امروزه بر روی انواع زیورآلات و اکسسوری ها مانند ساعت، دستبند، انگشتر، گوشواره، گردنبند، کیف، کفش و حتی خود لباس بعضی از سمبل ها دیده می شوند که زیبایی آن محصول را دو چندان می کند و ممکن است شما به خاطر همان نماد و سمبلی که به کار رفته است اقدام به خرید کرده باشید. ولی آیا تا به حال برای شما این سوال مطرح نشده است که « نماد به کار رفته در زیورآلات و کیف و لباس و دیگر اجناس چه مفهمی دارند؟ » یا مثلا « نماد میمون به کار رفته بر روی زیورآلات چه مفهومی دارد؟ » و یا « نماد پروانه چه معنایی دارد؟ » یا « ببر در زیورآلات چه معنایی دارد؟ » اگر علاقه داشتید می توانید در این مقاله با ما همراه باشید.

    در دنیای زیورآلات و اکسسوری ها نیز از نمادها و سمبل های معروف و محبوب زیادی استفاده می شود که هر کدام معنا و مفهومی را با خود به همراه دارد و افراد با خرید زیورآلات با نماد خاص می توانند احساسات درونی خود را نیز بروز دهند. در زیورآلات از نمادهای مختلفی هم چون نماد میمون، پروانه، ببر، پرنده، دلفین، لنگر، گل، قلب، جغد، سنجاقک، بی نهایت، پَر، برگ، فرشته، چشم، تاج و... استفاده می شود که هر کدام معنا و مفهوم خاصی را با خود به همراه دارد و می تواند به نوعی بیان گر تیپ شخصیتی افراد نیز باشد.

 

سمبل و نماد میمون در زیورآلات

نماد میمون در زیورآلات

    میمون ها به صورت غیر قابل وصفی موجوداتی اجتماعی هستند که در تعامل با یک دیگر زندگی می کنند. ارتباط میان میمون ها از قدرت و دوام زیادی برخوردار است به صورتی که این حیوانات پر جنب و جوش را می توان نماد حیوانات اجتماعی دانست. میمون ها معمولا به صورت دسته جمعی زندگی می کنند و کارها را به صورت جمعی انجام می دهند.یکی دیگر از ویژگی های میمون ها که در این حیوانات از نمود بالایی برخوردار است کنجکاوی آن هاست. میمون ها دوست دارند اطلاعات جدیدی به دست بیاورند و موارد جدیدی را تجربه کنند.میمون ها حیوانات شوخ طبع و زیرکی هستند که حیرت و تعجب همگان را بر می انگیزد و حیوانات بسیار باهوشی هستند.این ویژگی ها در میمون ها باعث استفاده زیاد از نماد میمون در زیورآلات شده است به گونه ای که حتی برند های معتبر زیورآلات نیز از سمبل میمون در طراحی های خود استفاده می کنند. در حالت کلی میمون سمبل شیطنت و زیرکی و اجتماعی بودن است.

 

سمبل و نماد پروانه در زیورآلات و اکسسوری ها

 

 

نماد پروانه در زیورآلات

    پروانه از جمله محبوب ترین نمادها و سمبل هاست که در بخش های مختلفی از جمله صنعت زیورآلات و جواهرات به کار گرفته می شود.پروانه را می توان نماد فمنیسم (زن سالاری) و زیبایی و تغییر دانست که البته با ماهیت پروانه نیز بسیار سازگار است. البته برخی معتقد هستند که پروانه نمادی از تناسخ نیز می باشد. پروانه ها همیشه موجوداتی زیبا هستند که چشم هر زیبا پسندی را به خود جلب می کنند و به نوعی نماد ظرافت و زیبایی نیز محسوب می شوند.مهم ترین دلیل برای استفاده از نماد پروانه، زیبایی و تغییری است که در زندگی از خود نشان می دهد. پس زیورآلات و اکسسوری ها با نماد پروانه را می توان بهترین هدیه برای افرادی که تغییراتی در زندگی خود داده اند دانست.

 

سمبل و نماد عنکبوت در زیورآلات و اکسسوری ها

 

 

نماد عنکبوت در زیورآلات

    عنکبوت را می توان در تنوع بالایی در طبیعت یافت که با خود پیامی از سرنوشت و مرگ و تولدی دوباره دارند و همیشه شخصیتی غنی و ستودنی دارند. عنکبوت همیشه نمادی از زیرکی هستند که روش های بسیار ماهرانه ای را برای شکار انتخاب می کنند.

 

سمبل و نماد عقرب در زیورآلات و اکسسوری ها

 

 

نماد عقرب در زیورآلات

    عقرب نیز همانند عنکبوت نماد بسیار محبوب و پر استفاده ای است. نماد عقرب را می توان نماد از مرگ و کنترل و قلمرو و زهر و مراقبت و حالتی دفاعی دانست که همگی جزو ویژگی های ذاتی عقرب هستند. نماد عقرب را بیشتر افراد درون گرا و کم حرف استفاده می کنند که دوست دارند به جای حرف زدن بیشتر عمل کنند.

 

سمبل و نماد روباه در زیورآلات و اکسسوری ها

 

 

نماد روباه در زیورآلات

    همیشه در جک ها و روایت ها و داستان ها و افسانه ها روباه را به عنوان نمادی از حیله گری معرفی کرده اند. این حیوانات در میان قومیت های مختلف در سراسر دنیا به معانی و ویژگی های مختلفی معروف هستند که ویژگی مشترک روباه برای همه ی آن ها زیرکی و عقلانیت آن هاست. روباه ها هم چنین به تفکر سریع و شخصیت استراتژیک معروف هستند.روباه را می توان به عنوان نمادی از زیبایی به همراه زیرکی دانست. نماد روباه در زیورآلات به صورت گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد و طرفداران بسیاری نیز در سراسر دنیا دارند.

