هر مرد شیک پوش به خوبی می‌داند که هیچ گاه نباید کمربند مشکی را با کفش قهوه‌ای ست کند. با این حال وقتی صحبت از ساعت مچی می شود کمی موضوع برای آقایان مبهم است و درباره قوانین آن اطلاعات چندانی ندارند.

    دانستن قوانینی ساده درباره ساعت مچی به شما کمک می‌کند تا جدا از گران قیمت بودن یا ارزانی ساعت بتوانید آن را با انواع استایل های رسمی و روزمره هماهنگ کنید. در این مقاله چندین قانون درباره پوشیدن ساعت مچی مردانه ارائه شده است، با ما در زیورآنلاین باشید.

 

ساعت مچی مردانه را کدام دست ببندیم؟

    ساعت را بر روی دستی ببندید که راحت تر هستید، براساس قوانین قدیمی باید ساعت بر دست غیرغالب بسته شود، یعنی اگر راست دست هستید ساعت را بر دست چپ ببندید و برعکس، اما اجازه ندهید این قوانین قدیمی شما را محدود کنند مهم ترین مساله راحتی شما در استفاده از لباس و متعلقات آن است.

 

ست کردن مدل ساعت مچی مردانه با لباس

    هیچ وقت یک ساعت مچی مردانه شنا و غواصی را با کت‌ و شلوار رسمی ست نکنید. این که جیمز باند با کت و شلوار ساعت غواصی می بندد دلیل مناسبی نیست تا شما هم این کار را انجام دهید، ساعت‌های غواصی بزرگ و بدقواره هستند و چندان مناسب استایل رسمی نخواهند بود.

 

ساعت مچی و رنگ

    ساعت هایی با رنگ روشن را با روشن و در روشنی و رنگ های تیره را با تیره و در تیرگی ست کنید، ساعت هایی با رنگ های روشن را در قرارهای روز و از رنگ های مشکی و قهوه ای برای قرارهای شب استفاده نمایید. به طور کلی لباس هایی که در طول روز و برای قرارهای روزمره انتخاب می‌کنیم از میان رنگ‌های روشن هستند و با یک ساعت سفید یا کرم با بندهای روشن بهتر هماهنگ می شوند، هم چنین برای قرارهای شب و ترکیب های رسمی بهتر است سراغ ساعت هایی با صفحه مشکی یا بندهای قهوه ای تیره برویم.

 

زیاد به ساعت نگاه نکنید!

    نکته جالب و مهمی را درباره چک کردن ساعت به خاطر بسپارید، چک کردن بیش از حد ساعت می تواند در یک دیدار معانی منفی را به طرف مقابل منتقل کند مثلا این طور به نظر می‌رسد که شما حواستان جای دیگری است و یا قرار دیگری دارید که اهمیت بیش تری از ملاقات فعلی دارد. این کار در نظر برخی افراد به اندازه چک کردن گوشی یا تماشای تلویزیون هنگامی که دیگران صحبت می کنند بی احترامی تلقی می شود.

 

مدل ساعت مچی را چگونه انتخاب کنیم؟

    براساس فعالیتی که قرار است انجام دهید مدل ساعت تان را انتخاب کنید. ساعت‌ ورزشی را با استایل ورزشی، ساعت های بندچرمی و بند فلزی رسمی را با استایل کاری، ساعت طلایی نگین دار یا تزئین شده را برای مهمانی شب و ساعت سفری را در یک تعطیلات ساحلی استفاده کنید.

    فراموش نکنید همان طور که هیچ گاه امکان ندارد کیف پول مردی را لمس کنید، قرار نیست ساعت مچی او را هم در دست بگیرید. اگر مدل ساعت فردی برایتان جذاب بود و خواستید آن را از نزدیک ببینید نباید انتظار داشته باشید که ساعت را از دستش باز کند، بسیاری از آقایان بر کوچک ترین اثر انگشت و خط و خشی که ممکن است بر بدنه ساعت یا صفحه آن بیفتد حساس اند و مدام در حال برق انداختن ساعت مچی شان هستند.

 

ساعت متناسب مچ دست

ساعتی با اندازه‌ای متناسب با مچ دست تان انتخاب کنید. در سال‌های اخیر ساعت هایی با صفحه های بزرگ به مدل محبوب آقایان تبدیل شده‌اند اما نکته مهم این است که این مدل ساعت ها به غیر از جلب توجه هیچ ویژگی خاص نسبت به مدل های عادی ندارند ضمن این که کار شما را برای انتخاب استایل مناسب سخت تر می کنند.

 

تنظیم بند ساعت مچی

    دقت کنید که ساعت بر مچ شما نه خیلی تنگ باشد و نه گشاد، اگر ساعت شما بیش از حد جذب باشد در طول روز هنگام فعالیت های کاری آزار دهنده خواهد بود و گشادی بیش از حد بند ساعت هم باعث می شود درهم و برهم و شلخته به نظر برسید.

 

ساعت گران قیمت نخرید!

    یک ساعت مچی الماس زمانی جذاب است که شما یک ستاره موسیقی باشید وگرنه جزئی از ملزومات همیشگی کمد یک مرد نخواهد بود، این نوع ساعت ها تنها برای جلب توجه مناسب اند. هرچه نگین های کارشده در ساعت بیش تر باشند زنانه‌تر و ظریف تر به نظر خواهد رسید. شاید در کمد یک نجیب زاده ثروتمند چنین ساعت هایی ببینید اما قطعا قرار نیست آن را روزمره استفاده کند، چنین ساعتی تنها مناسب یک میهمانی شب است.

 

چند مدل ساعت مچی داشته باشیم؟

    هر روز یک مدل ساعت مچی نبندید. اگر حتی با یکی از ساعت‌هایتان احساس راحتی بیش تری دارید و یا به مدل خاصی علاقه مند هستید، بد نیست گاهی استراحت کوچکی به ساعت همیشگی بدهید. بعضی از آقایان با تصور این که ساعتی انتخاب کرده اند که با اغلب استایل‌های آن ها هماهنگ است در بسیاری از موقعیت های متفاوت ساعتی نامتناسب با استایل خود به دست می‌بندند.

 

ست کردن رنگ ساعت مچی مردانه با اکسسوری ها

    سعی کنید رنگ ساعت بند فلزی تان را با دیگر ترکیبات استایل هماهنگ کنید، مثلا اگر بند ساعت شما استیل نقره ای رنگ است بهتر است سگک کفش و کمربند، دکمه سرآستین ها و حلقه شما هم نقره‌ای باشند یا اگر بند چرمی ساعت شما قهوه ای عسلی است بد نیست که دیگر ملزومات چرمی استایل تان همچون کمربند را هم از این طیف رنگی انتخاب کنید. امیدوارم این قوانین ساده برای شما مفید باشد و همچون عقربه های ساعت با سرعت به جلو حرکت کنید و به روز باشید.

 

برگرفته از مطالب مجله الکترونیکی مد و لباس چی بپوشم