سنگ ماه تولد مرداد زبرجد (پریدوت) است. هم چنین اونیکس و عقیق سلمیانی سیاه، ساردونیکس، تورمالین، بلور کوراتز، کارنلین، توپاز طلایی و الماس سنگ های فرعی ماه تولد مرداد می باشند. متولدین برج اسد با استفاده از سنگ های تولد خود می توانند غیر ممکن ها را ممکن سازند و انرژی کیهانی را از ستاره نجومی خود دریافت کنند. در ادامه به بررسی سنگ های ماه تولد مرداد و خصوصیات متولدین مرداد می پردازیم.

 

زبرجد یا پریدوت سنگ ماه تولد مرداد

    زبرجد یا پریدوت سنگی قیمتی و قدیمی است که به وفور در خاورمیانه یافت می شود. درخشش آن مثل شیشه است. رنگ جواهرات پریدت بسته به مقدار آهن موجود در ساختار بلوری آن، ممکن است از زرد به زیتونی تا سبز قهوه ای متفاوت باشد. سختی زبرجد بین 6.5 تا 7 درجه مو می باشد. با ارزش ترین رنگ پریدوت، سبز زیتونی پر رنگ می باشد. زیبایی این گوهر به هم راه رنگ کم نظیرش،

    جذابیت خاصی به آن می دهد.جالب است بدانید در زمان های خیلی دور به این سنگ توپاز می گفتند، تا این که حدود سی صد سال قبل فرانسوی ها این گوهر را «پریدوت» نام گذاری کردند. بلورهای بسیار زیادی از پریدوت در منطقه Mogok میانمار (برمه) یافت می شوند. در موزه واشنگتون یکی از بزرگترین آن یعنی 310 قیراط وجود دارد. پریدوت در ایالات متحده به ندرت بزرگتر از دو قیراط است.

 

قدرت های جادویی پریدوت برای متولدین مرداد

    پریدوت، دارای تلألو سبز – طلائی ملایمی است. به دلیل دارا بودن مقدار زیادی زرد، در درون سبز، پریدوت، دارای کیفیت توسعه دادن قدرت های ذهنی می باشد و نیز، متعادل کننده و آرام بخش برای احساسات می باشد. پریدوت سنگ ماه مرداد می باشد و مختص سال سوم سالگرد ازدواج است.

    ساکنان آتلانتين، مصریان باستان، آزتک ها، آینکاها، و تولیک ها، از پریدوت، به عنوان آرام بخش، تصفیه کننده و متعادل کننده انرژی در جسم فیزیکی، استفاده می کرده اند. گفته می شود جهت افزایش قدرت جادویی آن باید آن را هم راه با طلا استفاده کرد.پریدوت، دارای اثرات پاک کننده زیادی است و دارای ارزش بسیار زیادی در هضم غذا، رفع یبوست، کمک به شرایط زخم معده مانند و تورم روده ها و برقراری انرژی در طحال دارد. به کمک این سنگ خورشید (مصریان قدیم به آن سنگ خورشید می گفتند)، دیده درونی را باز می کنیم. پریدوت، مالیخولیا را بهبود داده و الهام می بخشد. زبرجد سنگ ماه تولد مرداد و مهر می باشد.

 

اونیکس؛ سنگ ماه تولد مرداد

    منشا نام اونیکس در زبان یونانی است و به معنای نوکس nux یعنی «ناخن» است، که احتمالا به دلیل شفافیت ضعیف آن بوده است. عقیق سلیمانی یا عقیق سیاه، راه راه، انواع مختلفی از عقیق معدنی سیلیس با نوارهای سفید و سیاه متناوب می باشد. عقیق سلیمانی در حکاکی های سنگ های قیمتی و برجسته کاری استفاده می شود زیرا لایه های آن می تواند برای نشان دادن یک کنتراست رنگ بین طراحی و پس زمینه، برش داده می شود.

