شش لباس مهم و ضروری که بهتر است مردان خوشتیپ در استایل روزمره خود از آن ها استفاده کنند!انواع استایل را در دسته بندی های مختلفی قرار می دهند؛ اما شناخته شده‌ ترین این دسته بندی ها تقسیم کردن استایل به سه دسته رسمی، نیمه رسمی و روزمره است.برای ساختن هر کدام از این سه استایل به لباس های مخصوص همان دسته نیاز دارید و اگر تفاوت بین این دسته ها را ندانید، ممکن است نتوانید در جامعه به خوبی ظاهر شوید.

 

    در این مقاله با شش نمونه از لباس‌های ضروری برای داشتن یک استایل مردانه روزمره آشنا می شوید؛ لباس هایی که پیشنهاد می‌کنیم اگر تا امروز قید خریدشان را زده اید، از این لحظه برای خوش تیپ تر شدن سراغشان بروید.

 

- سری به سفید بزنید

    یکی از اولین و ضروری ترین لباس هایی که برای داشتن استایل روزمره به آن احتیاج دارید، تیشرت سفید یقه گرد مردانه است. این تیشرت به راحتی می تواند یک ظاهر روزمره به شما هدیه دهد که در آن راحت هستید و می توانید با پوشیدن آن در مهمانی های دوستان صمیمی تان یا در هر موقعیتی که مهر معمولی بودن به آن خورده، حاضر شوید.

نکته: به قد آستین های تیشرت سفید یقه گردتان توجه داشته باشید. اندازه آستین نباید خیلی بلند باشد و نزدیک آرنج ها قرار بگیرد و نباید آن قدر کوتاه باشد که به سرشانه ها نزدیک شود. اندازه متوسط، انتخاب ایده آلی برای مردان خوش‌پوش است.اگر گردنتان کوتاه است با خیال راحت سراغ تیشرت سفید یقه هفت بروید. این مدل یقه سن شما را پایین تر می آورد.

 

- کدام شلوار بهتر است؟

    مدل های متفاوت شلوار جین و اسلش مردانه برای ساختن یک استایل روزمره مناسب هستند؛ اما اگر سن و سالتان از پوشیدن شلوار اسلش گذشته و با شلوار جین های تنگ یا به اصطلاح Skinny Jeans میانه ای ندارید و احساس راحتی نمی کنید، سراغ یک شلوار جین راسته و ساده بروید. این شلوار به خصوص برای مردانی که پاهای پرانتزی دارند انتخاب خوبی است، چون این مسئله را به خوبی پوشش می‌دهد.

نکته: اگر بودجه محدودی برای تهیه کمد لباس های روزمره تان در نظر گرفته اید، سراغ یک شلوار جین مردانه تیره و یک شلوار جین با رنگ روشن بروید. از رنگ های تیره مثل سرمه ای در فصل های سرد سال استفاده کنید و از رنگ روشن برای روزهای گرم و آفتابی کمک بگیرید.

 

- قواعد انتخاب کفش

    به جز کفش های تمام چرم مشکی مردانه که بند دارند و احتمالا روی آن ها طرح هایی هم وجود دارد؛ بقیه کفش ها برای درست کردن استایل روزمره مردانه مناسب هستند. اگر اهل گردش هستید و مرتب با دوستان تان این طرف و آن طرف می روید، داشتن یک جفت کتانی یا اسنیکرز راحت برایتان ضروری است.

    اگر هم اهل ورزش هستید دنبال یک جفت کفش مردانه ورزشی باشید که رنگ های پرانرژی داشته باشد و شما را برای ورزش کردن سر ذوق بیاورد. بهتر است رنگ های کفش ورزشی تان به سایر لباس هایی که دارید بیاید. برای ست کردن رنگ کفش و لباس از چرخه رنگ‌ها کمک بگیرید.

نکته: در فصل های بهار و تابستان سراغ کفش هایی با رویه توری بروید یا کتانی های راحتی بپوشید که تمام پارچه ای هستند. در هوای سرد هم با خیال راحت سراغ نیم بوت های بنددار و انواع کتانی هایی با رویه های محفوظ تهیه شده از الیاف محکم بروید.معمولا دو رنگ کتانی مشکی و سرمه ای با بیشتر لباس ها ست می‌شوند. برای نیم بوت هم بهتر است سراغ رنگ مشکی بروید و اگر لازم شد رنگ بندها را با کمربند یا سایر اجزای استایل‌تان ست کنید.

