تا الان برایتان پیش آمده که به انگشتر نگین دار خود نگاه کنید و متوجه شوید نگین آن شل شده یا مشکلی برایش پیش آمده است؟ یا مثلا متوجه شوید که چنگک های پایه ای که نگین را نگه داشته خم شده یا شکسته؟

    اگر چنین است لازم نیست خیلی نگران باشید زیرا این مشکل قابل حل است. اما باید خیلی مراقب باشید تا سنگ قیمتی انگشترتان گم نشود. برای این منظور هم باید تکنیک های مراقبت از نگین انگشتر را بشناسید تا مشکلی برای زیورآلات تان پیش نیاید.

    در این مقاله از زیورآنلاین توضیح می دهیم که چگونه می توان از نگین انگشتر مراقبت کنید. لطفا تا انتهای این مطلب جذاب با ما همراه باشید.

 

اگر نگین انگشتر شُل شده آن را استفاده نکنید

    وقتی متوجه می شوید که نگین انگشتر شما شل شده بهترین کار این است که آن را از دست خارج کنید و سریعا به یک متخصص تعمیرات طلا و جواهر مراجعه کنید. لق زدن نگین روی انگشتر یعنی هر لحظه امکان افتادن و گم شدن آن وجود دارد.

    از آنجا که هیچ کسی دوست ندارد سنگ قیمتی که مبلغ زیادی برای خریدش هزینه کرده را از دست بدهد، بهترین کار این است که سریعا آن را تعمیر کنید.چنگک های پایه نگین مسئول نگهداری سنگ هستند و وقتی یک یا چند عدد از آن ها خم یا دچار شکستگی شود، نگین در معرض خطر قرار خواهد داشت.

    پایه نگین انگشتر را همیشه و به طور مرتب چک کنید.هر بار که می خواهید انگشتر نگین دار خود را استفاده کنید، همه چنگک های آن را چک کنید تا مطمئن شوید که سالم هستند.

 

چنگک پایه نگین را چگونه تعمیر می کنند؟

    اگر چنگک فقط خم شده باشد، آن را با ابزار مخصوص صاف و در جای خود محکم می کنند. اگر چنگک ها شکسته شده باشند باید آن ها را دوباره ساخت و روی پایه محکم کرد. برای این منظور، سنگ قیمتی را از روی پایه جدا می کنند،

    چنگک های قدیمی پایه را در می آورند و یک پایه جدید روی انگشتر سوار می کنند. این کار بیش تر روی انگشترهای نو انجام می شود.البته این روش هم مشکلات خود را دارد. زیرا چنگک پایه دوباره به آن وصل شده و در نتیجه از نمونه های اصلی شکننده تر خواهد بود. هم چنین احتمال این که شکسته یا جدا شود هم وجود دارد.

    بنابراین حتی بعد از تعویض چنگک پایه انگشتر هم لازم است مراقبت بیش تری از انگشتر خود داشته باشید.در مورد انگشترهای قدیمی اگر یک یا چند چنگک بشکنند، کل پایه را عوض می کنند تا دوام پایه بیش تر باشد.

 

هر چند وقت یک بار باید پایه نگین را چک کرد؟

    حداقل سالی یک بار این کار را انجام دهید. وقتی حواستان به چنگک ها باشد و آن ها را مورد بررسی قرار دهید، احتمال این که هزینه های اضافی برای تعمیر و تعویض بپردازید کم خواهد شد.

 

منبع: jewelrynotes.com تحقیق و گردآورنده زهرا فتحی