 

سمبل و نماد ببر در زیورآلات و اکسسوری ها

 

 

نماد ببر در زیورآلات

    ببر نماد آرامش به همراه قدرت است. ببرها موجوداتی بسیار قدرتمند و درنده هستند که اغلب آرامش خود را حفظ می کنند و غیر از موارد نیاز عصابی نمی شوند. ببر را می تواند نماد غرور و اعتماد به نفس و قدرتی همراه با آرامش دانست که زیبایی را نیز با خود به همراه دارند. شیطنت ویژگی اصلی گربه سانان است که این ویژگی در ببرها نیز مشاهده می شود. شجاعت و قدرت و آرامش و تعصب را می توان اصلی ترین ویژگی ببر ها دانست که از روی این ویژگی ها اقدام به استفاده از نماد ببر بر روی زیورآلات و اکسسوری ها نیز می شود.

 

سمبل و نماد پرندگان در زیورآلات و اکسسوری ها

    پرندگان از زمان های گذشته به عنوان نمادی از پرواز و آزادی در نظر گرفته می شدند و پرندگانی مانند عقاب و جغد و … از قدیم مورد توجه قوم ها و قبیله های مختلف بوده است. پرندگان امروزه نیز جایگاه خود را در میان زیورآلات و اکسسوری ها جواهرات حفظ کرده اند و زیورآلات زیادی را می توان با نماد های مختلف پرندگان از جمله مرغ آمین در بازار فروشگاه های زیورآلات مشاهده کرد.

کبوتر: رابطه تنگاتنگی با مفاهیمی چون آرامش، عشق و صلح دارد. کبوتر و فاخته نشان دهنده عشق و خودخواهی و فداکاری مادران برای فرزندانشان است. آن ها نماد خودخواهی، پرورش و پرستش هستند.

جغد: جغد همیشه به عنوان نمادی از حیوانات شب است که دید بسیار قدرتمندی دارد. این پرنده در یونان باستان از ارزش و احترام زیادی برخوردار بوده است و نشان از شجاعت و هوش و عقلانیت دارد. جغد اغلب در داستان ها و حکایت ها ارتباطی با دنیایی رمز و راز آلود دارد.

گنجشک: گنجشک ها پرندگانی اجتماعی و مهربان هستند که از سرعت عمل بالایی نیز برخوردارند. گنجشک ها نمادی از سرعت عمل، اجتماعی بودن و دوستی هستند.

کلاغ : کلاغ را می توان نمادی از فرصت طلبی و جاه طلبی و هم چنین فریبندگی دانست. کلاغ یکی از باهوش ترین حیواناتی است که برای رسیدن به خواسته های خود اقدام به طراحی نقشه های مختلف میکند.

 

سمبل و نماد قلب در زیورآلات و اکسسوری ها

 

 

گردنبند طرح قلب رزگلد کلیو با کریستال سواروسکی سه بعدی

    قلب همیشه نمادی از علاقه و عشق و زندگی بوده است. در زیورآلات نیز مفهوم نماد قلب خارج از این مفاهیم نیست و معمولا زیورآلات مزین به طرح قلب به عنوان هدیه ای برای بیان عشق و علاقه استفاده می شود.

 

سمبل و نماد بی نهایت در زیورآلات

 

 

 

 سرویس طرح طلا بی نهایت infinite زنانه استیل ظریف se-n95

    نماد بی نهایت یا infinite به معنی بی پایان و دائمی است که بیان کننده عشق و علاقه ی زیاد است. نماد بی نهایت نیز مانند نماد قلب یکی از نماد های بیان کننده عشق و علاقه است که امروزه از اقبال و توجه عمومی بالایی برخوردار است و خواهان زیادی دارد. در باره نماد بی نهایت نیز در مقاله نماد های بیانگر عشق و علاقه توضیحات بیشتری ارائه شده است که می توانید مطالعه کنید.

 

سمبل و نماد سنجاقک در زیورآلات

 

 

    در طول تاریخ، نماد سنجاقک براساس جنبش و چابکی و چرخه زندگی آن استوار است. در برخی از فرهنگ ها اعتقاد بر این است که، مانند پروانه، سنجاقک ها نیز تغییر و تحول در زندگی و آغا جدید و تولدی دوباره را نشان می دهند.

 

سمبل و نماد بال فرشته در زیورآلات

 

 

 

گردنبند دخترانه ژوپینگ با طرح آنجل و روکش آب طلای ۱۸ عیار

    فرشتگان نه تنها در اسلام بلکه در دیگر ادیان نیز به عنوان موجوداتی پاک سرشت و مهربان شناخته می شوند که مراقب انسان ها هستند و برای آن ها دعا می کنند. موجوداتی دوست داشتنی که برای دوست داشتن آفریده شده اند. فرشتگان دارای بال هایی بزرگ هستند که با استفاده از آن ها می توانند پرواز کنند و مراقب انسان های پاک و دوست داشتنی باشند. بال فرشته از زمان های گذشته به عنوان نمادی از محبت و پاکی و مراقبت از دیگران شناخته می شده است که طرفداران بسیاری نیز دارد.

 

منبع: deluxeglamour.com