بسیاری از خانم ها ارتباط و وابستگی نسبتا عمیقی به سنگ ماه تولد خود دارند که این تفکر یک تفکر قدیمی و باستانی بوده که عموم مردم به آن معتقد هستند، بنابراین در موقع خرید زیورآلات و بدلیجات این موارد را رعایت می کنند. با ما همراه باشید تا در مورد سنگ ماه تولد تان بیشتر بدانید سنگ و سمبل ماه تولد شما چیست؟

متولدین فروردین ماه

    يکي از گران بهاترين و زيباترين سنگ هاي موجود در طبيعت با متولدين فروردين ارتباط بيشتري برقرار مي کند. اين سنگ اعتماد به نفس را افزايش مي دهد و احساس شکست ناپذيري را در انسان تقويت مي کند. الماس يکي از قديمي ترين سنگ هاي موجود در طبيعت است که خاصيت تصفيه کنندگي دارد و مخصوصا روي کارکرد کليه ها و مثانه اثر مثبتي مي گذارد. علاوه بر آن کارايي و قدرت سنگ هاي ديگر را هم افزايش مي دهد. فراموش نکنيد متولد هر ماهي هستيد و از هر سنگي استفاده مي کنيد افزودن الماس به گردنبند خود را از ياد نبريد.

 

متولدین اردیبهشت ماه

    سنگ متولدين ماه مياني بهار، زمرد است. زمرد از زمان خيلي دور به عنوان سنگ درماني به کار مي رفته است. يکي از مهم ترين ويژگي هاي آن اين است که روح و جسم را با هم متعادل مي کند. اين سنگ روي تيروئيد و تصلب شرائين اثر مي گذارد و در مورد بيماراني که پارکينسون دارند يا مبتلا به صرع هستند روند درمان را بهبود مي بخشد. زمرد فشار خون و بيماري قلبي را نيز کنترل مي کند. در زمان هاي گذشته براي درمان بچه هاي کوچک هنگامي که به تب مبتلا مي شدند مورد استفاده قرار مي گرفته است. اين سنگ ادراکات شهودي را افزايش مي دهد و در ايجاد نبوغ تاثير دارد. يوگي ها و کساني که مديتيشن مي کنند اعتقاد دارند وقتي زمرد همراه دارند زودتر به تمرکز مي رسند.

 

متولدین خرداد ماه

    سنگ ماه تولد اختصاصي متولدين خرداد ماه مرواريد است. به مرواريد، داروي جادويي نيز مي گويند. اين سنگ روي اعصاب و کليه عضلات اثر مثبت مي گذارد و بيماري هاي ناشي از کمبود کلسيم را برطرف مي کند. مرواريد نيروي حيات را افزايش مي دهد و ضد اضطراب عمل مي کند. علاوه بر آن همراه داشتن مرواريد باعث مي شود قوه ابتکار شما بهتر عمل کند و خلاقيتتان افزايش يابد.

 

متولدین تیر ماه

    ياقوت قرمز سنگ ماه تولد تیر ماهی ها براي بيماري هاي ويروسي و اپيدمي، همچنين درمان تب مفيد است. اين سنگ بيحسي و رخوت را از بين مي برد و از زايمان زودرس جلوگيري مي کند. ياقوت قرمز ايمني بدن را افزايش مي دهد و از لحاظ رواني هم باعث رهايي از وابستگي هاي رواني مي شود. از زمان قديم متداول بوده که به زوج هاي جوان توصيه مي شده اين سنگ را براي وفاي بيشتر نسبت به شريک زندگي به گردن بياويزند.

 

متولدین مرداد ماه

زبرجد ناراحتى هاى قلبى را از بين مى برد و قلب را نيرو مى بخشد. زبرجد گردش خون را بهبود مي دهد. هم چنين زبرجد براى بيمارى هاى اندام هاى داخلى بسيار موثر است. اشخاص حساس به زمان لازم است كه گردنبندى از زبرجد با خود داشته باشند زيرا اين سنگ ها همچون داروهاى محرك است. سنگ پريدوت یا زبرجد در ما ايجاد روشن بينى و بصيرت مي كند و بر عليه اندوه و ناراحتى ها مبارزه مي كند .