    مکان اصلی اونیکس معمولا در هندوستان و آمریکای جنوبی است. نام آن توسط رومی ها به برای انواع از سنگ ها شامل مرمر سفید، کلسدونی مورد استفاده قرار می گرفت، که در حال حاضر به عنوان عقیق سیاه مرمری شناخته شده است. عقیق سلیمانی یکی از 12 سنگ های یاد شده می باشد که در کتاب مقدس به عنوان سينه‌ بند ملیله‌دوزى شده خاخام‌ بزرگ‌ يهود آمده است .

 

نیروی ماورائی عقیق سلیمانی برای متولدین مرداد

    اونیکس سنگی برای تازه سازی، تقویت ذهن و افزایش درک شهودی، افزایش نیروی جنسی و فیزیکی مخصوصا برای ورزشکاران، کنترل غرایز جنسی و عادات بد می باشد. در عصر باستان برخی اعتقاد داشتند که این سنگ نماد شیطان و ابلیس است و که در نیمه شب باعث وحشت و کابوس می شود.

    در زمان قدیم اعتقاد داشتند درون سنگ سلیمانی جن وجود دارد که درصورت در همان حال برخی آن را به عنوان محافظی در برابر نیروهای بد اهریمنی می دانستند!اگر عقیق سلیمانی را در خواب دیدید به معنی داشتن زندگی ای سرشار از شادی می باشد.

    به طور کلی عقیق سلیمانی سیاه متعادل کننده نیروهای بدن نظیر عواطف یا حس زنانه – مردانه بودن است. به همین دلیل آن با چاکراه اول بدن در ارتباط می باشد و با خارج یا وارد کردن انرژی از ریشه تا چاکرای تاج برای به تعادل رسیدن انرژی جسمانی و تمرکز و رسیدن به نیروهای برتر کمک می کند. اونیکس سنگ ماه تولد مرداد و دی ماه می باشد.

 

ساردونیکس یا عقیق یمانی برای مردادی ها

    احتمالا باباغوری یا ساردونیکس ارزان ترین سنگ ماه تولد مرداد می باشد و به لحاظ تخصصی یکی از انواع سنگ اونیکس (چالسدونی با کوارتز متبلور) است، اما ظاهر منحصر به فرد خود را دارد. یک سنگ ساردونیکس، از دو سنگ شفادهنده یعنی لایه های انیسکس و یک ماده معدنی به نام سارد (یا کارنلین) مخلوط و ساخته می شود.

    این امکان از آنجایی وجود دارد که اونیکس و کارنلین از یک نوع کانی معدنی، یعنی کلسدونی است که در بسیاری از نقاط جهان در پوسته زمین فراوان است.ترکیبی از سارد (کارنلین) و اونیکس یک سنگ قرمز رنگی با نوارهای سیاه، سفید یا عمیق تر قرمز ایجاد می کند. این رنگ ها به سه رنگ باستانی الهه های سه گانه نیز معرف اند. گوهرشناسان بر این باورند که بهترین نمونه های ساردونیکس از هند است.

    سنگ های این ناحیه سایه هایی متضاد از قرمز با نوارهای سفید روشن در سراسر آن وجود دارد. این به طور معمول به آرایش زمین شناسی پوسته زمین در منطقه تعلق دارد. با این حال، سنگ های زیبا از ساردونیکس در بسیاری از نقاط جهان مانند برزیل، چین، آلمان و ایالات متحده آمریکا نیز استخراج می شوند.

 

خواص ساردونیکس؛ سنگ متولدین مرداد

    گفته شده است که یک سنگ ساردونیکس دارای بسیاری از توانایی های شفادهنده است که می تواند به صاحبش در زمان های سخت کمک کند. رومیان باستان اعتقاد داشتند که جواهر سحر آمیز ساردونیکس، شجاعت و شکوه و اعتماد به نفس را به صاحبش می دهد. هم چنین حضور اراده شر یا مرض را از استفاده کننده دفع می کند زیرا یک سنگ قدرت و حفاظت است.

