انتخاب نوع و رنگ لباس در پاییز برمبنای رسوماتی است كه در همه جا رواج دارد اما خیلی به سرعت اعتبار و تاریخ مصرف خود را از دست می دهد. بنابر آن سوالاتی از قبیل آیا پوشیدن شلوارهای خیلی روشن صحیح است؟ یا مثلا، آیا بعد از روز کاری می توانم شلوار جین سفید بپوشم؟ و ... ما سه توصیه برای شما داریم که در ادامه می توانید مطالعه کنید.

توصیه ما به شما:

- شما نمی توانید لباس های جین را با هم بپوشید.

    به عنوان كودكی متعلق به دهه 50 نمی توانستم بیشتر از این هیجان زده شوم كه پیراهن ها و كت های جین دوباره مد شوند. در حال حاضر با وجود جین های رنگارنگ تركیب و ست كردن رنگ لباس های جین با هم بسیار آسان است. به عنوان مثال یك شلوار جین پرتقالی رنگ را با یك كت جین آبی رنگ ست نمود. اگر می خواهید كه جرات بیشتری به خرج دهید می توانید هر دو تكه را از طیف های مختلف آبی انتخاب نمایید.

- در پاییز هم از لباس های جین سفید استفاده کنید.

    من عاشق پوشیدن لباس های سفید در طول سال هستم چرا كه انسان را با طراوت نشان می دهد. برای اینكه حالت فصلی به آن بدهید یك جفت پوتین قهوه ای رنگ بپوشید. برای شركت در جلسه یك كت بلیزر سفارشی بپوشید. برای خرید هر نوع لباس خواه جین یا پشمی به انتخاب رنگ سفید به عنوان یك رنگ تیره و بی حالت فكر كنید. درسی را كه از مادربزرگتان آموخته اید و نمی خواهید فراموش كنید نحوه تمیز نگه داشتن و كثیف نشدن لباس های سفید رنگ می باشد.

- از رنگ ها و ست های روشن خاص استفاده کنید.

    از رنگ سرخ آتشی، زرشكی روشن، مغز پسته ای یا زرد روشن اجتناب نكنید بلكه راحت باشید و این رنگ ها را با یك رنگ مات دیگر ست نمایید. به عنوان مثال اگر یك دامن صورتی رنگ را به جای اینكه با یك بلوز نارنجی بپوشید با یك بلوز به رنگ سفید عاجی ست نمایید خیلی زیبا خواهد شد. اگر نمی توانید خودتان را راضی كنید كه از رنگ آبی خیلی روشن استفاده نمایید می توانید از رنگ های چرك تر طیف آبی شروع كرده و وقتی كه عادت كردید از رنگ های روشن تراستفاده نمایید.