از آنجایی که ژاکت بافتنی مد روز و کاربردی می باشد به عنوان یک لباس کلاسیک نیز مطرح است بنابراین لازم نیست نگران قدیمی شدن و از مد افتادن ژاکت بافتنی خود باشید. شما هر زمان که بخواهید متناسب با فصل و موقعیت می توانید از ژاکت های بافتنی استفاده کنید، چیزی که اهمیت دارد استایل این لباس است و اگر درست انجام نشود نتیجه جالبی به دنبال نخواهد داشت.

    در این مقاله از زیورآنلاین به ویژگی های ژاکت بافتنی خواهیم پرداخت و روش های جالب و متفاوت برای استایل این لباس پرکاربرد بیان خواهیم کرد. امیدواریم که مفید باشد. ژاکت بافتنی قدمتی دیرینه دارد و از زمانی که بشر بافت لباس را با نخ فراگرفته به بافتن چنین لباس هایی روی آورده است. این لباس به عنوان یک لباس گرم کاربرد دارد و در بهار و پاییز می توان از آن به عنوان لباس اصلی و در زمستان به عنوان لایه ای از لباس های زمستانی استفاده کرد.

    ژاکت بافتنی همیشه مد روز است و تنها چیزی که در مورد آن تغییر می کند جزئیات و رنگ و طرح آن است بنابراین اگر یک ژاکت بافتنی کلاسیک و ساده داشته باشید می توانید اطمینان حاصل کنید که این لباس شما همیشه و همه جا قابل استفاده است. اما استایل این لباس بسیار مهم است، ساختن ترکیبی با ژاکت بافتنی که جذاب و مدرن باشد و نیازهای روزمره شما را نیز برطرف کند کار ساده ای نیست و به استفاده صحیح از اکسسوری ها و لباس های دیگر وابسته است.

 

ژاکت بافتنی، بلوز یقه اسکی و شلوار جین

    اگر به دنبال یک ترکیب ساده و کلاسیک هستید که روزمره و تطبیق پذیر باشد و در هر موقعیتی قابل استفاده باشد ترکیب ژاکت بافتنی با بلوز یقه اسکی و شلوار جین بهترین گزینه است. یک جفت کفش کتانی، یک روسری اسپورت و یا شال ساده به هم راه یک کیف دوشی ساده و کلاسیک این ترکیب را کامل تر و جذاب تر خواهد کرد. شما می توانید با این تیپ زیبا به پیاده روی بروید، در مهمانی های خصوصی و صمیمانه شرکت کنید و یا خرید آخر هفته خود را انجام دهید بدون آن که نگران ناهماهنگی استایل خود باشید. این ترکیب برای روزهای آخرین بهار و پاییز بهترین گزینه است اما حتما به جنس بافتنی و بلوز یقه اسکی خود توجه کنید چون جنس های پلاستیکی روی هم الکتریسیته ساکن به وجود می آورند و راحتی و شیک پوشی شما را مختل می کنند.

 

ژاکت بافتنی، بارانی، شلوار رسمی

    لباس های بافتنی را در هر موقعیتی می توان استفاده کرد اما یک کاربرد مهم این لباس ها می تواند موقعیت های رسمی باشد. اگر نمی توانید در روزهای خنک از لباس های ضخیم و حجیم استفاده کنید کافی است یک ژاکت ظریف بافتنی را زیر لباس های رسمی خود بپوشید. روی این ژاکت یک مانتو یا بارانی کلاسیک به تن کنید و با شلوار رسمی و کفش رسمی استایل خود را کامل کنید. اکسسوری های مناسب برای کامل تر کردن این ترکیب می تواند یک جفت کفش پاشنه بلند رسمی و یا کفشی باشد که استایلی نسبتا مردانه دارد. کیف رسمی را هم فراموش نکنید و با یک شال یا روسری ساده به استایل خود وقار و جذابیت ببخشید. این ترکیب لباس شیک و زیبا را می توانید در روزهای خنک و حتی روزهای سرد زمستانی نیز بپوشید، چیزی که اهمیت دارد میزان رسمی بودن موقعیت است که این استایل برای آن کاملا مناسب است.

 

ژاکت بافتنی، ژیله و دامن

    همان طور که گفتیم لباس های بافتنی تطبیق پذیری بالایی دارند یعنی هم با لباس های راحت و روزمره و هم با لباس های نسبتا رسمی قابل پوشیدن هستند. شما هم می توانید هم در یک استایل خانمانه و هم در یک استایل ساده و جمع و جور نیز از بافتنی استفاده کنید به شرطی که لباس های مناسبی را هم راه با آن به کار ببرید به طور مثال شما می توانید ژاکت بافتنی را روی یک پیراهن گل دار و یا هم راه با یک دامن زنانه طرح دار بپوشید و روی آن یک ژیله به تن کنید.

    نکته مهم و کلیدی در مورد این ترکیب، کمربند آن است. کمربند با جمع و جور کردن استایل و تاکید روی باریکی کمر آن را زیبا و خوش فرم نشان می دهد. اکسسوری های مناسب را نیز فراموش نکنید، یک جفت بوت ساق کوتاه، جواهرات ساده و سنگین و البته یک شال رنگی زیبا می تواند به زیباتر شدن این استایل کمک کند. این ترکیب برای فصل بهار و روزهای بارانی بهترین انتخاب است.

 

تحقیق و بررسی زهرا فتحی