    در بعضی از فرهنگ ها، استفاده از ساردونیکس در تزئین خانه به منظور کنار گذاشتن ارواح شیطانی معمول است.ساردونیکس یک گوهر احساسی است و سیستم عصبی و قوه درک احساسات را بهبود می بخشد. گفته شده که با استفاده از یک آویز یا حلقه ساردونیکس، توانایی شهود و تمرکز افزایش می یابد. سادونیکس روی چاکرای پنجم یا چاکرای گلو تاثیر مستقیم دارد و هم راه چاکرای اول (ریشه) و چاکرای ششم (چشم سوم) هماهنگ و مفید است.

 

بلور کوارتز شفاف (دُرِّ کوهی) برای مردادی ها

    سنگ کریستال یا دُرِّ کوهی شفاف در صورت خلوص، همانند آب بی رنگ است که به بلور کوارتز شفاف معروف است. سختی بلور کوارتز 7 درجه مو می باشد. کریستال کوارتز یکی از فراوان ترین سنگ هایی است که در همه جای دنیا به وفور پیدا می شود. این گوهر در اوایل تاریخ عنوان ابزار و سلاح استفاده می شد و در حال حاضر در سراسر جهان در ساعت، لوازم و فن آوری استفاده می شود!

    سنگ کریستال به طور جداگانه یا به صورت گروهی رشد می کند و با توجه به درجه حرارت در زمان تشکیل آن ها، شکل های مختلفی را می گیرد. سنگ کریستال کوارتز شفاف به رنگ های مختلف وجود دارد و معمولا در شکاف کوه ها شکل می گیرد با چاقو نمی توان آن را خراش داد. خاک آن سفید است و از شیشه سان تا نیمه شفاف و به صورت کدر وجود دارد.

    در کوهی خالص شفاف ذوب می شود و در اثر حرارت نمی ترکد در حالی که عقیق که نوعی سلیکات آبدار است در اثر حرارت می ترکد. بلور کوارتز پرتو های ماوراء بنفش را از خود عبور می دهد. در ساخت شیشه، چینی و جواهر مورد استفاده است. کریستال کوارتز شفاف در نقاط مختلف ایران مانند طالقان، کوه های سبلان، کوه های زاگرس و غیره وجود دارد.

 

درمان با بلور کوارتز برای متولدین مرداد

    کوارتز استاد شفا دهنده و «سنگ قدرت» است! گویا تنها سنگ همه فن حریف و چند منظوره در زمینه درمانی است. سنگ کریستال کوارتز تقریبا برای تمام متولدین برج های نجومی سال می تواند استفاده شود. بلور کوارتز شفاف به راحتی انرژی را تمیز، ذخیره و تقویت می کند و به طور کلی ذات طبیعی آن هماهنگ کننده می باشد.کوارتز می تواند انرژی را دریافت (از دنیای معنوی) یا ارسال کند بنابراین برای انتقال خواص درمانی در همه سطوح تغییر ذهنی، احساسی، جسمی و معنوی استفاده می شود.

    بلور کوارتز شفاف طبیعی بافت ها و مایعات بدن را تحریک می کند تا در بالاترین فرکانس بهبودی تشدید شود. این سنگ با تمام چاکراها و غده های مغز برای تعادل، پاک سازی و بهبودی کار می کند. بلورهای کوارتز سنگ هایی کامل جهت رسیدن به حالت هاله عرفانی و مدیتیشن می باشند. بلور کواتز شفاف سنگ ماه تولد مرداد و اسفند می باشد.

 

تورمالین برای متولدین مرداد

    تورمالین منوع ترین و زیباترین سنگ ماه تولد مرداد است. این گوهر دارای خاکه بی رنگ است و بلور های آن بلند و دارای شیارهای طولی هستند. تورمالین از شیشه سان تا کدر وجود دارد که نوع شیشه سان آن در جواهر سازی استفاده می شود. احتمالا بیش ترین طیف رنگ و هم چنین بیشترین اسامی را این جواهر دارد.

