ساعت جزو اکسسوری هایی است که نمی توان نقش آن در شکل گیری یک استایل زیبا را انکار کرد. ساعت ها با ساختارها و رنگ های مختلف می توانند مکمل یک تیپ اسپورت و فانتزی تا یک تیپ کاملا مجلسی و اداری باشند مانند انواع ساعت نقره و یا ساعت های بند چرمی اسپرت، پس تصمیم برای خرید یک ساعت درخور را دست کم نگیرید. انتخاب ساعت به راحتی منعکس کننده شخصیت، قدرت و جایگاه اجتماعی هر فرد می باشد.

    به طوری ک هر فرد با توجه به نوع شخصیت و ذهنیت خود نسبت به محیط و روحیات خود ساعت و ظاهر خود را تنظیم می نماید. از طرفی یکی از بهترین هدیه ها، ساعت مچی می باشد و هر شخصی از گرفتن این هدیه خوشحال خواهد شد و از طرفی در خرید ساعت سایز و اندازه مورد نیاز نیست و شما می توانید مطمئن باشید که هدیه شما مشکل سایز نخواهد داشت. در این مقاله مطالبی راجب ساعت نقره زنانه بیان می شود که می توانید با مطالعه آن ها بهترین ساعت را انتخاب کنید:

 

 

انواع ساعت نقره زنانه

 

ساعت نقره براق

    یکی از انواع ساعت نقره، ساعت های به رنگ سیلور و براق می باشند و اغلب دارای نگین هایی برای جلوه بیشتر هستند. سطح این ساعت ها صیقلی و آینه ای می باشد و اغلب دارای طراحی های ساده بوده و در عین حال بسیار چشم گیر هستند. اگر قصد خرید ساعت برای مراسم عروسی خود دارید ساعت های نقره ای نگین دار بهترین انتخاب برای عروس خانم ها هستند. می توانید یک ست زیبا از سرویس های نقره، حلقه های نقره و ساعت نقره را با توجه به نقش و نگار انتخاب کرده و در کنار یک لباس سفید زیبا از آنها استفاده کنید.

 

ساعت نقره سیاه قلم

    یکی دیگر از انواع ساعت نقره، ساعت نقره سیاه قلم می باشد. جنس این ساعت ها نیز نقره می باشد و نقش و نگارهای مشکی رنگ باعث به وجود آمدن سبک آنتیک در این ساعت ها شده است. نگین های به کار رفته در ساخت ساعت های نقره سیاه قلم اغلب مارکازیت و با طیف رنگی سیاه و خاکستری می باشند تا یک هم خوانی میان رنگ نگین ها و بدنه ساعت ایجاد شود.

    طراحی بند و قاب دور ساعت اغلب دارای نقش و نگارهای زیبا می باشد که جلوه این اکسسوری ها را دو چندان می کند. این ساعت ها برای استفاده در مراسم و میهمانی ها مناسب بوده و می تواند به عنوان هدیه ای زیبا برای همسر، مادر و سایر عزیزان در نظر گرفته شود.

 

خرید ساعت با اندازه مناسب

    در خرید ساعت تنها شکل و طراحی ظاهری آن مورد اهمیت نیست، در کنار این موارد بهتر است ساعتی مناسب با استایل بدنی خریداری شود. اگر مچ دست باریکی دارید هرگز سراغ ساعت هایی با صفحه درشت نروید زیرا این ساعت ها بر روی مچ باریک حتی بزرگ تر از آنچه هستند به نظر می رسند، بنابراین سراغ ساعت های ظریف با اندازه صفحه کوچک تا متوسط بروید.

    اگر مچ دستتان پهن است تنها انتخاب شما ساعتی با صفحه بسیار بزرگ نیست، بلکه می توانید ساعت هایی با اندازه صفحه متوسط و بند نسبتا پهن را انتخاب کنید. ساعت های بسیار ظریف و باریک برای مچ های پهن مناسب نیستند و حالتی بچگانه ایجاد می کنند.

 

سایز بند ساعت

    اگر در خرید ساعت های نقره به مشکل بزرگ بودن بند ساعت برخوردید، جای نگرانی نیست، این ساعت ها برای انواع مچ دست طراحی شده اند و شما می توانید با درآوردن پین های تعبیه شده روی بند ساعت و درآوردن بخشی از بند آن را متناسب با مچ خود تنظیم کنید، بنابراین اگر ساعتی را به عنوان هدیه انتخاب کردید نگرانی از بابت سایز بودن آن نخواهید داشت.

