داشتن اندام زیبا

     اگر می خواهید اندام زیبایی داشته باشید، مجبور نیستید که حتما رژیم غذایی اسموتی کلم بگیرید یا روزی ۱۵ کیلومتر بدوید. داشتن اندام زیبا به معنی توجه به چگونگی عملکرد بدن و مواد غذایی مصرفی تان است. کمی ورزش کنید؛ با گنجاندن ۳۰ دقیقه ورزش به صورت ۳ بار در هفته در برنامه تان می توانید معجزه آن را ببینید.

    شک نکنید که از تأثیرات ناشی از انجام حرکات یوگا، پیاده روی روزانه یا انجام ورزش شنا در احساس تندرستی و سلامت بدن تان شگفت زده خواهید شد.می توانید دوستان جدیدی در کلاس های ورزشی پیدا کنید یا از فرصت تفکر و اندیشه ورزی لازم راجع موضوعات شخصی تان در حین پیاده روی یا شنا نیز بهره های فراوانی ببرید.

    پوست تان طراوت و روشنی حاکی از تندرستی پیدا خواهد کرد و حس سرزندگی و نشاط وجودتان را سرشار می کند. اگر به میزان صحیح ورزش نمایید، احساس خوش بختی و انرژی بیش تری در وجود خود پیدا خواهید کرد.

    از رژیم غذایی سالم پیروی کنید. اشکالی ندارد که گاهی هم روی مواد غذایی موردعلاقه تان ولخرجی کنید، اما نکته ی مهم در اینجا پیروی از رژیم غذایی سالم است تا بدن تان هم از درون حس خوبی به شما بدهد و هم از بیرون، ظاهری زیبا و خوشایند برایتان به ارمغان بیاورد.روزانه سه وعده ی غذایی متعادل صرف کنید.

    بسیاری از افراد با فکر کاهش وزن بعضی از وعده های غذایی خود را کنار می گذارند، اما این کار صرفا شما را در طول روز به سمت کج خلقیِ رفتاری و احساس خستگی سوق خواهد داد.وعده های میوه جات و سبزیجات سالم را در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید. حتما در طول روز چند وعده میوه صرف کنید و تا آنجا که امکان دارد از سبزیجات در وعده های غذایی خود استفاده کنید.

    از مصرف مواد غذاییِ بیش از اندازه فرآوری شده یا خیلی چرب اجتناب کنید، چراکه با صرف این مواد غذایی احساس رخوت و خستگی در شما ایجاد می شود و به دستگاه گوارش تان هم آسیب می زند. به زبان بدن خود گوش بدهید؛ بخشی از روند داشتن اندام زیبا به این امر برمی گردد که از ورزش یا خوردن بیش از حد نیاز و توان بدن خود اجتناب کنید.

    اگر خیلی احساس خستگی می کنید یا فکر می کنید که سرما خواهید خورد، اشکالی ندارد که ورزش تان را موقتا از برنامه ریزی خود کنار بگذارید. بهتر است مدتی استراحت کنید تا اینکه مدت زمان بیشتری قادر به انجام ورزش نباشید یا این که سلامت خود را به خطر بیندازید.

    اگر واقعا هوس بستنی یا معجون کرده اید، جلوی میل خود را نگیرید. صرف خوراکی مورد علاقه تان خیلی بهتر از این است که وقتی به خانه رسیدید هرچه را که در یخچال دم دست خود ببینید عجولانه به شکم تان بریزید تا هوس خود را اقناع کنید. باید با رعایت اعتدال از هوس های خوراکی خود لذت ببرید. گرچه زیبایی صرفا روی پوست نمود نمی یابد، ولی مراقبت از پوست نیز اهمیت خود را دارد وقتی پوست تان سالم و پاکیزه باشد، شما احساس زیبایی خیلی بیشتری خواهید داشت. شستن صورت تان و استفاده از لوسیون ها و مرطوب کننده های مناسب می تواند صورت تان را در بهترین شرایط خود قرار دهد.رنگ پوست اهمیتی ندارد.

     نباید زیاد وقت خود را صرف گرفتن حمام آفتاب و برنزه کردن کنید. اگر زمان زیادی را زیر نور خورشید می گذرانید، پس حتما از کرم های ضدآفتاب با SPF ۱۵ یا بیش تر استفاده کنید تا پوست تان را در برابر اشعه های مضر خورشید مصون بسازید.حتی اگر در روزهای ابری بیرون می روید، باز هم اشعه ی خورشید می تواند روی پوست تان اثر منفی بگذارد. پس حتما با لمس پوست صورت خود یا با مشاهده در آینه از آفتاب سوختگی های غیرمنتظره پیشگیری کنید.

زیاد آب بنوشید

     آب پوست تان را از درون هیدراته می کند و از خشکی پوست و پوسته پوسته شدن آن نیز جلوگیری می کند. توصیه می شود که حداقل ۸ لیوان آب در طول روز نوشیده شود.صورت خود را یک بار در صبح و یک بار در شب بشویید – اگر پوست تان چرب است، پس از پاک کننده ها استفاده کنید تا خود را در برابر جوش های صورت محافظت کنید.

    اگر پوست تان خشک است، از پاک کننده های ملایم تر استفاده کنید تا پوست خود را مرطوب نگه دارید. از لب های خود مراقبت کنید. از کرم لب مخصوصا در فصل زمستان استفاده کنید. اگر می خواهید که رژ لب هم استفاده کنید، به جای آن از نرم کننده های رنگی مشابه رژها استفاده کنید.

    پاک سازی لوازم آرایشی در پایان روز. اگر وقت دارید و خود نیز مایل هستید، استفاده از لوازم آرایش اشکالی ندارد، اما حتما به یاد داشته باشید که در پایان روز، مواد آرایشی را از روی صورت خود کاملا پاک کنید.

استفاده از محصولات بهداشتی مناسب ضروری هستند

     حفظ بهداشت روزانه بخشی از جریان دستیابی به اندام زیباست. اگر دیگران بوی طراوت و پاکیزگی تان را استشمام کنند، به احتمال بیشتری می توانید تأثیر اولیه ی خوبی بر آنها بگذارید.

حمام روزانه: با گرفتن دوش روزانه اندام تان بوی پاکی و تمیزی می دهد و ظاهری باطراوت و سرزنده خواهید داشت.

نظافت مو: برای اینکه موی سرتان چرب و کثیف نشان ندهد، باید موی خود را مرتبا در فواصل زمانی لازم بشویید و آن را همیشه تمیز نگه دارید.

خوشبو باشید: همیشه به خود دئودورانت بزنید تا جلوی بوی ناخوشایند بدن تان را بگیرید.

حفظ زیبایی دست ها و پاها

    دست ها و پاها بیشتر از باقی اعضای بدن در فعالیت های ساده روزانه به کار گرفته می شوند. به همین خاطر، حتما پوست دست ها و پاهای خود را مرطوب نگه دارید و به تمیزی و آراستگی ناخن های خود نیز اهمیت بدهید.

مراقبت از دندان ها

     دندان ها نه تنها به چهره تان لبخندی زیبا هدیه می کنند، بلکه در تمام طول عمرتان با کمک آنهاست که می توانید همه ی غذاها و خوراکی های موردعلاقه ی خود را میل کنید. هر روز صبح، شب و در صورت امکان، بعد از هر وعده ی غذایی دندان های خود را مسواک بزنید.

    معاینه ی مداوم دندان پزشک – علاوه بر مسواک و نخ دندان همیشگی، هر شش ماه یک بار برای معاینه ی وضعیت دندان های خود نزد دندان پزشک بروید. این کار از بروز مشکلات جدی در دندان هایتان جلوگیری می کند و موجب حفظ زیبایی و سفیدی مرواریدگونه ی دندان ها می شود. استفاده از راهکارهای زیبایی و بهداشت دندان – در صورت تمایل، همچنین می توان راهکارهایی مانند سفیدکننده های دندان را نیز امتحان کرد.

انتخاب مدل آرایش موی خوب

     مو اوج شکوه و برازندگی شماست. پس اگر از موهبت موی خوب و زیبا بهره مند هستید، موی خود را در مدلی آرایش کنید که چهره تان را زیباتر جلوه دهد و اگر از رنگ موی خود نیز راضی نیستید، رنگ ایده آلی برای موی خود انتخاب کنید.

    تطبیق مدل آرایش با وضعیت مو – اگر موی کم پشتی دارید، یا آن را کوتاه نگه دارید یا کلاه/های قشنگی بخرید و به سر بگذارید تا با سبک شخصی خود با دیگران ارتباط برقرار کنید.

آرایش مداوم مو

    سلامت موی خود را با استفاده روزانه از شانه یا برس حفظ کنید و حداقل هر دو ماه یک بار به آرایش گر معتمد خود سری بزنید. با این روش می توانید به حفظ بهترین شکل و ظاهر موی خود کمک شایانی کنید.

 انتخاب لباس خوب

     لباس زیبا حتما نباید قیمت بالایی هم داشته باشد. لباس زیبا نمایانگر سبک پوشش خاص شماست و اندام تان را زیباتر جلوه می دهد. توجه داشته باشید که کیفیت را به کمیت ترجیح ندهید.

انتخاب لباس رنگی

    برای لباس تان انتخاب کنید که بیش تر از همه به شما می آید. همچنین رنگ و پارچه ی لباس خود را طوری انتخاب کنید که بتوانید بدون نیاز به خشک شویی آن را بشویید. به جای خریدن دو پیراهن ارزان که دوام چندانی ندارند، پول خود را جمع کنید تا پیراهن خوش دوختی بخرید که با گذر چندین فصل بدون افت کیفیت، دوام و ماندگاری خود را به خوبی حفظ کنند.

خریدهای ارزان

    همیشه می توانید برندهای فوق العاده و لباس های خیلی خاصی را نیز با قیمت کمتری از فروشگاه های آنلاین یا فروشگاه های تاناکورا (مغازه ی فروش لباس های دست دوم) خریداری کنید.

عمر خود را جاودانه بدانید

    با گذر زمان، رژیم و برنامه ی زیبایی تان هم زمان با تغییر ظاهری اندام تان تغییر می کند، اما شما هنوز همان فرد سابق هستید. برای این که زیبا باشید، حتما نباید همان ظاهر ۲۵ سالگی خود را داشته باشید. فقط باید از خودتان به خوبی مراقبت کنید و هر روز تمام تلاش خود را برای تحقق این امر انجام بدهید.

 

برگرفته از سایت چطور و Wikihow