    انواع آن عبارتند از روبلیت به رنگ صورتی، ایندیکولیت به رنگ آبی، زمرد برزیلی به رنگ سبز، آکروئیت بی رنگ، دراویت به رنگ قهوه ای، سیبریت به رنگ بنفش و اسکورل به رنگ سیاه.تورمالین ممکن است در یک سنگ دارای دورنگ باشد. نوعی از آن با مرکز صورتی و اطراف سبز، به تورمالین هندوانه ای معروف است.

    در سنگ های تیره تر، دورنگی واضح تر است. تورمالین از هر رنگ که باشد، اگر حرارت بیند، دارای بار الکتریکی می شود و یک سوی بلور منفی و سوی دیگر مثبت خواهد بود. این بلور چیزهای سبک و گرد و غبار را جذب می کند. به علت این خاصیت در جعبه گوهر فروشی، تورمالین زودتر از دیگر سنگ ها گردو غبار را بخود جذب می کند.تورمالین اگر تحت فشار هم قرار گیرد دارای بار الکتریکی می شود.

    کوه های اورال روسیه دارای تورمالین آبی و قرمز است، که در خاک های زرد حاصل از گرانیت های هواخورده می توان آن را یافت. در ماداگاسکار در صخره های پگماتیتی، انواع قرمز و بی رنگ آن را می توان یافت. نوع زرد و قهوه ای در سریلانکا، نوع سبز، آبی و قرمز در برزیل و نوع سبز در نامیبیا یافت می شود. اکثرا به آن برش تخت می دهند.

 

خواص تورمالین؛ سنگ ماه مرداد

    تورمالین سبز، عمیق و در عین حال پر تحرک است. تورمالین سبز، از طریق سیستم عصبی، ذهن را آرام و متعادل می کند و به وجود آورنده این خواسته است که عقل و دانایی را به دست آوریم و حل تضادها و کشمکش ها را آسان سازیم. تورمالین سبز، صاف، نیروبخش و درمان کننده است؛ دارای قدرت جوانی بخش بوده و موجب تجدید حیات، در تمام بدن می شود.

    تورمالین سبز، ذهنیت را به این ترتیب تغییر می دهد که، ادراکات و تصورات کهنه را در هم می شکند و ما را به سوی شروع جدیدی، در سطح متفاوتی از آگاهی، می راند. هر فردی به سوی رنگ مناسب و صحیح خود هدایت می شود. تورمالین سبز، درمان کننده فوق العاده ای، برای بیماری های قلبی، اشکالات مربوط به فشار خون، یا آسم می باشد.تورمالین صورتی یا روبلیت در طیف های رنگی مختلفی از قرمز پررنگ تا صورتی و گاه بنفش دیده می شود.

    تورمالین صورتی احساس عشق قلبی و از خودگذشتگی را تقویت کرده و ذات ما را خالص و به هدفمان جهت می دهد. همانند یاقوت سرخ، تورمالین نیز در مورد تعادل دادن به درون انسان و قلب آن ها اثر بسیار مفیدی دارد. روبلایت یا تورمالین صورتی قوه ادراک احساسی و بینش را در ما ایجاد می کند و اندوه و ناامیدی و دردهایی که درونمان را آزار می دهند از ما دور می کند.

 

سنگ کارنلین برای متولدین مرداد

    این سنگ همانند عقیق از خانواده سنگ یمانی( Chalcedony – کلسدونی) بوده و جلایی بسیار براق و درخشان دارد. معمولا به رنگ نارنجی بوده و رنگ سرخ آن به علت وجود آهن است و عامه به آن عقیق قرمز نیز می گویند ولی از نظر خواص و برخی خصوصیات فیزیکی در برش متفاوت می باشند. درصورت حرارت سفید یا زرد خواهد شد و اگر در زیر نور خورشید برای مدتی قرار گیرد رنگش روشن خواهد شد.

    به صورت سنگ دانه های آب شسته در مصر، هند، چین و برزیل یافت می شود. دیگر مکان های وجود آن، اسکاتلند، آلمان، ژاپن، کامبوج و آمریکا می باشد، بیشتر به صورت کابوشون و گاهی هم به منظور حکاکی مورد استفاده است.

قدرت های درمانی کارنلین برای متولدین مرداد

    کارنلین، جن و دیو، و نیروهای شر را فراری می دهد، فتح و پیروزی را نسیب آدمی می کند. دافع و درمان کننده صرع بوده و خون ریزی را بند می آورد، نیروی جنسی را زیاد، موجب تندرستی شده و عمر را زیاد می کند. تمامی ماه ها می توانند از آن استفاده نمایند.کارنلین نماد گرمی، حیات بخشی و انرژی مثبت در کره زمین است. در واقع این گوهر ارتباط عمیقی با خاک و ریشه دارد و شما می توانید از نیروی طبیعت آن استفاده کنید. کارنلین به عنوان سنگی تثبیت کننده مستقیما، انرژی را از طریق پوست وارد بدن می نماید. به همان شکلی که با فرو بردن هوا، پرانا (انرژِی حیاطی در مدیتیشن) را استنشاق می کنیم.کارنلین هم چنین در برابر حسادت، خشم و عصبانیت شما را از دیگران محافظت می کند و عشق به زندگی را افزایش می دهد. کارنلین احساس سلامتی و جریان نیرو را در بدن ایجاد می کند. هم چنین بر روی هضم و جذب غذا، گردش خون، پاک کردن و تصفیه دستگاه گوارش اثر گذاشته و آن را تنظیم می نماید. گفته می شود با حکاکی کردن و نوشتن دعا یا علائم و کلمات کیهانی بر روی کارنلین می توان نیروی آن را افزایش و از خواص جادویی آن برای طلسم و غیره استفاده نمود. عقیق کارنلین سنگ ماه تولد مرداد و اسفند می باشد.

 

توپاز طلایی؛ سنگ متولدین مرداد

    توپاز را می توان در تمامی رنگ های رنگین کمان پیدا کرد. با ارزش ترین رنگ قرمز یا صورتی است و اغلب به عنوان توپاز امپراتوری شناخته می شود. کمتر از 1٪ از تمام جواهرات توپاز شامل این رنگ می باشند. توپاز اکثر در برزیل یافت می شود. بعضی مکان های قابل توجه دیگر برای این سنگ قیمتی عبارتند از روسیه، آلمان، زیمبابوه و نیجریه. Topaz دارای رتبه 8 از 10 در مقیاس سختی موس (Mohs) برای سنگ های قیمتی است، و در نتیجه یک گوهر قیمتی محکم است که می تواند روزانه بدون خطر آسیب دوام بیاورد.

    مشخص نیست که نام توپاز اولین بار کی نامگذاری شده است اما آنچه ما می دانیم این است که جزیره کوچکی در دریای سرخ که امروزه به عنوان زابارگاد zabargad شناخته می شود، بعدها به نام «توپازیوس» نام گذاری شد. پلینی بزرگ، نویسنده تاریخ طبیعی در قرن اول میلادی، این گوهر را به جزیره پیوند می دهد و می گوید نام جزیره از کلمه یونانی «topazos»، مشتق شده است. بعضی دیگر معتقدند که نام توپاز از زبان سانسکریت «tapaz» است که به معنای آتش است گرفته شده است.

 

نیروهای درمانی توپاز طلایی برای متولدین مرداد

    توپاز سنگی است که به منظور محافظت مورد استفاده قرار می گیرد، به ویژه در برابر حسادت، فتنه، بیماری، آسیب، مرگ ناگهانی، جادوگری و سحر و جادو منفی و غیر انسانی کاربرد دارد. گفته شده زمانی که توپاز در انگشتری با رکاب طلا در دست چپ قرار بگیرد، بسیار موثر می باشد. افسردگی، خشم، حرص و طمع، ترس، دیوانگی و همه احساسات ناخوشایند را از بین می برد.