 

موتور ساعت های نقره

    ساعت های نقره به دلیل جنس و طراحی دارای دوام بالا بوده و همیشه مد هستند و جزو ساعت های لوکس و گران قیمت محسوب می شوند، بنابراین کیفیت موتور آنها مولفه ای مهم می باشد. وقتی تمام اجزای ساعت سالم هستند و درخشش خود را حفظ کرده اند، از کار افتادن موتور آن می تواند کل هزینه شما را هدر دهد. بنابراین علاوه بر زیبایی و ظاهر ساعت کیفیت موتور آن را نیز در نظر بگیرید.

 

نگهداری از ساعت نقره

    در ادامه علاوه بر نکاتی راجب ساعت نقره قصد داریم تا نحوه نگهداری از ساعت نقره و نکاتی راجب ساعت نقره را نیز توضیح دهیم:

    

از آب دوری کنید

    اولین و مهم ترین نکته در نگهداری از ساعت نقره دور نگه داشتن آن از آب است. هرچند که یکی از راه های براق نمودن نقره شستن آن با آب و سپس پاک کردن آن با دستمال نرم است، اما ساعت های نقره ممکن است ضد آب نباشند یا در برخی قسمت های آنها از پین های ظریف آهنی استفاده شده باشد و اگر کاملا خشک نگردند ممکن است زنگ زده و رنگی نارنجی بر روی قسمت های نقره بر جای بگذارند.

 

ساعت نقره را آخر بپوشید و اول درآورید

    اگر قصد رفتن به مهمانی دارید ساعت خود را بعد از پروسه آماده شدن و استفاده از هرگونه مواد آرایشی و تافت و … به دست کنید و هنگامی که به خانه بازگشتید در ابتدا اقدام به درآوردن ساعت خود کنید و آن را پس از پاک کردن با دستمال نخی نرم و زدودن چربی ها با این عمل، در ظرف مخصوص خود قرار دهید. با این روش از اعمال هرگونه مواد شیمیایی و یا ایجاد خراش بر روی ساعت خود جلوگیری می کنید و قدم اول در نگهداری از ساعت نقره را برمی دارید.

 

با دستبندهای آویزدار ست نکنید

    نه تنها کنار ساعت نقره بلکه با هر ساعتی که دوست دارید سالم بماند دستبند آویزدار استفاده نکنید. استفاده از دستبندهای آویز داری که آویزهای سنگین با گوشه های تیز دارند در کنار ساعت می تواند باعث ایجاد خراشیدگی های ریز و درشت بر روی بندهای فلزی ساعت و یا حتی صفحه شیشه ای آن گردد و از زیبایی ساعت بکاهد. پس برای بهترین نگهداری از ساعت نقره، اگر علاقه دارید تا در کنار ساعت از دستبند هم استفاده کنید می توانید از دستبندهای پشت ساعتی که مخصوص همین کار هستند استفاده کنید.

 

 

وزن ساعت نقره صرفا وزن بخش های نقره آن نیست

    یکی از سوال های رایج بسیاری از مشتریان ساعت های نقره این است که آیا این وزن ذکر شده تنها وزن بخش های نقره است یا نه؟ باید بگوییم نه! وزن های ذکر شده شامل تمام قسمت های نقره ای و استیل ساعت می باشد. لازم به ذکر است که قیمت هر گرم ساعت ارزان تر از قیمت هر گرم زیورآلات تمام نقره هم سبک می باشد و این همان جبران قسمت های استیل و... می باشد.

 

ساعت های نقره خود را آبکاری کنید

    بهترین روش برای نگهداری از ساعت نقره در طولانی مدت آب کاری آن ها است. علاوه بر این که مراقبت های لازم از ساعت خود را انجام می دهید، سعی کنید تا ساعت های نقره خود را به متخصصان این کار بسپارید تا با هزینه ای اندک، آنها را همانند روز اول برای شما براق و تمیز کنند.

 

پاک کردن ساعت نقره

    برای تمیز کردن ساعت نقره از پارچه نخی نرم استفاده کنید. اگر لکه غذا و مواد دیگر روی ساعتتان مانده، ابتدا با دستمال نم دار و یا خیس که با آب مقطر یا جوشیده آن را شسته اید، لکه را پاک کنید و سپس با پارچه نخی خشک کنید. در پاک کردن ساعت نقره از پارچه های پشمی و الیاف پلاستیکی استفاده نکنید زیرا باعث تسریع سیاه شده نقره می شوند.

 

تعویض باتری ساعت نقره

    اگر باتری ساعتتان تمام شد حتما آن را نزد یک ساعت ساز ببرید تا باتری آن را با ابزار اصولی برای شما تعویض کند. انجام این کار در خانه و با ابزاری هم چون چاقو، پیچ گوشتی و … می تواند منجر به آسیب به ساعت و یا خود شما گردد. پس همیشه برای نگهداری از ساعت نقره خود، کار را به کاردان بسپارید!