 

متولدین شهریور ماه

    ياقوت کبود سنگ مخصوص متولدين شهريور ماه است. اين سنگ داراي خاصيت شفا بخشي است و روي سلول هاي پوست، مو و ناخن خيلي تاثير مي گذارد. ياقوت کبود از ريزش مو جلوگيري مي کند و سيستم عصبي را بهبود مي بخشد. اين سنگ درد را کاهش مي دهد و براي بيماري هاي مزمني مثل روماتيسم و نقرس اثر مثبت دارد. علاوه بر آن براي درمان سرگيجه و جلوگيري از خونريزي زخم ها به کار مي رود.

 

متولدین مهر ماه

    این سنگ باچاکرای قلب ارتباط دارد و برای تقویت قلب و فعال کردن سیستم ایمنی بدن مفید است. افکار و نیروهای منفی درارتباط بازندگی مشترک را از بین می برد و شور و شادی و اشتیاق به زندگی پدید می آورد. این سنگ آرامبخش بوده و برای بیماران روحی مفید است.

 

متولدین آبان ماه

سیترین براى افسردگى، عصبانيت و نگرانى ها بسيار موثر است. هم چنين سیترین عوارض ديابت سوخت و ساز سلولى در مشكلات غده اى را تسكين مي دهد. سیترین عمل سيستم ايمنى روده ها و هضم دستگاه گوارش را تسهيل ميكند و سوخت و ساز را در بدن افزايش مي دهد. سیترین تابع نشانه هاى شير (مرداد) جوزا (خرداد)، سنبله (شهريور) و گاو نر (ارديبهشت ) است.

 

متولدین آذر ماه

سنگ ماه تولد آذری ها فيروزه است که به عنوان سنگ حامي ياد شده است. معروف است که در اروپا خلبانان و مهمان داران هواپيما براي ايمني در سفر از فيروزه استفاده مي کنند. چون اين سنگ از سقوط جلوگيري مي کند. فيروزه بر روي عملکرد نادرست کبد اثر مي گذارد و قدرت و سوي چشم را افزايش مي دهد. فيروزه ضد افسردگي است، نشاط آور مي آورد و التهابات پوستي را فرو مي نشاند.

 

متولدین دی ماه

    گارنت سنگ حامي مسافريني است که با کشتي سفر مي کنند. اين سنگ براي استحکام ديواره هاي سرخرگ، تقويت چشم و درمان سرطان در مراحل اوليه آن کارايي دارد. اثرات اين سنگ ميان زنان بيشتر نمايان مي شود. گارنت بيماري هاي زنانگي را بهبود مي بخشد و بر درمان اختلالات قاعدگي اثر مثبت مي گذارد.

 

متولدین بهمن ماه

    آماتيست، سنگ کريستالي بنفشي که به اضطراب پايان مي دهد سنگ متولدين بهمن ماه است. اين سنگ ضد اضطراب و کابوس است و براي کساني که بدخواب هستند يا مدام کابوس مي بينند توصيه شده است. تجربه نشان داده است که افراد مضطرب وقتي آماتيست همراه خود دارند به آرامش مي رسند.

 

متولدین اسفند ماه

هر چند آکوامارین موارد استفاده بسیاری دارد اما قویترین انرژی های آن در حوزه گشایش روان است. اگر شما به افکار و ارتعاشات دیگر افراد حساسیت دارید، آکوامارین را با کوارتز دودی استفاده کنید، چرا که این ترکیب، دقت تأثیرهای وارده را می کاهد. کوارتز به دفع انرژی منفی و مازاد شما کمک کرده و به این شکل شما بر تأثیرات ناخواسته فایق می آیید. آکوامارین وابستگی شخص را به مواد مخدر کاسته و با تقویت کلیه ها، کبد، طحال و تیروئید به دفع اخلاط کمک می کند و به این ترتیب کل جسم را تصفیه می کند. مدت ها پیش عینک ها از آکوامارین که تسکین دهنده چشم است، ساخته می شد.

 

 

مطلب پایانی

    افزودن سنگ های قیمتی بر روی زیورآلات و جواهرات هم چون دستبند، انگشتر، گوشواره و گردنبند از زمان های گذشته مرسوم بوده است. اگر قصد خرید هدیه برای عزیزانتان هستید می تواند انگشتر یا گردنبد مردانه یا دخترانه یا دیگر زیورآلات و جواهرات و بدلیجات با سنگ های مربوط به ماه تولد آن ها سفارش دهید تا یک هدیه منحصر به فرد برای عزیزانتان داشته باشید.