    هنگامی که در داخل یا اطراف خانه قرار بگیرد، در برابر حوادث و آتش بسیار قوی عمل می کند. در زیر بالش یا در اتاق هنگام خواب باعث دفع کابوس شبانه و یا خواب گردی می شود.توپاز متابولیسم و هضم را تحریک کرده و با توجه به سنت های باستانی، خون ریزی را بند آورده و با تسکین تنش باعث آرامش می شود.

     توپاز گوهری آرامش دهنده و متعادل کننده احساسات بوده، فشار و تنش را آزاد می کند و می تواند شادی را به ارمغان بیاورد. از لحاظ فیزیکی، توپاز در درمان نقرس، اختلالات خون، خونریزی، کم اشتهایی، بازسازی بافت، سل، سال خوردگی (معکوس)، سیستم غدد درون ریز مفید می باشد.توپاز زرد با خلق و خوی بد مقابله کرده و بد تحریک پذیری کج خلقی ناشی از کمبود خواب را آرام می کند. این رنگ هم چنین می تواند بدن را در جهت بازسازی بافت کمک کند.

    توپاز آبی به طور خاص موجب الهام هنری، تقویت غده تیروئید و افزایش متابولیسم می شود. معروف است که معمولا برای کاهش وزن (به علت رنگ آبی) استفاده می شود. توپاز طلایی سنگ ماه تولد مرداد ، فروردین، آذر و سنگ اصلی تولد ماه آبان توپاز نیز است.

 

الماس؛ سنگ متولدین مرداد

    سنگ الماس جزو گران ترین سنگ ماه تولد مرداد است که می توانید آن را در جواهرات خود جای دهید! الماس نه تنها سخت ترین سنگ قیمتی است، بلکه در واقع جزء سخت ترین ماده معدنی موجود در زمین با سختی 10 است. این واقعیت، همراه با درخشش و بازتاب نور فوق العاده آن، الماس را به یکی از با ارزش ترین جواهر جهان تبدیل کرده است.

    در دوران باستان، الماس ها به عنوان سنگ های سنگین مانند هر سنگ قیمتی دیگر استفاده می شود. یونانی های باستانی این آدم آهنی را به نام سنگ adamas به معنی «شکست ناپذیر»، «فنا ناپذیر» نام گذاری کردند.الماس ها بر اساس آن چه که بازار چهار C می نامند درجه بندی می شود: برش Cut، شفافیت Clarity، رنگ Color و قیرات Carat. داشتن برش بهتر، رنگ واضح تر، عدم وجود ناخالصی ها و هم چنین اندازه – وزن الماس باعث ارزش بیشتری برای هر سنگ ایجاد می کند.

    الماس ها با فشار و دمای باور نکردنی در بیش از 50 مایل زیر زمین شکل می گیرند. در سال 1870، آفریقای جنوبی بالاترین تولید کننده الماس شد، اگر چه استرالیا در حال حاضر منبع اصلی، و هم چنین بوتسوانا، برزیل، غنا، سیرالئون، زئير و ایالات متحده است.

خواص الماس برای متولدین مرداد

    الماس توانایی کمک به شخص در پاک کردن تمام موانع پر انرژی، افزایش احساس اعتماد به نفس و عشق را دارد. هم چنین کمک خواهد کرد که مشکلات عاطفی خود را درک کنید. گفته می شود طول عمر، فراوانی، تعادل و روشنی به روابط زندگی داده و با حسادت مقابله می کند. الماس افکار و احساسات فرد را تقویت می کند حال آن که آیا قوی هستند یا ضعیف، الماس با دادن شجاعت و امید و ایجاد اعتماد به نفس به کسانی که آن را حمل می کنند، معمولا افکار و احساساتشان را بهبود می بخشد.

    با توجه به سختی و قدرت آن و نیز ارتباط آن با خورشید، الماس برای سحر و جادو جهت افزایش قدرت جسمانی استفاده می شود. به دلیل ماهیت طبیعی خیره کننده خود، الماس به مدت طولانی به عنوان سنگ حفاظت شناخته شده است. گفته می شود که چنان چه به صورت شش گوشه تراش داده شود می تواند برای صاحب خود زندگی طولانی همراه با خوشبختی بیاورد. این گوهر گران بها سنگ ماه تولد مرداد و هم چنین سنگ اصلی ماه تولد فروردین نیز الماس می باشد.

