منتخب سال نیلی تیره بود. رنگی اصیل که تداعی کننده هیجانی خاص برای آغاز هزاره ای جدید بود و احساسی تاریخی در همه ایجاد می کرد. تاثیر این رنگ به حدی بود که تقریبا در تمام موضوعات جهان نفوذ کرد. از مد و پوشاک گرفته تا تولیدات کارخانه های صنعتی.به همین دلیل، دور از انتظار نبود که پنتون، در آستانه شروع دهه ای جدید باز هم به سراغ خانواده آبی برود. دهه ای که با خودش موجی از تغییرات، ترس، امید و اتفاقات جدید خواهد آورد. به نظر ما، امسال از نظر احساسات غالب جهانی و آشفتگی ملت ها، بسیار شبیه به سال ۲۰۰۰ است. اگر اتفاقات تاریخی این دوران را بررسی کنید، حتما به این موضوع پی خواهید برد. به همین دلیل باز هم پنتون رنگ آبی کلاسیک را انتخاب کرده است تا رنگ سال ۲۰۲۰ باشد.

    این که رنگ سال ۲۰۲۰ چه رنگی است از اهمیت بالایی برخوردار بود و رنگ انتخابی پنتون، شروع ۲۰۲۰ را آسان تر کرد! بدون شک شروع سال جدید، همیشه با چالش ها و تغییرات بزرگی هم راه است. این بار هم موسسه رنگ پنتون، با انتخاب یک رنگ هیجان انگیز دیگر برای سال پیش رو حال و هوایی تازه به این روزها بخشیده است. همان طور که متوجه شده اید رنگ امسال پنتون، آبی است، اما نه یک آبی معمولی، بلکه آبی خیره کننده کلاسیک!با نگاه کردن به این نیلی خوش رنگ، هم به یاد مقاومت و وفاداری می افتید و هم احساس خاص کلاسیکی را تجربه می کنید. او ترکیبی است از گرگ و میش آسمان به هنگام غروب، آب های آرام دریا و یا یک ظرف پر از بلوبری های تازه!

در شکل زیر می توانید رنگ های انتخاب شده شرکت پنتون، برای سال های قبل را مشاهده نمایید: