خانم ها معمولا زمان زیادی را برای آرایش کردن در مقابل آینه صرف می کنند؛ با این حال باز هم اغلب اوقات به نتیجه دلخواه نمی رسند. شما با مطالعه این مقاله در مورد زیبایی و نحوه آرایش صحیح می توانید به جذابیت خود بیش از پیش بیافزایید.

 

 

بیش از حد پوست خود قبل از آرایش نشویید

    تمیز کردن پوست قبل از آرایش اهمیت زیادی دارد. اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که هر خانمی نوع پوست متفاوتی دارد و با افزایش سن هم این تغییرات پوستی بیشتر خواهند شد. اگر هنگام زدن کرم پودر متوجه شدید که پوست شما خشک و پوسته پوسته شده است، بهتر است برچسب و توضیحات پاک کننده آرایشی خود را به دقت بررسی کنید. ممکن است این پاک کننده مناسب پوست صورت شما نباشد! همچنین بهتر است پوست صورت را روزانه ۲ تا ۳ بار با پاک کننده‌های ملایم شستشو دهید.

 

قبل از خواب آرایشتان پاک کنید

    پوست همیشه هر آنچه که بر روی آن قرار ‌دهیم را جذب می کند. پاک نکردن آرایش قبل از خواب، به این معنا است پوست صورت ما مواد شیمیایی موجود در محصولات آرایشی را جذب خواهد کرد و منافذ پوست صورت بسته خواهد شد. بسته شدن منافذ پوست هم باعث ایجاد آکنه و جوش خواهد شد.

 

روی پوست خشک نباید آرایش کرد

    آرایش کردن پوست خشک یک اشتباه رایج است که خانم‌ها مرتکب می‌شوند. این کار باعث می‌شود صورت شما خسته و پیر به نظر برسد پس بهتر است قبل از آرایش صورت حتما از کرم‌های مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.

 

استفاده از رژ لب تیره

    هنگامی که قصد دارید از رژلب‌های تیره در آرایش خود استفاده کنید، حتما آرایش چشم باید ساده باشد زیرا آرایش‌ لب‌های شما باید بیشتر جلوه کنند تا چشم‌ها. رژلب‌های تیره باعث می‌شوند صورت شما رنگ پریده به نظر برسد، برای جلوگیری از این مشکل نباید تفاوت رنگ رژلب شما با بقیه صورت خیلی واضح باشد. زمانی که از رژلب تیره استفاده می‌کنید باید از برنزر و رژگونه مناسب هم کمک بگیرید.

 

درمکانی آرایش کنید که نور مناسبی دارد

    هنگامی که قرار است لوازم آرایش را تست کنید و ببینید که رنگ‌ آن ها مناسب تناژ پوست شما هست یا نه باید این کار را در نور طبیعی انجام دهید. آرایش کردن در مکانی که نور طبیعی ندارد می‌تواند شما را به اشتباه بیاندازد.

 

آرایشتان را با ابزار و روش‌های نادرست محو نکنید

    حتی اگر از رنگ‌های طبیعی لوازم آرایش برای آرایش صورت خود استفاده کنید، اگر کرم پودر یا کانسیلر به خوبی روی پوست پخش نشده باشند آرایش شما خوب و بی‌نقص به نظر نخواهد رسید. حتما از برس‌های آرایشی و بیوتی بلندرهای با کیفیت برای این کار استفاده کنید.

 

زیاد کرم پودر نزنید

    استفاده زیاد از کرم پودر نه تنها کمکی به بهتر شدن آرایش شما نخواهد کرد بلکه باعث می‌شود آرایش شما غیرطبیعی به نظر برسد. برای پوشاندن قرمزی پوست از کرم پودر استفاده نکنید، برای پوشاندن جای جوش باید از کانسیلر استفاده کرد. رنگ کرم پودر خود را با دقت انتخاب کنید. کرم پودر شما نباید تفاوت زیادی با رنگ طبیعی پوست‌تان داشته باشد. بعد از آرایش حتما کمی از کرم پودر را به گردن هم بزنید تا تفاوت رنگ پوست صورت و گردن شما آرایش را غیر طبیعی جلوه ندهد.

