متولد دی ماه نه به سرعت عاشق می شود و نه به سادگی راز دل خود را می گوید، همواره در حرکت است ولی نمی داند چرا. فقط می داند باید موفق شود. سرقول خود به دی ماهی ها بمانید؛ متولدین دی ماه برای رسیدن به اهداف و خواسته های خود در زندگی، ابتدا باید فکر و ذهن شان را سر و سامان دهند تا توجه و حواس شان روی موضوع خاصی متمرکز شود. آن ها خواهان دریافت هدیه هستند، ولی تنها از گرفتن کادوهای گران قیمت به وجد می آیند؛ هرگز و تحت هیچ شرایطی اعصاب شان را تحت فشار نگذارید، چون بسیار خشمگین و بدخلق می شوند و طغیان های عصبانیت شان غیرقابل کنترل است.

 

مشخصات کلی متولدین دی ماه

    دارای شخصیت عالی، خیلی لایق و کاردان، بهترین رئیس، انتقام جوی شدید، ساده پوش و بی آلایش، محتاط، آرام و صبور، مرد عمل، مقتدر، پر تحمل، جدی و جاه طلب، فعال و کوشا، واقع بین، سرکش، پول دوست، بیهوده انرژی تلف نمی کند، از تجربیات خود و دیگران به خوبی استفاده می کند، با شرف و با وجدان، تمیز، خودکفا و سودجو، دارای حس مسئولیت زیاد، دشمن ولخرجی و اسراف، حسابگر، مخالف تجملات، صاحب شان و مقام، سازمان دهنده خوب، تقریباْ سیاست مدار، کوشا و مطمئن و خونسرد، تودار، مالک همسر خود، حسود و بدبین، متنفر از طلاق، دارای عدم اعتماد به نفس کافی، قدرت طلب، خانواده دوست، خشک، ولی مهربان، خشن، دارای زبان نیش دار، شاد و با نشاط، دارای باطن خروشان، غیر قابل گذشت، قدر شناس، گاهی اوقات خجالتی، با انضباط، بد اخم و بد عنق، دارای حافظه قوی، زود سر کار می آید و دیر می رود، از تنبلی بیزار است، اهل دکتر و دارو، خونسرد و مداوم، ثابت قدم، خودکار، مذهبی، شنونده خوب و گاهی اوقات لجباز.

 

 

خصوصیات اخلاقی مرد متولد دی ماه

    قدرت طلب، خانواده دوست، خوددار و سرد، در عرصه عشق کم حرف و کم تظاهر، پدری جدی و خشک، اما مهربان و دلسوز. مقام را به ثروت ترجیح می دهد. در جوانی بسیار جدی است، ولی به تدریج که پا به سن می گذارد نرم می شود. ابراز عشق و علاقه را باید به وی یاد بدهید. مرد این ماه هرگز از روی هوس ازدواج نمی کند. متولدین این ماه عموماً افرادی گندم گون با قدی متوسط، چرب زبان، غیور، عجول و خود بزرگ بین هستند. نقطه ضعف آن ها این است که دهن بین و زود تأثیر بوده و در مقابل مهربانی و عطوفت دیگران زود تسلیم هستند. آنان انتقاد کننده، اما انتقاد پذیر نیستند.

    در عین حال برخی از آنان سخنور و صاحب فضل و هنر هستند. از لحاظ شغلی، صنعت کشاورزی و دامداری با اینان سازگار است. این افراد اغلب از فرزندان خود نفع می برند. متولدین این ماه اغلب بیماری شان از سردی و خشکی و درد شکم و درد کمر است و هلیله زرد و رازیانه همراه با عسل به صورت معجون برای آنان مفید می‎باشد. انگشتر یاقوت برای متولدین مرد دی ماه خوش یمن و سازگار است.

 

خصوصیات اخلاقی زن متولد دی ماه

    جاه طلب، کد بانو، منظم، کمی لجباز و زود رنج، همیشه آراسته و خوش لباس، هدف نهایی او همیشه تامین زندگی، جلب احترام و کسب اقتدار و برخورداری از موقعیت های چشم گیر است. از نظر اجتماعی فوق العاده مبادی آداب و با نزاکت است. زنان متولد این ماه عموما خوش رو، خوش بیان، با حیا، هنردوست و بعضا هنرمند بوده واغلب در رفاه و آسایش خواهند بود. متولدین این ماه باید از غیبت و قسم دروغ دوری کنند وگرنه با مشکل بزرگی مواجه می‎شوند.

    سه خطر زندگی اغلب این افراد را تهدید می‎کند که یکی از آن ها یک بیماری سخت می‎باشد. پس بایستی مراقب سلامت خود باشند. اگر همواره به یاد خدا باشند و به او توکل کنند، می‎توانند از این خطرات عبور کنند. لباس های آبی و سبز برای این افراد مناسب خواهد بود.