در صنعت مد، همواره انواع متنوعی از زیورالات با طرح های مختلف وجود داشته است. اما بسیاری از مردم برای بازگشت برخی از این مدل ها روزشماری کرده و منتظر بوده اند. گردنبندهای چوکر یکی از پرطرفدارترین گردنبندها در سال های اخیر بوده اند و قرار است در سال هاب بعد نیز پر قدرت تر ظاهر شوند.

    امروزه این گردنبند ها را بر گردن بسیاری از افراد مشهور و حتی مردم عادی مانند دختران جوان، می توانیم ببینیم.اگر شما در مورد گردنبندهای چوکر با افرادی که دایم دنیای زیورآلات و اکسسوری را دنبال می کنند صحبت کنید، آن ها خیلی سریع به شما می گویند که این گردنبندها در خلال سال های ۱۹۹۰ میلادی بسیار محبوب بوده اند. گفتنی است گردنبندهای چوکر بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارند و اگر با دقت بیشتری بررسی کنید،

    متوجه خواهید شد که در هر دهه به نحوی خود را در شکل پوشش و ظاهر مردم نشان داده اند. با یک بررسی سریع در موزه هنرهای معاصر بوستون، می توانید ببینید که تاریخ اولین استفاده از گردنبندهای چوکر به بازه زمانی بین ۱۵۰۰ تا ۲۴۰۰ قبل از میلاد مسیح باز می گردد.

 

 

معنای گردنبند چوکر

    ممکن است این سوال عجیب به نظر برسد که اصلا معنای گردنبند چوکر چیست؟ و اینکه آیا پوشیدن این گردنبند نماد موضوع و یا مذهب خاصی است؟ در حالی که مدل های جدید گردنبندهای چوکر براق تر از پیش هستند و توجهات بسیار زیادی را به خود جلب می کنند، به نظر می رسد که در مورد این نوع از گردنبندها نظرات مختلف و بحث برانگیزی نیز وجود دارد.

    گردنبند چوکر یک گردنبند ساده و زیبا است. آن ها معمولا به گردن چسبیده و در واقع یکی از بهترین زیورآلات برای نشان دادن زیبایی گردن های بلند و کشیده هستند. این گردنبندها معنایی متفاوت با سایر آویزها و زیورآلاتی که شما روزانه می پوشید نداشته و در واقع تنها برای زیباتر کردن ظاهر شما هستند.

 

آیا این معنای بد بودن گردنبند های چوکر است؟

    آیا من نباید از گردنبندهای چوکر استفاده کنم؟ نه اصلا این طور نیست. در خلال سال های ۱۹۹۰، گردنبندهای چوکر در فرش قرمزها و توسط افراد بسیار تاثیر گذار جامعه پوشیده و استفاده شده اند، مانند آنچه امروز شاهد آن هستیم. البته در این میان، سایر فرهنگ ها نیز به طور جداگانه از این گردنبندها استقبال کرده اند.

    اگر هنوز برای پوشیدن گردنبندهای چوکر مطمئن نیستید، بهتر است به سراغ مقالاتی که لباس ها و زیورآلات عجیب دیگری را پیشنهاد می کنند رفته و گردنبندهای چوکر را با آن ها مقایسه کنید. رژلب های قرمز، دامن های کوتاه با نقش های پلنگی، جوراب شلواری های توری، کفش های پاشنه بلند و لباس های چرم. آیا این ها شبیه لباس های معمولی هستند؟ البته شما در انتخاب ظاهر خود آزاد هستید و می توانید هر روز این لباس ها را به تن کنید، اما در نهایت این انتخاب شماست و کسی اجازه ندارد شما را به خاطر ظاهرتان قضاوت کند.

 

 

چه نتیجه ای می توانیم بگیریم؟

    می توانیم نتیجه بگیریم که در نهایت پوشیدن و یا نپوشیدن گردنبندهای چوکر به انتخاب و استایل شما بستگی دارد. گردنبندهای چوکر، امروزه پرطرفدار هستند و به شکل های بسیار زیبایی در بازار وجود دارند.