 

استفاده نادرست از کانسیلر

    همیشه اختلاف نظر در مورد ترتیب استفاده از کانسیلر و کرم پودر حتی بین میکاپ آرتیست‌های حرفه‌ای نیز وجود داشته است. استفاده از کانسیلر برای پوشاندن تیرگی‌های پوست و رفع مشکلات پوست است. پس منطقی‌تر این است که بعد از استفاده از کرم پودر از کانسیلر کمک بگیریم. برای پوشاندن سیاهی دور چشم از حجم زیاد کانسیلر و کرم پودر استفاده نکنید. این کار باعث خواهد شد پوست شما خسته به نظر برسد. بهترین راه این است که چند قطره کانسیلر مایع بالای استخوان گونه و زیر چشم بزنید و با یک اسفنج آرایشی کانسیلر را محو کنید. همچنین شما می‌توانید با زدن یک پودر فیکس کننده آرایش بی‌رنگ ماندگاری کانسیلر زیر چشم را بیشتر کنید.

    لازم به ذکر استفاده از یک کانسیلر برای انجام تمام کارهای آرایشی درست نیست. کانسیلرها در رنگ‌های متفاوتی تولید می‌شوند و هرکدام کاربرد خود را در آرایش دارند. کانسیلرهایی که رنگ هلویی دارند برای پوشاندن رگ‌های آبی زیر پوست مناسب هستند. کانسیلرهای سبز رنگ، برای خنثی کردن رنگ قرمز و جای جوش کاربرد دارند و کانسیلرهایی که تناژ زرد دارند را برای اکثر نقاط صورت می‌توان استفاده کنید.

 

ابروها در آرایش نقش مهمی دارند

    ابروهای خوش فرم باعث می‌شوند زیبایی چشم‌ها هم بیشتر دیده شود. ابروهای نامرتب، خیلی نازک و یا ضخیم یک اشتباه رایج زیبایی صورت است. برای فرم دادن به ابرو بهتر است از یک سایه ابرو و برس زاویه‌دار مخصوص این کار استفاده کنید. به دلیل غیرطبیعی به نظر رسیدن، استفاده از مداد ابرو زیاد توصیه نمی شود.

 

آرایش اکلیلی همیشه خوب نیست

    سایه‌های چشم درخشان و اکلیلی جذاب هستند ولی نباید کل پلک چشم را با این سایه‌ها پوشاند. از سایه‌های اکلیلی و درخشان برای قسمت‌های داخلی پلک و از یک سایه چشم مات برای سایر قسمت‌های چشم استفاده کنید.

 

از خط چشم درست استفاده کنید

    در حالی که کشیدن خط چشم کاری ساده و راحت به نظر می‌رسد ولی در عین حال بسیاری از خانم‌ها برای کشیدن خط چشم مشکل دارند. برای داشتن چشمانی باز و درشت باید از خط چشم با رنگ مناسب استفاده کنید. همیشه از یک خط چشم چند درجه روشن‌تر برای کشیدن خط روی پلک پایین استفاده کنید. استفاده از خط چشم بر روی خط اشک درست نیست. برای بازتر و درشت‌تر به نظر رسیدن چشم‌ها می‌توانید از یک خط چشم با رنگ طبیعی و روشن برای قسمت خط اشک استفاده کنید. برای طبیعی‌تر به نظر رسیدن آرایش از خط چشم مدادی استفاده کنید و آن‌ها را با برس‌های مخصوص محو کنید.

 

در استفاده از ریمل دقت کنید

    ریمل زدن هم مانند هر وسیله آرایشی که استفاده می‌کنیم راه و روش مخصوص به خود را دارد. از ریملی استفاده کنید که دو درجه از رنگ ابروهای شما تیره‌تر باشد. زدن ریمل را به مرحله آخر آرایش موکول کنید. کرم پودر، کانسیلر، خط چشم و سایه را بزنید و بعد به سراغ ریمل بروید. از ریمل‌های ضد آب فقط برای آرایش‌های خاص استفاده کنید و برای آرایش روزمره ریمل معمولی بهترین گزینه است.

 

استفاده بیش از حد از برنزر

    از برنزر نباید برای همه نقاط صورت استفاده کرد. برنزر را تنها به نقاطی از صورت بزنید که با نور خورشید تماس بیش تری دارند. روی گونه‌ها بالای پیشانی و خط فک نقاطی هستند که باید تیره‌تر از سایر نقاط صورت باشند.

 

آرایش خط لب

    برای متمایز ساختن لب‌ها از یک مداد لب با رنگ روشن استفاده کنید. مداد لب رنگ روشن مانند هایلایتر عمل می‌کند و حالت لب های تان را زیباتر می کند‌. کار را با زدن مداد روشن در قوس لب بالایتان شروع کنید. در تمام گوشه های لبتان از این مداد استفاده کنید. از مداد لب تیره‌تر از رنگ رژلب استفاده نکنید زیرا آرایش باید کاملا طبیعی به نظر برسد. کشیدن خط لب از کم رنگ شدن و یا حتی پخش شدن رژ لب جلوگیری می‌کند.