 

متولدین مرداد ماه

متولدین مرداد در برج اسد یا شیر در طالع بینی قرار گرفته اند. آن ها افرادی شاد و سرحال هستند و با این که خصویات شیر را دارند اما چنان دل نازک و مهربان هستند که تا عصبانی نشده اند بیشتر خصلت گربه دارند. آن ها در برابر تکرار و یکنواختی و زندگی سطح پایین دلخور و آزرده می شوند به علت خصلت های شیر آن ها عاشق حکومت و ریاست هستند و دوست دارند بر اطرافیان خود مسلط باشند.

    او انسان با هوشی است و در هر کاری از خود خلاقیت و سرپرستی مناسب نشان می دهد. او انسان تنبلی است و کارها را به واسطه دیگران و با حرف انجام می دهد او همیشه خود را برتر می داند. آن ها اکثرا در سیاست و تدریس و کارهایی که فن بیان احتیاج دارد موفق هستند. آن ها به راحتی از دیگران انتقاد می کنند اما خود انتقاد پذیر نیستند. متولدین مرداد بسیار احساساتی و عاشق هستند. زود عاشق می شوند و زود ازدواج می کنند و به دلیل عجول بودنشان اگر شکست بخورند سریع افسرده می شوند. اما شکست خود را نمایان نمی کنند و ناراحتی شان را بروز نمی دهند.متولدین برج شیر در مواقع حساس بسیار مسئولیت پذیر و فداکارند.

   بدن آن ها استقامت بالایی دارد و عادت به خوابیدن در مواقع بیماری ندارند. متولدین مرداد با این که شیر هستند و با قدرت اما حس حمایت شما را می طلبند و دوست دارند به شما تکیه کنند اما در برابر تقاضای مالی شما شانه خالی می کنند و فقط حاضرند آن را به صورت قرض به شما بدهند.

    همیشه در حالت دو آن ها پدیدار است یا شاد و تمیز و فعال یا غمگین و شلخته و تنبل هستند و این به شرایط روحی شان بر می گردد. روز شانس آن ها یک شنبه و اندام های حساس بدن مردادی ها، قلب، روماتیسم و ستون فقرات می باشد. هم چنین بهترین هم راه یا همسر متولدین مرداد ؛ اردیبهشت، خرداد، فروردین، تیر، مرداد، بهمن و اسفند است.

 

سنگ ماه تولد مرداد برای مردان

    ستاره شناسان پریدوت را به عنوان مهم ترین سنگ ماه تولد مراد توصیه می کنند. علاوه بر این سنگ، آن ها هم چنین می توانند انتخاب های دیگری از قبیل کارنلین، الماس، اونیکس، روبی و ساردونیکس را استفاده کنند. علامت نجومی شیر نماد نیروی یزدانی و هم چنین فروتنی است. با استفاده از این سنگ قیمتی در انگشتان خود، مردان برج شیر می توانند به راحتی از درگیری هایی که در زندگی شان اتفاق می افتد پیروز شوند.

    مردادی ها مشعل داران جامعه هستند و با حمل سنگ ماه خود می توانند تغییرات مثبتی در زندگی روی زمین ایجاد کنند. پریدوت علامت سپیده دم است که نور و عقلانیت را برای مردان مردادی مشخص می شود.

 

سنگ ماه تولد مرداد برای زنان

    زن مردادی نیز می تواند از پریدوت یا زبرجد سبز رنگ پرطراوت و روشن برای تزئین جواهرات خود استفاده کند. گزینه های دیگری که زن متولد برج شیر که می تواند در جواهرات خود داشته باشد عبارتند از روبی، اونیکس، توپاز طلایی، تورمالین، ساردونیکس و کارولین.

 

منبع: sangshenas.com