 

نحوه درست پوشیدن گردنبند چوکر

    در واقع برای پوشیدن گردنبندهای چوکر، هیج روش خاص و فرمول منحصر به فردی وجود ندارد. اما توصیه های مناسب و لازمی در خصوص پوشیدن این گردنبندها وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

    اگر یک گردنبند چوکر به صورت مناسب طراحی شده باشد، افراد با هر سن و در هر موقعیتی می توانند از آن ها استفاده کنند. شما می توانید راهنمای ساده ما را برای استفاده درست از این گردنبندها دنبال کنید. این متن می تواند هم برای افرادی که به تازگی استفاده از این گردنبندها را آغاز کرده اند و هم برای افرادی که طرفدار گردنبندهای چوکر بوده و می خواهند از آخرین اخبار مربوط به این گردنبندها با خبر شوند، مناسب است.

 

 

توصیه اول: استفاده از گوشواره های کوچک به همراه گردنبند چوکر

    یکی از بهترین ایده ها این است که از گوشواره های کوچک به همراه گردنبند چوکر استفاده کنید. چرا که گردن شما در امتداد صورت شما قرار دارد و گوشواره های بزرگ ممکن است با قرار گرفتن در کنار چوکر به شما ظاهری عجیب بدهند.

 

توصیه دوم: دقت کردن به خط گردن

    یکی دیگر از نکات مهم در استفاده از گردنبندهای چوکر، این است که این گردنبندها باید خط گردن شما را بپوشانند. شما می توانید چوکری هم رنگ و یا متناسب با رنگ لباس های خود انتخاب کرده و با آن خط گردن خود را بپوشانید. به عنوان مثال می توانید از یک چوکر مخمل سیاه به هم راه یک تیشرت مشکی استفاده کنید. در این صورت چوکر به عنوان امتداد لباس شما به نظر خواهد رسید و ظاهر بهتری به شما خواهد داد.

 

توصیه سوم: از چند لایه چوکر استفاده کنید.

     استفاده از چند لایه چوکر می تواند یکی از بهترین روش ها برای زیبا جلوه دادن لباس شما باشد. در واقع شما می توانید چند گردنبند چوکر باریک را به صورت لایه ای و در کنار هم استفاده کنید. اگر برای خوشگذرونی در یک بعد از ظهر برنامه ریزی می کنید، بهتر است که در کنار چوکر مشکی رنگ خود از رنگ هایی مانند قرمز و یا زرد استفاده کنید تا به شما ظاهری جذاب ببخشد.

    برای داشتن ظاهری عجیب تر می توانید گردنبند چوکر خود را با یک گردنبند بلوتای استفاده کنید. اما گردنبند بلوتای چیست؟ گردنبد بلوتای در واقع نام آن دسته از گردنبندهایی است که هیچ بستی نداشته و شما در واقع آن را با گره در اطراف گردن خود نگاه می دارید. از آنجایی که این گره سبب می شود تا بخشی از گردنبند با مقداری از پارچه خودش تزیین شود، بسیاری آن را با یک آویز اشتباه می گیرند. این گردنبندها را می توان با گردنبندهای چوکر و یا زنجیرهای بلند پوشید.

    اگر شما برای شرکت در یک مراسم رسمی دعوت شده اید، می توانید گردنبند لاریت خود را برعکس بپوشید چرا که در این صورت قسمت بلند آن در پشت گردن شما قرار می گیرد. ترکیب این دو گردنبند می تواند برای لباس های یقه باز و یا پشت باز انتخاب خوبی باشد.

 

بهترین گردنبند چوکر برای استایل شما

    بهترین انتخاب تازه کاران می تواند یک گردنبند چوکر ساده باشد که با دقت انتخاب شده و جلب توجه نکند. اگر می خواهید با نوع کلاسیک این گردنبند آغاز کنید، در آن صورت هیچ چیز با یک چوکر مخمل قابل مقایسه نیست. بهترین قسمت استفاده از گردنبندهای چوکر چیست؟ شما می توانید این گردنبندها را خودتان درست کرده و یا از مغازه ها با قیمت بسیار پایینی خریداری کنید.

 

 

اگر هنوز فکر می کنید که این استایل دیگر به روز نیست، بهتر است توصیه های زیر را دنبال کنید:

 

توصیه اول: استفاده از لایه هایی از زنجیر های ساده

    از لایه هایی از زنجیرهای ساده استفاده کنید. هم چنین می توانید در اینجا، سه لایه از گردنبندهای چوکر را ببینید که با هم استفاده شده اند. هر کدام گردنبندها دارای قفل مجزا بوده و هر کدام دارای آویز متفاوت می باشند. هر کدام که سلیقه خودتان باشد می توانید استفاده کنید.

