دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

خواهشمندیم زمان انتخاب و خرید به توضیحات و خصوصیات محصولات دقت نمایید!!

گردنبند زنانه و مردانه

نمايش 1 تا 30 از 169 (6 صفحه)

گردنبند از اولین زیورآلاتی است که توسط بشر مورد استفاده قرار گرفته است. گردنبندها اغلب در مراسم های آیینی، مذهبی، جادویی و یا مراسم عزاداری و خاک سپاری استفاده می شده و هم چنین نشان گر ثروت و موقعیت افراد بوده است پس به این نکته پی می بریم که از فلزات و سنگ های گران بها برای ساختن گردنبند استفاده می شده است.

انسان های ما قبل تاریخ اغلب از مواد طبیعی مثل پر، استخوان، صدف و هم چنین مواد گیاهی برای ساختن گردنبند استفاده می کردند ولی در عصر برنز، جواهرات فلزی جایگزین زینت های پیشا فلزی شدند. اولین شواهد تاریخی که گردنبندهای ابتدایی در آن به نمایش در آمده اند، مجسمه ها و هنر خاور نزدیک باستان هستند اما اولین گردنبندهایی که در آن فلزات گران بها با آویز های سنگی به کار رفته، در اروپا ساخته شدند.

یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده گردنبند یک نوار یا زنجیر است که دور گردن بسته می شود. زنجیرها عموما از جنس طلا، نقره یا پلاتین هستند. هر گردنبند یک قسمت ضمیمه دارد که از آن آویخته می شود و یا درون زنجیر آن قرار می گیرد. این ضمائم شامل آویز، پلاک، طلسم یا صلیب است که از مواد قیمتی یا نیمه قیمتی مانند الماس، مروارید، یاقوت، زمرد، لعل و یا یاقوت کبود برای ساختن آن استفاده می شود.

گردنبندها دارای انواع مدل می باشند مانند گردنبندهای زنجیری با یا بدون پلاک، طوق که مانند دستبند به دور گردن بسته می شود و آویزان نیست، گردنبندهای بلند که می توان تک لاین یا چند لاین هستند و ...

امروزه مدل های مختلفی از گردنبند وجود دارد که استفاده از آن ها به مدل و شکل صورت، بالاتنه و لباس شخص مرتبط می شود. مثلا گردنبند طوقی برای افرادی با گردن بلند مناسب است ولی برای افراد با گردن کوتاه مناسب نیست. البته گردنبندهای طوقی خیلی باریک برای گردن های خیلی بلند و باریک مناسب نیستند. برای گردن های کوتاه گردنبند دولاین ظریف خوب است که باید با لباس یقه هفت یا یقه باز پوشیده شود و بلندی گردنبند تا بالای سینه ها باشد. گردنبندهای بزرگ و بلند سینه ها را بزرگ تر نشان می دهند. برای افرادی با سینه بزرگ آویزهای کوچ چند لاین مناسب است این آویزها باید بالای چاک سینه قرار بگیرد. برای افرادی با شانه های مایل یا چاق، گردنبندهای ظریف رشته ای مهره دار یا مدل های هندسی مثلا مکعبی مناسب است.

گردنبند نباید روی مرز یقه لباس قرار بگیرد. با لباس یقه صاف بهتر است گردنبند استفاده نشود و به جای آن گوشواره استفاده شود. با لباس یقه بسته مانند یقه پولو، زنجیرها و آویزهای ظریف کم ارزش به نظر می رسند اما گردنبند بلند و دو یا چند لاین مناسب تر دیده می شوند. برای تاپ و بلوزهای رکابی گردنبندهای بلند چند رشته ای مناسب است. گردنبندهای بلند معمولا باید حداکثر تا بالای ناف باشد.