 

استفاده از پنکک

    قدم آخر یک آرایش بی نقص استفاده از پودر و پنکک است اما استفاده بیش از حد از پودر و پنکک پوست را خسته و پیر جلوه می‌دهد. همچنین پنکیک باعث می‌شود خط خنده و یا چین و چروک‌های پوست بیشتر به نظر برسند به همین دلیل بهتر است مواد آرایشی پودری را بیشتر به ناحیه روی پیشانی و تیغه بینی بزنید.

 

هایلایت کردن صورت

    کانتور و هایلایت دو تکنیک مهم در آرایش صورت هستند. این تکنیک‌ها برای هر فرد با توجه به استخوان بندی و فرم صورت متفاوت هستند. برای هایلایت کردن صورت از هایلایترهای براق که چند درجه از رنگ پوست صورت شما روشن‌تر باشد باید استفاده کنید. بهتر است هایلایتر را به بالای گونه‌ها، روی تیغه بینی، روی چانه و بالای لب بزنید.

 

رنگ رژ گونه

    رژگونه از اجزای مهم آرایش است که تاثیر زیادی در جوان به نظر رسیدن چهره شما دارد. اگر قصد دارید رژگونه بزنید حتما از کرم پودر برای آرایش استفاده کنید، در غیر این صورت رنگ رژگونه غیرطبیعی دیده خواهد شد و خوب روی پوست صورت پخش نخواهد شد.مدل و فرم ناخن ناخن‌های بلند و مرتب انگشتان‌تان را زیباتر می‌کنند اما آیا هر مدل ناخنی مناسب دست‌های شماست؟ وقتی ناخن‌ها را مانیکور می‌کنید باید در انتخاب مدل ناخن دقت کنید و بدانید بهترین مدل ناخن مناسب فرم دست شما کدام است در غیر این صورت دست هایتان جذابیت خود را از دست خواهند داد.

 

از شامپوی خشک چه زمانی استفاده کنیم

    کاربرد شامپوی خشک همیشگی نیست یعنی زمانی که در مسافرت هستید و یا به آب و حمام دسترسی ندارید، می‌توانید از این شامپوها استفاده کنید. شامپوهای خشک حاوی موادی است که جاذب چربی هستند، درست است که این شامپوها کاملا کاربردی هستند ولی شامپوی خشک به اندازه شامپوهای معمولی نمی‌توانند آلودگی‌ها را پاک کنند و استفاده بیش از حد از این شامپوها می‌تواند باعث اگزما و حتی ریزش مو شود.

 

از عطرها بیش از حد استفاده نکنید

    یکی دیگر از اشتباهات آرایشی رایج استفاده بیش از حد از عطرها و خوشبو کننده‌ها است. هر فرآورده آرایشی و بهداشتی هر قدر گران قیمت و با کیفیت هم باشد، ممکن است مصرف آن در بعضی شرایط باعث ایجاد واکنش پوستی در افراد شود. استفاده بیش از حد از عطرها می‌تواند باعث آلرژی و سردرد شود.

 

از پرایمر آرایشی نیز استفاده کنید

    یکی دیگر از اشتباهات آرایشی استفاده نکردن از پرایمر است. پرایمر پوست را برای آرایش آماده می‌کند و پوست را صاف و یک دست می‌کند. پرایمرها انواع مختلف دارند، مانند پرایمر کرم پودر و پرایمر سایه چشم. برای ماندگارتر شدن آرایش و طبیعی جلوه کردن آن استفاده از یک پرایمر آرایشی باکیفیت توصیه ما به شماست.

 

ریختن ریمل و خط چشم

    یکی دیگر از اشتباهات رایج استفاده از ریمل و خط چشم بی‌کیفیت است. برای جلوگیری از ریختن خط چشم و سیاهی ناشی از آن، از یک کانسیلر قبل از کشیدن خط چشم استفاده کنید تا هم از پخش شدن خط چشم جلوگیری کند و هم باعث یک دست شدن پوست زیر چشم و پر شدن خطوط این ناحیه گردد. توجه کنید که اعمال کانسیلر باید به صورت ضربه‌ای باشد.

 

برگرفته از سایت چی بپوشم