 

توصیه دوم: از گردنبند های پارچه ای گلدار چوکر استفاده کنید.

    اگر از طرفداران گردنبندهای چوکر باشید، بسیار محتمل است که تا به اینجا از زنجیرهای ساده و یا مخمل استفاده کرده باشید. تلفیق فلزات با پارچه های گلدار، می تواند چوکر شما را منحصر به فرد کند.

 

روند تغییرات گردنبند های چوکر

    گذشت زمان بر روی شکل و نحوه استفاده از گردنبندهای چوکر بسیار تاثیر گذار بوده است. شما می توانید گزارشی از تغییرات این گردنبندها، از سال های ۱۹۹۰ تا به امروز را در ادامه بخوانید. ما هر آنچه را که باید در خصوص تغییرات این گردنبند ها بدانید را برایتان گردآوری کرده ایم.

 

دهه ۹۰ میلادی، روزهای خوب قدیمی، تتو و چوکرهای مخمل گوتیک

    چوکرها یکی از گردنبندهای مورد علاقه مردم در فصل تابستان بودند. ضخامت این گردنبندها در این زمان، معمولا بین ۱ تا ۲ سانتی متر بوده و برای لباس های معمولی و روزانه بسیار عالی بوده اند. هم چنین آن ها بهترین انتخاب برای داشتن ظاهری مناسب در طول مهمانی های تابستانی و جشن های مختلف بودند.

    تمام تصویری که ما از این دوران در ذهن داریم، گردنبندهای چوکر گوتیک و تتو است. شما می توانید چوکر های مخملی در رنگ های مختلف را انتخاب کنید و یا این که از چوکرهای پهن تر برای مهمانی های شبانه استفاده کنید. تتو کردن شکل یک گردنبند چوکر بر روی گردنتان، می تواند به ظاهر روزانه شما جذابیت ببخشد و در طول تعطیلات اخر هفته نیز می تواند شما را خاص و متمایز کند.

 

چوکر روبان

    زمانی که از گردنبندهای چوکر در دهه نود میلادی صحبت می کنیم، باید به روبان ها نیز اشاره کنیم. آن ها بسیار ظریف، زنانه و در واقع یادآور بالِرین هایی که چوکر ها را معروف کرده اند، هستند. روبان ها از آن دسته از چوکر هایی هستند که شما خود نیز در خانه می توانید درست کنید. این روبان ها می توانند پهن و درواقع تقلیدی از گردنبندهای مخمل باشد.

 

چوکرهای پهن

    در بعضی از مواقع بهتر است که از زیورآلات بزرگتری استفاده کنید. هم چنین افرادی وجود دارند که دوست دارند جواهرات آن ها بزرگ باشد و به راحتی جلب توجه کند. در این صورت زنجیرهای پهن می توانند بهترین انتخاب چوکر برای این افراد باشند.

 

کریستال ها

    کریستال ها در واقع قدم بزرگی هستند که چوکرها در سال ۲۰۱۸ برداشتند. این روزها گردنبندهای چوکر به طور معمول در طول روز پوشیده می شوند، اما از آنجایی که در دنیای مد و فشن امروز جواهرات و زیورآلات حرف اول را در ظاهر ما می زنند، چوکرها به دنبال راهی هستند که در مهمانی های شبانه ما نیز ظاهر شوند.

    در واقع استفاده از کریستال ها و حتی الماس ها می توانند به چوکرها ظاهری زیبا و جذاب ببخشند. شما می توانید این چوکر زیبا و جذاب خود را به همراه لباس شب پوشیده و در مهمانی ها بدرخشید.با خواندن این متن، شما هر آنچه را که باید در خصوص گردنبندهای چوکر بدانید، فرا گرفته اید. علاوه بر آن می دانید که در سال ۲۰۱۸، چوکر ها به یکی از پرطرفدار ترین گردنبند ها تبدیل شدند.

    بنابراین دلیلی برای نپذیرفتن این گردنبندها وجود ندارد. این گردنبندهای جذاب، همواره راه خود را به دنیای مد باز می کنند، بنابراین شاید بهتر باشد این بار برای انتخاب گردنبند خود دقت بیشتری کرده و یک چوکر را انتخاب کنید.

 

منبع: shemroniha.com