دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

خواهشمندیم زمان انتخاب و خرید به توضیحات و خصوصیات محصولات دقت نمایید!!

بدلیجات و زیورآلات

نمايش 1 تا 30 از 970 (33 صفحه)

جواهرات، زیورآلات و بدلیجات شامل وسایل تزئینی هستند که برای زینت شخصی استفاده می شود، مانند گردنبند، سنجاق سینه، انگشتر، گوشواره، آویز، دستبند، و سرآستین و ...

جواهرات ممکن است به بدن یا لباس چسبانده شوند. از دیدگاه غربی، این اصطلاح زیورآلات بادوام به استثنای گل ها، محدود می شود. برای قرن های متمادی فلزی مانند طلا که اغلب با سنگ های قیمتی ترکیب می شود، ماده معمولی جواهرات و زیورآلات بوده است، اما ممکن است از مواد دیگری مانند صدف و سایر مواد گیاهی استفاده شود.

جواهرات یکی از قدیمی ترین انواع مصنوعات باستان شناسی است. حتی با مهره های صد هزار ساله ساخته شده از پوسته های ناساریوس که تصور می شود قدیمی ترین جواهرات شناخته شده باشد. اشکال اصلی جواهرات در فرهنگ های مختلف متفاوت است، اما اغلب بسیار طولانی مدت هستند. در فرهنگ های اروپایی رایج ترین اشکال جواهرات ذکر شده در بالا از زمان های قدیم وجود داشته است، در حالی که اشکال دیگر مانند تزئینات بینی یا مچ پا که در فرهنگ های دیگر مهم است، بسیار کم تر رایج است.

زیورآلات ممکن است از طیف وسیعی از مواد ساخته شوند. سنگ های قیمتی و مواد مشابه مانند کهربا و مرجان، فلزات گران بها، مهره ها و صدف ها به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته اند و میناکاری نیز اغلب از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. در بیش تر فرهنگ ها، جواهرات را می توان به عنوان یک نماد وضعیت، به دلیل ویژگی های مادی، الگوهای آن، یا برای نمادهای معنادار درک کرد. جواهرات برای زینت دادن تقریبا تمام اعضای بدن، از سنجاق سر گرفته تا انگشترهای پا و حتی جواهرات اندام تناسلی ساخته شده اند. در فرهنگ مدرن اروپایی میزان پوشیدن مردان بالغ در مقایسه با سایر فرهنگ ها و دوره های دیگر فرهنگ اروپایی نسبتا کم است.

خود کلمه جواهر از کلمه jewel گرفته شده است که از فرانسوی قدیم jouel و فراتر از آن به کلمه لاتین jocale به معنی اسباب بازی گرفته شده است. در انگلیسی بریتانیایی، انگلیسی هندی، انگلیسی نیوزیلندی، هیبرنو انگلیسی، انگلیسی استرالیایی و انگلیسی آفریقای جنوبی به آن jewellery می گویند، در حالی که املای آن در انگلیسی آمریکایی Jewelry است. هر دو در انگلیسی کانادایی استفاده می شوند، اگرچه Jewelry با اختلاف دو به یک برتری دارند. در فرانسه و چند زبان اروپایی دیگر، اصطلاح مشابه، joaillerie، ممکن است فلزات تزئین شده از فلزات گران بها مانند اشیاء هنری و اقلام کلیسا را ​​نیز پوشش دهد، نه فقط اشیایی که بر روی شخصی پوشیده می شوند.