بسیاری از عاشقان طلا و جواهر دوست دارند بدانند در سال آینده میلادی چه چیزهایی مد خواهد بود تا محتویات جعبه جواهرات خود را به روزرسانی کنند.بزرگ و رنگارنگ بودن طلا و جواهرات و مدل هایی که بسیار جلب توجه می کنند از اصلی ترین ویژگی های مد سال ۲۰۲۰ است.

    افرادی که می خواهند در ۲۰۲۰ تیپ شان به روز و اصطلاحا روی مد باشد می توانند از همین امروز سراغ خرید طلاهای بزرگ و حجیم باشند.اما برای این که به خوبی با جزئیات مد طلای سال ۲۰۲۰ آشنا شوید، از شما دعوت می کنیم این موارد زیر را مدنظر داشته باشید.

 

طلا و جواهرات رنگی

    مصنوعاتی که با طلا و نقره ساخته می شوند همیشه و همه جا مورد توجه مردم قرار دارد. این زیورآلات هیچ گاه رنگ کهنگی به خود نمی گیرند و حتی می توان نسل به نسل آن ها را به فرزندان خود منتقل کرد.اما جواهرات مد بالا که اصطلاحا به آن ها « های فشن » گفته می شود، مدل هایی هستند که در سال ۲۰۲۰ میلادی بسیار مورد توجه قرار خواهند گرفت.

    خوبی مد شدن این مدل جواهرات این است که می توانید زیورآلات خود را با رنگ های بسیار متنوع و زیبا ست کنید و نگران این نباشید که آیا رنگ ها با هم همخوانی دارند یا نه.رنگ هایی که به هم می آیند تا رنگ هایی که هیچ ربطی به هم ندارند را می توانید در سال آینده میلادی با هم ست کنید.

    این مد سال ۲۰۲۰ بدون شک بسیاری از جواهراتی که سال ها بی استفاده مانده است را از جعبه های خود بیرون می کشد.اگر طلاهای رنگی دارید که به نظرتان قدیمی و از مد افتاده بوده و استفاده نمی کردید، سال ۲۰۲۰ می توانید استفاده کنید.

 

زنجیرهای بسیار بزرگ

    زنجیرهای طلا که بسیار بزرگ هستند، شکل و شمایل فانتزی به تیپ شما می بخشند. تا قبل از سال ۲۰۲۰ از این زنجیرها فقط برای مراسم خاصی می شد استفاده کرد. اما از سال 2020 چون قرار است طلاهای سایز بزرگ مد شوند، می توانید با خیال راحت هر جا که دوست دارید از آن ها استفاده کنید. بسیاری از زنان عاشق طلاهای بزرگ هستند زیرا باعث جلب توجه دیگران می شود.این زنجیرهای بزرگ را بهتر است با تیپ های غیر رسمی ست کنید تا جلوه بیش تری داشته باشد.

 

چوکرهای مدل دار

    چند سال پیش چوکرهای ساده، پارچه ای، چرمی و گیپوری مد شده بود و اغلب زنان از این گردنبندهای کوتاه و جذاب برای تکمیل تیپ خود استفاده می کردند. اما چندین سال بود که چوکر کم تر مورد توجه فشن استایلیست ها قرار داشت. اما گویا قرار است در سال ۲۰۲۰ دوباره از این مدل زیورآلات استفاده شود.

    چوکرهای سال ۲۰۲۰ با نمونه های قبلی یک فرق اساسی دارد و قرار است طرح و مدل و شمایل شلوغی داشته باشند. این چوکرها را « چوکر استیتمنت » می نامند که اغلب از جنس طلا ساخته می شوند و شکل های منحصربه فردی دارند.

 

مروارید

    زیورآلات مروارید از کلاسیک ترین و شیک ترین سنگ های قیمتی است که همیشه در بازار طلا و جواهر موجود است. قدیم ها فقط زنان پیر و میان سال سراغ مروارید می رفتند، اما چندین سال است که زنان جوان هم عاشق این سنگ طبیعی شده اند و برای تیپ های ساده اما شیک خود از زیبایی مروارید استفاده می کنند.یکی از مدهای طلا و جواهر سال ۲۰۲۰، مروارید است. فرقی نمی کند گوشواره مروارید باشد یا گردنبند آن؛ هر زیورآلات مرواریدی که دارید را از کشوها بیرون بیاورید.

 

زیورآلات نقره

    نقره و زیورآلات نقره در سال ۲۰۲۰ محبوب خواهند شد. در حال حاضر هم مصنوعات بسیار زیبایی از جنس نقره در بازار وجود دارد. اما در سال آینده میلادی باید منتظر مدل های جدیدتر و جذاب تر از زیورآلات نقره باشیم.

 

گوشواره های حلقه ای بزرگ

    گوشواره های حلقه ای چند سال پیش هم مد شده بودند و در اندازه ها و طرح های بسیار متنوعی در بازار عرضه می شدند. این زیورآلات هیچ وقت کنار گذاشته نشدند و هم چنان در میان مردم محبوبیت داشتند. اما گویا در سال ۲۰۲۰ قرار است به یکی از ترندهای اصلی تبدیل شود و مد سال آینده باشد.فرقی نمی کند که این گوشواره های حلقه ای بزرگ (hoop) از چه جنسی باشند: طلا، نقره یا استیل در هر صورت می توانید در سال آینده از زیبایی آن ها استفاده کنید.

 

گردنبندهای بزرگ و درشت

    علاوه بر چوکرهای درشت (گردنبند کوتاه)، گردنبندهای بسیار بلند هم سال ۲۰۲۰ مد خواهند بود. گردنبندهایی که تا پایین سینه و بالای ناف بلندی دارند از مدهای سال آینده است. خوبی این زیورآلات این است که می توانید آن ها را چند بار دور مچ خود بپیچید و به صورت دستبند استفاده کنید.

 

جواهرات با طرح دریا

    در سال ۲۰۲۰ شاهد حضور طلا و جواهراتی خواهید بود که به دریا و موجودات دریایی ربط خواهند داشت. هر چیزی که به دریا مربوط شود می تواند الهام بخش ساخت و طراحی چنین طلاهایی باشد. از صدف و موج دریا گرفته تا رنگ و شکل دریا.

 

سخن آخر

    سال ۲۰۲۰ سال اغراق و بزرگ نمایی است. هر چه طلا و جواهر و زیورآلات بزرگی که فکرش را بکنید مد خواهد بود. از گوشواره های بسیار بزرگ حلقه ای گرفته تا زنجیرها و گردنبندهای درشت و بلند و شلوغ پلوغ.با در نظر گرفتن مواردی که در بالا اشاره کردیم، خودتان را برای مدهای جدید طلا و جواهر امسال آماده کنید.

 

تحقیق و تنظیم زهرا فتحی