 

- بلوزی برای هوای خنک

    با نگاهی به انواع بلوز و پیراهن مردانه متوجه می شوید درست همان مدل هایی که نمی توانید در مهمانی های رسمی بپوشید، مدل هایی هستند که می توانید برای ساختن یک استایل روزمره از آن استفاده کنید.همان طور که باید یک تیشرت سفید یقه گرد داشته باشید، داشتن یک بلوز یقه هفت تک رنگ یا طرح دار هم لازم است.

نکته: اگر بلوزتان را طوسی، سرمه ای یا مشکی انتخاب کنید، احتمال این که بتوانید آن را با لباس های زیادی ست کنید، بیشتر می‌شود. برای مثال می توانید یک بلوز یقه هفت طوسی را در کنار شلوار جین راسته سرمه ای تیره قرار دهید و یک جفت نیم بوت را برای تکمیل این ست در روزهای خنک پاییزی به کار گیرید.

 

- کوله بخرم یا کیف؟

    جزو آن دسته مردانی هستید که دوست ندارند دست های شان به کیف بند باشد و جیب های شان را پر از خرت و پرت می‌کنند؟ نباشید لطفا؛ البته اگر برایتان مهم است خوشتیپ به نظر برسید.به جای این که با جیب های پر از وسایل در انظار حاضر شوید، با توجه به سن و موقعیتی که بیشتر در آن به سر می برید سراغ خرید یک کیف پستچی یا یک کوله پشتی راحت بروید.این کیف ها مانع آزادی دست های شما نمی شوند، به وسایلتان نظم و ترتیب می دهند و جان می دهند برای ساختن استایل روزمره.

نکته: برای خرید یک کیف به صرفه که مدتی طولانی برای تان کار کند، بهتر است در انتخاب کوله پشتی خود بیشتر دقت کنید و مدل استانداردی را تهیه کنید. جنس کیف یا کوله پشتی شما هم بهتر است ضد آب باشد تا وسایل داخل آن همیشه محفوظ بمانند.سعی کنید خرید کیف و کوله پشتی را به بعد از خرید شلوار، بلوز یا تیشرت تان موکول کنید تا بتوانید سراغ رنگ هایی بروید که به سایر اجزای استایل تان می‌آیند.ست کردن رنگ کوله و کیف با کفش یکی از راحت ترین راه هایی است که باعث بهتر به نظر رسیدن استایل شما می‌شود.

 

- جوراب های Happy Socks

احتمالا شما هم متوجه حضور بی وقفه انواع جوراب های رنگارنگ که بیشتر به عنوان جوراب های خوش حال یا Happy Socks شناخته می شوند، شده اید.جالب است بدانید بسیاری از استایلیست ها داشتن چند جفت جوراب رنگی خوش حال را یکی از ضروریات درست کردن استایل روزمره مردانه می‌دانند! این جوراب ها معمولا رنگ های تند و متضاد دارند و با طرح های با نمک پوشانده شده اند.اگر دوست دارید کمی تنوع در استایل تان ایجاد کنید و طبق تازه های دنیای مد عمل کنید، حتما چند جفت جوراب خوش حال بخرید و بپوشید.

نکته: اگر بتوانید بین رنگ جوراب و تیشرت یا بلوزتان هماهنگی برقرار کنید، استایل تان بسیار جذاب تر به نظر خواهید رسید. بیشتر این جوراب‌ها ساق بلند هستند و از زیر شلوار و بالای کفش دیده خواهند شد؛ به همین دلیل هماهنگی بین یکی از لباس‌ های ست روزمره شما با این مدل جوراب ها جذابیت بیش تر به شما خواهد داد.

    اگر دوست دارید هماهنگی ست لباس های تان راحتی بیشتر کنید، سعی کنید بین رنگ جوراب و کفش هم تناسب ایجاد کنید. چنان چه از قضاوت شدن توسط اطرافیان تان می ترسید، بهتر است جوراب های خوش حال تان را فقط جلوی کسانی بپوشید که خودشان هم خوشحال هستند.

 

منبع: Coca.ir